Tauron KH GKS Katowice - TatrySki Podhale Nowy Targ 2:3 [ZDJĘCIA, RELACJA] Szarotki bliżej brązu

Tauron KH GKS Katowice przegrał z TatrySki Podhale Nowy Targ
Tauron KH GKS Katowice przegrał z TatrySki Podhale Nowy Targ Lucyna Nenow / Polska Press
Tauron KH GKS Katowice - TatrySki Podhale Nowy Targ 2:3 ZDJĘCIA, RELACJA W pierwszym meczu o brązowy medal Polskiej Hokej Ligi Tauron KH GKS Katowice przegrał z TatrySki Podhale Nowy Targ. Szarotkom już tylko jednej wygranej brakuje do uplasowania się na najniższym stopniu podium, a kolejne spotkanie odbędzie się w czwartek w Nowym Targu. Zobacz zdjęcia z meczu Tauron KH GKS Katowice - TatrySki Podhale Nowy Targ.

Tauron KH GKS Katowice był najlepszym zespołem sezonu zasadniczego PHL, a tymczasem rozgrywki może skończyć bez medalu. Szarotki wygrały pierwsze spotkanie o brąz w Satelicie. Dwie pierwsze tercje należały do gości. Prowadzenie dla Szarotek po błedzie katowickiej defensywy szybko zdobył Krystian Dziubiński. W drugiej odsłonie po skutecznej dobitce strzalu Roberta Mrugały z niebieskiej linii przez Filipa Wielkiewicza było już 2:0 dla Podhala. Tuż przed końcem tej tercji po kontrze Krzysztofa Zapały nowotarżanie strzelili trzecią bramkę i wydawało się, że jest już po meczu.

Katowiczanie w trzeciej tercji wzięli się do roboty. Odrobinę nadziei w serca ponad tysiąca katowickich kibiców wlał Dusan Devecka. Słowak popisał się skuteczną dobitką uderzenia Tomasza Malasińskiego. Na 2,5 minuty przed końcową syreną z dystansu huknął Niko Tukhanen i zdobył kontaktową bramkę. GKS ruszył do natarcia. W ostatniej minucie, gdy gospodarze grali w przewadze, zakotłowało się pod bramką Przemysława Odrobnego, ale więcej goli już nie padło i to Podhale jest bliżej brązowego medalu.

O brązowy medal PHL

Tauron KH GKS Katowice - TatrySki Podhale Nowy Targ 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)
0:1 Krystian Dziubiński (4), 0:2 Filip Wielkiewicz (25), 0:3 Krzysztof Zapała (40), 1:3 Dusan Devecka (54), 2:3 Niko Tukhanen (58)

Kary Katowice - 35 minut, Podhale - 41 minut

Widzów 1.100.

W play off 1:0 dla Podhala (gra się do dwóch zwycięstw). Kolejny mecz w c zwartek o godz. 18 w Nowym Targu.

Katowice Lindskoug (Kieler) - Devecka, Cakajik, Strzyżowski, Wronka, Fraszko - Wanacki, Jass, Laakkonen, Pasiut, Malasiński - Jyrkkio, Tuhkanen, Jaszyn, Starzyński, Urbanowicz - Tomasik, Krawczyk, Skokan, Sawicki, Krężołek.

F1: Co się dzieje z Robertem Kubicą?