Tauron KH GKS Katowice - Unia Oświęcim 8:3 ZDJĘCIA KIBICÓW, RELACJA Katowiczanie zaczęli play off od zwycięstwa

Tauron KH GKS Katowice pokonał Unię Oświęcim sprawiając tym zwycięstwem sporo radości swoim kibicom Lucyna Nenow / Polska Press
Hokeiści Tauronu KH GKS Katowice w meczu otwierającym ćwierćfinały play off w Polskiej Hokej Lidze pewnie pokonali Unię Oświęcim 8:3. Najlepsza drużyna sezonu zasadniczego nie miała żadnych problemów z rozgromieniem oświęcimian w dwóch pierwszych tercjach aplikując gościom osiem goli. Zobacz zdjęcia kibiców z meczu Tauron KH GKS Katowice - Unia Oświęcim oraz przeczytaj relację z meczu w Satelicie. Teraz rywalizacja przenosi się do Oświęcimia, gdzie w poniedziałek odbędzie się kolejne spotkanie. Zmagania w play off toczą się do czterech wygranych. W drugiej parze grającej w piątek JKH GKS Jastrzębie uległ Comarch Cracovii 1:2.

Bohaterem meczu Tauron KH GKS Katowice z Unią Oświęcim był Oleg Jaszyn. Rosyjski napastnik już w pierwszej tercji zdobył dwie bramki i miał jedną asystę, a w drugiej odsłonie zaliczył jeszcze jedno trafienie i miał hat-tricka.

W drugiej tercji skuteczności Jaszynowi pozazdrościł Niko Tuhkanen. Fiński obrońca dwa razy w tej odsłonie posłał krążek do siatki oświęcimian, a że asystował także przy jednej z bramek Rosjanina, więc w sumie zanotował w tym meczu trzy punkty w punktacji kanadyjskiej.

Katowiczanie grali z Unią bez Dusana Devecki oraz Martina Cakajika, którzy ciągle leczą kontuzje. Do składu wrócili za to Jakub Wanacki oraz Grzegorz Pasiut i obaj trafili do protokołu, bo Wanacki wykorzystał podanie Pasiuta i strzelił ósmką bramkę dla GieKSy.

Atmosfera na meczu Tauron KH GKS Katowice - Unia Oświęcim jak zwykle w Satelicie była bardzo gorąca. Zadbali o to katowiccy kibice, którzy błyskawicznie wykupili wszystkie karnety na play off i wspierali swoją drużynę głośnym dopingiem.

W drugiej piątkowej parze JKH GKS Jastrzebie prowadził z Comarch Cracovią, ale w drugiej tercji to Pasy strzeliły dwa gole i utrzymały skromne prowadzenie do końcowej syreny.

Tauron KH GKS Katowice - Unia Oświęcim 8:3 (4:1, 4:0, 0:2)
1:0 Oleg Jaszyn (12), 2:0 Damian Tomasik (13), 3:0 Bartosz Fraszko (16), 3:1 Juha Kiilholma (17), 4:1 Oleg Jaszyn (18), 5:1 Oleg Jaszyn (18), 6:1 Niko Tuhkanen (30), 7:1 Niko Tuhkanen (38), 8:1 Jakub Wanacki (39), 8:2 Andrej Themár (53), 8:3 Jan Danecek (55)

JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
1:0 Jakub Kubes (6), 1:1 – Ales Jeżek (22), 1:2 Adam Domogała (29)