Tauron - Aluprof 1:3. Protest kibiców w Dąbrowie Górniczej. Derby siatkarek dla bielszczanek [FOTO]

Tauron - Aluprof 1:3
Tauron - Aluprof 1:3 Jakub Jaźwiecki
Siatkarskie derby naszego regionu w OrlenLidze zakończyły się zwycięstwem BKS Aluprofu 3:1. Bielszczanki przełamały kompleks Tauronu, z którym przegrały cztery ostatnie spotkania, ale po meczu w Dąbrowie Górniczej i tak najwięcej mówiło się o proteście miejscowych kibiców, którym nie w smak jest usunięcie z nazwy ich ukochanego klubu skrótu MKS.

Fani z Dąbrowy już przed meczem zapowiadali, że będą protestować przeciwko zastąpieniu słów MKS nazwą nowego sponsora klubu, ale w pierwszym secie wspierali siatkarki gorącym dopingiem najczęściej wykrzykując oczywiście skrót MKS. Na początku drugiej partii kibice najpierw wywiesili jednak transparent „MKS dla nas to nie tylko 3 litery, dla nas to całe życie”, a następnie skandując „Był, będzie, jest – dąbrowski MKS” opuścili trybuny. Baner fanów nie wisiał zbyt długo, bo szybko zerwała go obsługa hali. Co ciekawe dąbrowianki pozbawione dopingu zagrały znacznie lepiej niż w pierwszym przegranym secie i pewnie wygrały tę partię dominując na bielszczankami zarówno pod względem przyjęcia jak i ataku.

Gospodyniom znacznie bardziej niż brak dopingu zaszkodziła przerwa między drugim i trzecim setem. Po powrocie z szatni wydawało się, że dąbrowianek nie ma na boisku. W trzecim secie pierwszy punkt zdobyły przy stanie 0:7. Jeszcze gorzej wyglądała w ich wykonaniu czwarta partia, którą BKS wygrał do siedmiu. Takiej klęski miejscowych nie pamiętali nawet kibice zasiadający w sektorze dla seniorów.

Po tej wygranej bielszczanki wyprzedziły Tauron w tabeli awansując na czwarte miejsce. MVP spotkania wybrana została kapitan BKS Małgorzata Lis.

Tauron Banimex Dąbrowa Górnicza – BKS Aluprof Bielsko-Biała 1:3 (29:31, 25:19, 17:25, 7:25)

Tauron: Dziękiewicz, Sassa, Zaroślińska, Cemberci, Adams, Skowrońska, Strasz (libero) oraz Staniucha-Szczurek, Urban, Liniarska, Kaczmar

Aluprof: Nikić, Horka, Lis, Ciaszkiewicz-Lach, Szymańska, Beier, Wojtowicz (libero) oraz Wilk, Strózik