Tauron GTK Gliwice - PGE Spójnia Stargard 83:95. Gliwiczanie przegrali z rozpędzonym rywalem ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Kibice z Gliwic znów musieli przełknąć gorycz porażki Tauronu GTK, który przegrał z PGE Spójnią Stargard   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Kibice z Gliwic znów musieli przełknąć gorycz porażki Tauronu GTK, który przegrał z PGE Spójnią Stargard Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
W rozegranym 5 lutego meczu 19. kolejki Energa Basket Ligi koszykarze Tauronu GTK Gliwice przegrali z PGE Spójnią Stargard 83:95. Gliwiczanie dobrze zaczęli ten mecz, ale później przegrali z rozpędzonym rywalem. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu Tauron GTK Gliwice - PGE Spójnia Stargard.

Koszykarze Tauronu GTK Gliwice doznali czwartej z rzędu ligowej porażki. Podopieczni trenera Marosa Kovacika przegrali w 19. kolejce Energa Basket Ligi z PGE Spójnią Stargard. Dla gości było to szóste z rzędu zwycięstwo z EBL.

Gospodarze dobrze zaczęli spotkanie w Arenie Gliwice i po rzucie Mateusza Szlachetki objęli prowadzenie 10:6. Spójnia nie zamierzała jednak rezygnować i szybko odrobiła straty (12:14). Równo z końcową syreną trafił jednak Malachi Richardson i GTK wygrał I kwartę 21:18.

Początek II kwarty należał do przyjezdnych. W ich szeregach błyszczeli Jordan Mathews i Barret Benson. Koszykarze ze Stargardu szybko odrobili straty, a w połowie tej kwarty prowadzili różnicą 11 pkt (41:30). Dzięki skuteczności Earla Rowlanda gliwiczanom udało się do przerwy zmniejszyć straty do 4 pkt.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU TAURON GTK GLIWICE - PGE SPÓJNIA STARGARD

III kwarta toczyła się pod zdecydowane dyktando gości, którzy najpierw odskoczyli na dziewięć punktów (51:42), a później nawet piętnaście (65:50). Dzięki trafieniom Filipa Puta ostatnią kwartę GTK zaczął ze stratą 12 pkt do rywali.

W niej również dominowała na parkiecie rozpędzona Spójnia, która w 33 minucie prowadziła już 80:62. Najskuteczniejszy w szeregach gości był Courtney Fortson, który zdobył 25 pkt. W końcówce gospodarze zmniejszyli nieco rozmiary porażki i ostatecznie ulegli rywalom różnicą 12 pkt (83:95).

Tauron GTK Gliwice - PGE Spójnia Stargard 83:95 (21:18, 21:28, 17:25, 24:24)