Tauron GTK Gliwice - Start Lublin ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Pierwsza wygrana gliwiczan w nowym sezonie

1.10.2022. Mecz Energa Basket Ligi: Tauron GTK Gliwice - Polski Cukier Start Lublin.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
1.10.2022. Mecz Energa Basket Ligi: Tauron GTK Gliwice - Polski Cukier Start Lublin. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Karina Trojok
W sobotę 1.10.2022 r. w meczu 2. kolejki Energa Basket Ligi koszykarzy Tauron GTK Gliwice wygrał z Polskim Cukrem Startem Lublin 63:49. Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz ze spotkania w małej hali Arena Gliwice.

Na inaugurację sezonu ekstraklasy koszykarzy gliwiczanie przegrali w Dąbrowie Górniczej w derbach województwa śląskiego z MKS-em 70:80. Start wygrał po dogrywce z Astorią Bydgoszcz 101:97.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu Tauron GTK Gliwice - Start Lublin, 1.10.2022 r.

Pierwsza kwarta była bardzo wyrówna, ale widać było, że w GTK obudzili się zagraniczni zawodnicy, którzy blado wypadli w Dąbrowie. W drugiej części gliwiczanie prowadzili 19:14, kiedy Norbert Maciejak przechwycił piłkę i pobiegł samotnie do kosza. Filip Put dorzucił "trójkę" i było 22:16. Start trzymał dystans dzięki rzutom za trzy punkty Sherrona Dorsey-Walkera. Przewaga gospodarzy stopniała do jednego punktu i było 24:23, a następnie remis 25:25, 28:28 i 30:30 przed przerwą.

Początek trzeciej kwarty należał do gości, który ten fragment wygrali 5:0 i było 30:35. Oba zespoły nadal grały na niskiej skuteczności, więc przewaga punktowa nie była duża i GTK odzyskał prowadzenie - 38:37. Po "trójce" Jure Skificia gliwicka drużyna prowadziła już 51:38 (Chorwat w tej kwarcie zdobył 11 pkt). Przed czwartą częścią mieliśmy wynik 51:41.

Zdobywanie punktów przychodziło z trudem obu drużynom, ale GTK zwiększyło przewagę - 60:45 (rzut za trzy punkty Troya Franklina). Na to Start już nie znalazł odpowiedzi.

Tauron GTK Gliwice - Polski Cukier Start Lublin 63:49 (13:14, 17:16, 21:11, 12:8)

Tauron GTK Gliwice: Terrance Ferguson 14, Jure Skifić 13, Kamari Murphy 13, Troy Franklin 11, Filip Put 5, Norbert Maciejak 4, Mateusz Szlachetka 3, Aleksander Busz 0, Szymon Ryżek 0.

Polski Cukier Start Lublin: Sherron Dorsey-Walker 24, Cleveland Melvin 10, Kregor Hermet 7, Klavs Cavars 7, Dayshon "Scoochie" Smith 1, Mateusz Dziemba 0, Bartłomiej Pelczar 0, Roman Szymański 0, Michał Krasuski 0, Kacper Młynarski 0