Tauron KH GKS Katowice - Unia Oświęcim 5:1 [RELACJA, ZDJĘCIA] Katowiczanie w play off w roli faworyta

Tauron KH GKS Katowice - Unia Oświęcim 5:1
Tauron KH GKS Katowice - Unia Oświęcim 5:1 Lucyna Nenow
Hokeiści Tauronu KH GKS Katowice w zaległym meczu Polskiej Hokej Ligi pokonali Unię Oświęcim 5:1. Zwycięstwo GieKSy oznacza, że podopieczni trenera Toma Coolena zajęli w sezonie zasadniczym PHL pierwsze miejsce i do play off przystąpią w uprzywilejowanej pozycji w roli faworyta. Zobacz zdjęcia z meczu Tauron KH GKS Katowice - Unia Oświęcim.

Katowiczanie chcąc wyprzedzić w tabeli Polskiej Hokej Ligi GKS Tychy musieli wygrać zaległy mecz z Unią.

Zobaczcie zdjęcia z meczu:

Tym razem trenerowi Tomowi Coolenowi nie tylko udało się zebrać pełne trzy piątki, ale także znaleźć w składzie miejsce dla debiutanta Olega Jaszyna. Rosyjski napastnik mający w dorobku blisko 300 występów w lidze KHL zaraz na początku mógł wpisać się na listę strzelców.

Gospodarze od początku meczu dominowali w Satelicie. W I tercji gole zdobyli Fin Janne Laakkonen, który zmienił lot krążka po strzale Tomasza Skokana i Patryk Wronka, którego strzał tak niefortunnie odbił Sebastian Lipiński, że krążek go przelobował.

Po przerwę klasą błysnął Mikołaj Łopuski, który dwa razy wpisał się na listę strzelców. Doświadczony napastnik kapitalnie potrafił się zachować pod bramką Unii. Ostatnia bramka dla katowiczan była dziełem Filipa Starzyńskiego, który zakończył zespołową akcję gospodarzy.

Atmosfera, jak to zwykle na spotkaniach w Katowicach, była bardzo gorąca. Kibice GieKSy nie żałowali gardeł dopingując hokeistów, a ci odwdzięczyli im się dobrą grą i wysokim zwycięstwem nad zespołem z Oświęcimia.

Tauron KH GKS Katowice - Unia Oświęcim 5:1 ZDJĘCIA KIBICÓW S...

Goście jedynego gola zdobyli w III tercji po strzale Martina Przygodzkiego. Oświęcimianie wyraźnie jednak oszczędzali siły na mecz fazy pre play off z Zagłębiem Sosnowiec, który czeka ich już w środę. W tej fazie zmagań rywalizacja toczy się do dwóch wygranych, a GieKSa w ćwierćfinale play off 15 lutego zagra właśnie ze zwycięzcą pojedynku Unii z Zagłębiem.

Tauron KH GKS Katowice - Unia Oświęcim 5:1 (2:0, 3:0, 0:1)
1:0 Janne Laakkonen (13), 2:0 Patryk Wronka (14), 3:0 Mikołaj Łopuski (25), 4:0 Mikołaj Łopuski (38), 5:0 Filip Starzyński (40), 5:1 Martin Przygodzki (50).