Tauron KH GKS Katowice - Comarch Cracovia 2:3 [WYNIK, ZDJĘCIA] Nieskuteczni katowiczanie

Tauron KH GKS Katowice po raz trzeci przegrał z Comarch Cracovią
Tauron KH GKS Katowice po raz trzeci przegrał z Comarch Cracovią Lucyna Nenow / Polska Press
Tauron KH GKS Katowice - Comarch Cracovia 2:3 WYNIK, ZDJĘCIA Hokeiści Tauronu KH GKS Katowice po raz trzeci przegrali w play off z Comarch Cracovią i mają znikome szanse na awans do finału PHL. Kolejne spotkanie półfinałowe odbędzie się w środę w Krakowie, a Pasom do awansu brakuje już tylko jednej wygranej.

To była chyba ostatnia okazja, by w półfinałowej rywalizacji katowiczanie wrócili do gry. Niestety wicemistrzom Polski nie pomógł ani głośny doping kibiców, ani urazy jakich już w pierwszej tercji doznali napastnicy gości Kamil Kalinowski i Jaakko Turtiainen.

Najlepszy zespół sezonu zasadniczego znów musiał uznać wyższość Comarch Cracovii. Pasy jeszcze w play off nie przegra-ły, a do awansu do finału potrzeba im już tylko jednej wygranej.

Decydująca dla losów niedzielnej potyczki okazała się druga tercja, w której GieKSa w odstępie 64 sekund straciła dwa gole. Pierwszego goście strzelili grając w osłabieniu, a drugiego w momencie, gdy z ławki kar wyjechał Mateusz Bepierszcz i pokonał Kevina Lindskouga.

Tauron KH GKS Katowice - Comrach Cracovia zdjęcia kibiców

Tauron KH GKS Katowice - Comarch Cracovia 2:3 [ZDJĘCIA KIBIC...

Katowiczanie starali się odrobić straty, oddali więcej strzałów na bramkę rywali, ale znów byli bardzo nieskuteczni. W trzeciej tercji przez 20 sekund grali pięciu na trzech, lecz nie wykorzystali podwójnej przewagi. Trafienie kapitana Tomasza Malasińskiego w końcówce dało kibicom cień nadziei, lecz na więcej drużyny Toma Coolena nie było już stać.

Półfinały play off

Tauron KH GKS Katowice - Comarch Cracovia 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
0:1 Kamil Kalinowski (4), 1:1 Maciej Urbanowicz (9), 1:2 Maciej Kruczek (27), 1:3 Mateusz Bepierszcz (28), 2:3 Tomasz Malasiński (57)

Kary Katowice - 14 minut, Cracovia - 12 minut.

Widzów 1.200.

W play off jest 3:0 dla Cracovii (gra się do czterech wygranych). Kolejny mecz w środę o godz. 20 w Krakowie.

Katowice Lindskoug (Kieler) - Devecka, Cakajik, Jaszyn, Rohtla, Laakkonen - Jyrkkio, Jass, Łopuski, Pasiut, Wronka - Tomasik, Wanacki, Fraszko, Starzyński, Urbanowicz - Tuhkanen, Krężołek, Malasiński, Sawicki, Strzyżowski.