Tauron i Węglokoks będą budować kolejne covidowe szpitale tymczasowe

Marcin Zasada
Marcin Zasada
Tauron i Węglokoks zajmą się budową kolejnych szpitali tymczasowych. O tym, że spółki Skarbu Państwa dostały takie zadanie od premiera Mateusza Morawieckiego poinformował szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

W Programie 1 Polskiego Radia minister Dworczyk mówił o 6 decyzjach administracyjnych, które zobowiązują państwowe spółki do budowania kolejnych szpitali tymczasowych. Mają one pomieścić ponad 3 tys. pacjentów covidowych. Pytany o ich lokalizację, wymienił Płock i Ostrołękę oraz Pomorze, Śląsk i Małopolskę.

Według naszych informacji, covidowe szpitale budować będą dwie spółki działające na Śląsku. Chodzi o Tauron i Węglokoks.
- Wiemy o tej inicjatywie. Jesteśmy w trakcie uzgodnień i precyzowania, na czym ma polegać nasza rola w tym przedsięwzięciu – potwierdza Jarosław Latacz, rzecznik Węglokoksu.

Dlaczego aż dwa podmioty na Śląsku? To znów nieoficjalne informacje, bo poranne wieści z KPRM zaskoczyły wszystkie spółki Skarbu Państwa w regionie: Węglokoks ma odpowiadać za szpital dla naszego województwa, natomiast Tauron miałby budować podobną placówkę tymczasową dla Małopolski. Przypomnijmy, że nowy prezes spółki, Wojciech Ignacok, trafił na Śląsk z Nowego Targu (woj. małopolskie).

Nie przeocz

Nie wiadomo, gdzie miałby powstać kolejny, po Międzynarodowym Centrum Kongresowym, szpital covidowy na Śląsku. Raczej nie będzie to żaden obiekt należący do Węglokoksu. Takowy zostanie wskazany, a zadaniem Węglokoksu będzie zbudowanie w nim odpowiedniej infrastruktury.

Codzienność oddziału covidowego w szpitalu w Gliwicach. Cieżko chorzy ludzie, a dla pracowników niekończący się wysiłek, ciągła czujność, 24-godzinne poświęcenie.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Praca w szpitalu covidowym w Gliwicach od środka. Wyszedłem ...

Dodajmy, że w tym tygodniu zawarto porozumienie w sprawie budowy szpitala polowego w MCK. W hali głównej centrum stanie ok. 500 łóżek dla pacjentów covidowych. Szpital miałby być gotowy w połowie listopada. Porozumienie wojewody z operatorem obiektu, spółką PTWP Event Center, zakłada użytkowanie MCK maksymalnie do 30 kwietnia 2021 roku.

Musisz to wiedzieć

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie