Tauron KH GKS Katowice - Unia Oświęcim 3:1 [WYNIK, ZDJĘCIA] Katowiczanie w półfinale

Hokeiści Tauron KH GKS Katowice pokonali Unię Oświęcim i awansowali do półfinału Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
Tauron KH GKS Katowice - Unia Oświęcim 3:1 WYNIK, ZDJĘCIA Tauron KH GKS Katowice pokonał Unię Oświęcim 3:1 w siódmym meczu ćwierćfinałowym i awansował do półfinału, w którym jego rywalem będzie Comarch Cracovia. Pierwszy mecz katowiczan z krakowianami odbędzie się 11 marca w Satelicie.

Jeszcze nigdy w historii hokejowego play off w naszym kra-ju pierwsza drużyna po sezonie zasadnicznym nie przegrała z ósmą. W zmaganiach katowi-czan z oświęcimianami do wyłonienia zwycięzcy potrzeba było aż siedem spotkań, ale faworytw końcu przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Tauron GKS w sezonie zasadniczym wygrał wszystkie cztery mecze z Unią , ale w play off męczył się niemiłosiernie. W decydującym pojedynku wyższość podopiecznych trenera Toma Coolena nie podlegała już dyskusji.

Worek z bramkami otworzyli w I tercji Finowie. Najpierw w okresie gry w przewadze na listę strzelców wpisał się Janne Laakkonen, który wrzucił krążek pod bramkę Unii, a tam Dawid Saur do spółki z Michalem Fikrtem wepchnęli go sobie do siatki, choć sędziowie początkowo gola zapisali na konto Tomasza Malasińaskiego. Wynik podwyższył Jesse Rohtla uderzeniem z pierwszego krążka zas-kakując bramkarza oświęcimian.

Gdy w II tercji trzecią bramkę dla gospodarzy zdobył po indywidualnej akcji Patryk Wronka wydawało się, że jest już po meczu. Honorowe trafienie Petera Tabacka wlało odrobinę nadziei w serca gości, ale tylko na chwilę. To niesieni dopingiem kibiców katowiczanie byli bowiem dużo groźniejszym zespołem, a Bartosz Fraszko sam mógł zdobyć co najmniej kilka goli.

Oświęcimianie przycisnęli dopiero w końcówce III tercji, ale wówczas było już za późno, by odwrócić losy meczu Tauron KH GKS Katowice - Unia.

Ćwierćfinały play off

Tauron KHGKSKatowice - Unia Oświęcim 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
1:0 Janne Laakkonen (11), 2:0 Jesse Rohtla (16), 3:0 Patryk Wronka (32), 3:1 Peter Tabacek (33)

Kary Katowice - 4 minuty, Oświęcim - 16 minut.

Widzów 1.182.

W play off 4:3 dla katowiczan, którzy awansowali do półfinału i zagrają w nim z Cracovią.

GKS Lindskoug (Kieler) - Jyrkkio, Tuhkanen, Łopuski, Rohtla, Laakkonen - Jass, Cakajik, Malasiński, Pasiut, Wronka - Tomasik, Wanacki, Fraszko, Starzyński, Jaszyn - Krężołek, Skokan, Urbanowicz, Sawicki, Strzyżowski.