Tauron GTK Gliwice - Czarni Słupsk ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Gliwiczanie utrzymali się w ekstraklasie! Ostatni mecz w Arenie Gliwice

29.04.2023. Energa Basket Liga: Tauron GTK Gliwice - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk. Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
W sobotę 29 kwietnia 2023 roku w meczu 29. kolejki Energa Basket Ligi koszykarzy Tauron GTK Gliwice wygrał z Czarnymi Słupsk 84:64. To zwycięstwo oznacza utrzymanie w ekstraklasie na kolejkę przed końcem sezonu. Zobacz ZDJĘCIA kibiców w małej hali Areny Gliwice.

Plan na sobotę był oczywisty: Tauron GTK Gliwice w przedostatniej kolejce sezonu zasadniczego Energa Basket Ligi mógł sobie zapewnić utrzymanie. Warunkiem była domowa wygrana z Czarnymi Słupsk.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu Tauron GTK Gliwice - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk, 29.04.2023 r.

Pierwsza kwarta pokazała jak bardzo koszykarze GTK są zdeterminowani. Drużyna trenera Marosa Kovacika wygrała tę część 32:18. W drugiej kwarcie górą byli goście. Trzecią część bardzo dobrze rozpoczął Bartosz Jankowski z ekipy Czarnych i gliwiczanie przegrywali 42:46. Za sprawą Mateusza Szlachetki było jednak 50:46. Od 52:51 gospodarze odskoczyli na 56:51 i budowali przewagę.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Kamari Murphy z 20 punktami i 8 zbiórkami. 16 punktów i 4 zbiórki dla gości zdobył Brae Ivey. Gliwiczanie zaliczyli 10. zwycięstwo w sezonie.

- To był super mecz z naszej strony, tylko 3-4 minuty w drugiej kwarcie trochę straciliśmy koncentrację i nie graliśmy tak, jak zakładaliśmy - mówił trener Maros Kovacik. - Fajnie było oglądać ten zespół, to jak wszyscy żyli tym spotkaniem.

- Powiedzieliśmy sobie, o co gramy: wygrywając utrzymujemy się w lidze. Każdy podszedł do tego na poważnie. Rozegraliśmy świetny mecz, szczególnie w obronie - dodał zawodnik gospodarzy Filip Put.

W ostatniej kolejce Tauron GTK Gliwice zagra na wyjeździe z Arrivą Twardymi Piernikami Toruń (3 maja, godz. 17.30).

Tauron GTK Gliwice - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 84:64 (32:18, 10:21, 21:13, 21:12)

GTK Gliwice: Kamari Murphy 20, Earl Rowland 19, Mateusz Szlachetka 12, Malachi Richardson 10, Terrance Ferguson 9, Jure Skific 9, Szymon Ryżek 5, Aleksander Busz 0, Igor Krzych 0, Norbert Maciejak 0, Filip Put 0.

Czarni Słupsk: Billy Ivey 16, Bartosz Jankowski 13, Jakub Schenk 10, Shavon Coleman 7, David DiLeo 7, Mikołaj Witliński 6, Jakub Musiał 5, Paweł Leończyk 0, Michał Chyliński 0, Gracjan Kołodziej 0, De'quon Lake 0