MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tauron wspiera śląskie szpitala. Grupa przekaże do nich ponad 40 tysięcy maseczek

KJ
Kolorowe maseczki ochronne trafią do kilku szpitali w województwie śląskim
Kolorowe maseczki ochronne trafią do kilku szpitali w województwie śląskim Tauron
Grupa Tauron ma przekazać ponad 40 tysięcy maseczek dla szpitali z województwa śląskiego. Maseczki dla personelu medycznego, a także pacjentów mają trafić do szpitali m.in. w Gliwicach, Dąbrowie Górniczej czy Katowicach. Akcja powstaje dzięki współpracy z Fundacjami Iskierka i Oko w oko z Rakiem.

Tauron przekaże maseczki do szpitali w województwie śląskim

Szpitale w województwie śląskim otrzymają pomoc dzięki nowej akcji, którą Tauron prowadzi przy współpracy z Fundacjami Iskierka oraz Oko w Oko z Rakiem. Dla personelu medycznego oraz pacjentów przekazane zostaną maseczki ochronne.

– Tauron jest bardzo silnie związany z południową Polską. Od początku jesteśmy zaangażowani w działania, których celem jest ograniczenie wpływu pandemii na nasze życie społeczne i gospodarcze – mówi Filip Grzegorczyk, prezes zarządu Tauron Polska Energia. – Wielu pracowników wpłaciło na konto Fundacji Tauron środki, dzięki którym zamówiliśmy w jednej z polskich szwalni maseczki ochronne, które trafiły do szpitali. Górnicy odpowiedzieli na apel szpitali o krew, a końcem kwietnia przekazaliśmy laptopy dla potrzebujących dzieci z Małopolski, umożliwiając im tym samym edukację domową – dodaje prezes Taurona.

Musisz to znać

Pandemia koronawirusa cały czas trwa, a zapotrzebowanie placówek medycznych na środki ochronne wciąż rośnie. Maseczki mają zostać przekazane osobom szczególnie narażonym na zakażenie i podatnym na infekcje, czyli pacjentom i personelowi medycznemu oddziałów onkologii, radiologii i SOR.

Maseczki uszyte we współpracy z Fundacją Oko w oko z Rakiem trafią do Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistyczny nr 3 w Rybniku, Katowickiego Centrum Onkologii oraz Zagłębiowskiego Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej.

- Fundacja Oko w Oko z Rakiem od początku pandemii wspiera oddziały onkologiczne. Teraz dzięki środkom zebranym przez menadżerów Taurona, którzy przeznaczyli część pensji na walkę z koronawirusem, udało nam się uszyć 20 tysięcy wielorazowych maseczek dla szpitali z oddziałami onkologii. Mamy nadzieję, że dzięki temu wparciu pacjenci oraz personel medyczny będą bezpieczniejsi – mówi Justyna Dec, prezes Fundacji Oko w oko z Rakiem.

Natomiast za pośrednictwem Fundacji Iskierka 20 tysięcy maseczek otrzymają pacjenci oddziałów Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka, Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie i Publicznego Szpitala Klinicznego w Zabrzu.

Tauron walczy z koronawirusem

Pracownicy Grupy Tauron włączyli się w walkę z koronawirusem poprzez różnorodne działania. W trakcie epidemii nieprzerwanie dbają o dostawy energii elektrycznej, ciepła i gazu. Firma wprowadziła różne środki bezpieczeństwa m.in. pracownicy spółek strategicznych mają codziennie mierzoną temperaturę ciała, a energetycy, którzy sprawują całodobowy nadzór nad siecią elektroenergetyczną, podzieleni zostali na stałe zespoły bez możliwości rotacji pomiędzy nimi.

Pracownicy Tauronu szyją maseczki dla swoich kolegów. Dzięki temu maseczki ochronne otrzymali górnicy, energetycy, pracownicy ochrony oraz służby sprzątające. W ciągu dwóch tygodni udało się uszyć prawie tysiąc maseczek.

Już w marcu Tauron przekazał na potrzeby służby zdrowia 1,5 mln zł. Pieniądze trafiły do szpitali w Cieszynie i Częstochowie. Zarządzający tymi placówkami przeznaczyli je na zakup środków niezbędnych w walce z pandemią.

Tauron wspomaga domową edukację

Tauron wspomaga także naukę zdalną. W marcu został uruchomiony kanał edukacyjny TauronTV na Youtube. Znajdują się tam filmy dla dzieci i młodzieży, opowiadające o tym jak powstaje prąd i jak bezpiecznie się z nim obchodzić. Tauron Dystrybucja przygotował także materiały i scenariusze lekcji dla nauczycieli. Ci korzystają z nich bardzo chętnie.

Dzieci z Małopolski, których rodzina jest w trudnej sytuacji ekonomicznej otrzyma także bony na zakup komputerów i laptopów od Fundacji Tauron. Dzięki temu będą mogli uczyć się zdalnie z domu.

Obejrzyj dokładnie

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni