Tauron Puchar Polski: Jastrzębski Węgiel - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Kędzierzynianie obronili trofeum!

26.02.2023. Finał Tauron Pucharu Polski siatkarzy: Jastrzębski Węgiel - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Oskar Nowak
W niedzielę 26.02.2023 r. w finale Tauron Pucharu Polski siatkarzy Jastrzębski Węgiel przegrał z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 0:3. Mecz oglądało aż 11.815 kibiców! ZAKSA dziesiąty raz zdobyła PP i czwarty z rzędu! Zobacz ZDJĘCIA z krakowskiej Tauron Areny.

W sobotnich półfinałach ZAKSA i Jastrzębski Węgiel nie straciły nawet seta i tak jak w ubiegłym roku we Wrocławiu te drużyny zagrały o Puchar Polski. Obrońcą trofeum był mistrz Polski z Kędzierzyna-Koźla.

Zobacz ZDJĘCIA z finału Tauron Pucharu Polski siatkarzy: Jastrzębski Węgiel - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, 26.02.2023 r.

- ZAKSA jest niesamowitą drużyną. Oni wygrywają wszystko co najważniejsze w ostatnich sezonach. Wiemy jak grają i musimy być przygotowani na bitwę - mówił przed finałem Stephen Boyer z Jastrzębskiego Węgla.

ZAKSA dwa razy odwróciła losy dwóch setów

W pierwszym secie wydarzyło się coś zaskakującego. Jastrzębianie prowadzili już 21:16, potem jeszcze 23:20 i 24:23, jednak przegrali na przewagi 24:26.

ZAKSA chciała pójść za ciosem, a Jastrzębski Węgiel walczył o doprowadzenie do remisu w meczu, dzięki czemu w drugim secie oglądaliśmy zaciekłą walkę. Kiedy było 5:7 trener Marcelo Mendez zareagował zmianą przyjmującego - Rafał Szymura wszedł za Trevora Clevenota. Jastrzębski Węgiel dogonił rywali i znów, jak w pierwszym secie, wypracował przewagę - 20:16. I znów zaczął ją tracić - 20:19. Jan Hadrava ciągnął swój zespół atakami, jednak mieliśmy remis 22:22. Po ataku blok-aut Hadravy było 24:22. To nie był koniec, bo również ten set kończył się na przewagi. Przy wyniku 27:26 jastrzębianie mieli piłkę w górze i Tomasz Fornal został zablokowany! To był przełomowy moment. ZAKSA zakończyła asem Davida Smitha.

Jastrzębski Węgiel walczył do końca

Jastrzębianie nie załamali się takim obrotem spraw i w trzecim secie prowadzili 7:5. ZAKSA wyszła na dwupunktowe prowadzenie, które zwiększyło się do trzech po ataku Aleksandra Śliwki (14:17). Trener Mendez próbował zatrzymać marsz rywali prośbą o czas. Jego drużyna przez chwilę miała jeden punkt straty (20:21). ZAKSA znów odskoczyła - 20:23. Wicemistrzowie Polski walczyli do końca - 23:24. W ostatniej akcji Łukasz Kaczmarek uderzył na siłę po bloku, a następnie wykonał radosną rundę honorową!

Zdobywca Pucharu Polski dostał w nagrodę 200 tysięcy złotych.

Finał Tauron Pucharu Polski siatkarzy

Jastrzębski Węgiel - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (24:26, 27:29, 23:25)

Jastrzębski Węgiel: Toniutti, Boyer, Gladyr, Clevenot, Fornal, M’Baye, Popiwczak (libero) oraz Hadrava, Tervaportti i Szymura
ZAKSA: Kaczmarek, Janusz, Bednorz, Śliwka, Smith, Paszycki, Shoji (libero) oraz Huber