TatrySki Podhale Nowy Targ - GKS Tychy 2:1 [WYNIK, RELACJA] Złoty gol Marcina Kolusza

Hokeiści GKS Tychy i TatrySki Podhala Nowy Targ w poniedziałek zagrają ponownie w Tychach Lucyna Nenow / Polska Press
TatrySki Podhale Nowy Targ - GKS Tychy WYNIK, RELACJA W drugim półfinałowym meczu Polskiej Hokej Ligi TatrySki Podhale Nowy Targ wygrało z GKS Tychy 2:1. W Nowym Targu zwycięzcę meczu wyłoniła dopiero dogrywka. W play off jest remis 1:1, a kolejne spotkanie odbędzie się w poniedziałek w Tychach.

Mecz TatrySki Podhala Nowy Targ z GKS Tychy był bardzo dobrym hokejowym widowiskiem, ale skończył się piłkarskim wynikiem. W dogrywce szalę zwycięstwa na korzyść gospodarzy przechylił były gracz tyszan Marcin Kolusz.

Goście na drugi mecz półfinałowy pojechali bez Radosława Galanta. 28-letni środkowy napastnik w pierwszym meczu doznał naderwania więzadła pobocznego i czeka go tygodniowa przerwa w grze. W półfinale raczej już nie zagra, ale jeśli GKS awansuje do finału Galant powinien jeszcze pomóc swojej drużynie.

Mecz w Nowym Targu był bardzo wyrównany. Lekką przewagę mieli mistrzowie Polski, ale świetnie spisywali się w nim obaj bramkarze Przemysław Odrobny z Podhala i John Murray z GKS.

ZOBACZ ZDJĘCIA KIBICÓW Z PIERWSZEGO MECZU GKS TYCHY - PODHALE

GKS Tychy - TatrySki Podhale Nowy Targ. Jak zwykle na Stadionie Zimowym atmosfera wśród kibiców na trybunach była bardzo gorąca.

GKS Tychy - TatrySki Podhale Nowy Targ 4:1 ZDJĘCIA KIBICÓW M...

Tyszanie mieli sporo okazji strzeleckich. Pod koniec I tercji 4 minutową karą ukarany został Krzysztof Zapała, a gdy na ławce kar zasiadł również Joonas Sammalmaa goście przez ponad 1,5 minuty grali pięciu na trzech, ale nie potrafili tego wykorzystać.

Później Jarosław Rzszutko trafił w słupek, a Filip Komorski w poprzeczkę. Gola zdobyli jednak gospodarze, a konkretnie Oskar Jaśkiewicz w trakcie gry w przewadze.

Tyszanie jednak się nie poddawali. W ostatniej minucie wycofali bramkarza, a na 40 sek. przed końcową syreną do remisu doprowadził Michael Cichy. Zwycięzcę musiała wyłonić 20-minutowa dogrywka.

W niej najpierw świetną okazję zmarnował Cichy. W ósmej minucie doliczonego czasu gry do siatki trafił za to Kolusz zapewniając wygraną Podhalu i kończąc rywalizację.

Półfinał play off

TatrySki Podhale Nowy Targ - GKS Tychy 2:1 po dogrywce (0:0, 0:0, 1:1, 1:0)
1:0 Oskar Jaśkiewicz (55), 1:1 Michael Cichy (60), 2:1 Marcin Kolusz (68)

Kary Podhale - 10 minut, Tychy - 6 minut.

Widzów 3.000

W play off jest remis 1:1 (gra się do czterech zwycięstw). Kolejny mecz w poniedziałek o godz. 18 w Tychach.

Tychy Murray (Lewartowski) - Kotlorz, Ciura; Sykora, Komorski, Michnow - Górny, Bryk; Jefimenkoa, Rzeszutko, Gosciński - Jeronow, Pociecha; Klimenko, Cichy, Szczechura - Kolarz, Kogut, Jeziorski, Bagiński, Witecki.