Temperatura Bałtyku 9 8 2018. Gdzie jest najcieplej? Bałtyk...

  Temperatura Bałtyku 9 8 2018. Gdzie jest najcieplej? Bałtyk jak Morze Śródziemne. KOŁOBRZEG, USTKA, HEL. Gdzie w Bałtyku jest najcieplej?

  KS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Temperatura Bałtyku 9 8 2018. Gdzie jest najcieplej? Bałtyk jak Morze Śródziemne. KOŁOBRZEG, USTKA, HEL. Gdzie w Bałtyku jest najcieplej?
  Temperatura Bałtyku 9 8 2018 jest rekordowo wysoka. Tak ciepłej wody w Bałtyku nie było od lat. W niektórych miejscach na wybrzeżu sięga blisko 24 st C. Gdzie jest najcieplej? Sprawdź, temperaturę wody w Bałtyku 9 sierpnia 2018.
  Temperatura Bałtyku 9 8 2018. Gdzie jest najcieplej? Bałtyk jak Morze Śródziemne. KOŁOBRZEG, USTKA, HEL. Gdzie w Bałtyku jest najcieplej?

  Temperatura Bałtyku 9 8 2018


  Woda w Morzu Bałtyckim bije rekordy ciepła. Tak wysokich temperatur w Bałtyku nie było od lat. Woda, której temperatura co roku waha się między 15 a 19, czasem w Zatoce Gdańskiej przekracza 20 st. C, w tym roku ma temperaturę nawet 24 stopni. Nawet w najzimniejszych obszarach w rejonie Kołobrzegu, temperatura przekroczyła 21 kresek.

  W tym sezonie Bałtyk śmiało można porównać do Morza Śródziemnego. Temperatury wody w Morzu Bałtyckim są tylko trochę niższe od tych u wybrzeży Włoch czy Hiszpanii. Taki stan rzeczy spowodowany jest wyjątkowo słonecznym i upalnym latem nad Bałtykiem. Woda miała czas się nagrzać i nie ochłodzić. Temperatura powietrza od kilku tygodni oscyluje około 30. kreski na termometrach, a to jeszcze nie koniec upałów. Nic dziwnego, że temperatura wody w Bałtyku sięga 24 stopni. A może być jeszcze wyższa.

  Gdzie jest najcieplejsza woda w Bałtyku 9 8 2018?


  TEMPERATURA WODY W BAŁTYKU 9 SIERPNIA 2018
  • GDYNIA - 23,2 °C
  • HEL - 22,8 °C
  • MIĘDZYZDROJE- 23,2 °C
  • PUCK - 23,8 °C
  • ŚWINOUJŚCIE- 22,7 °C
  • USTKA - 20,6 °C
  • WŁADYSŁAWOWO - 23,2 °C


  CZYTAJ TAKŻE:
  Upały w Polsce: SIERPIEŃ 2018 - POGODA 9 8 2018. Kiedy koniec upałów?

  POGODA NA SIERPIEŃ 2018. Długoterminowa prognoza pogody  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  morze

  Joluś (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Ustka z nadmorskich miejscowości dla mnie najładniejsza jest i spokojna. Woda była ciepła jak akurat tam byłam. Mieszkałam w ośrodku Aleksandra i warunki dobre jak na cenę, którą zapłaciłam. We...rozwiń całość

  Ustka z nadmorskich miejscowości dla mnie najładniejsza jest i spokojna. Woda była ciepła jak akurat tam byłam. Mieszkałam w ośrodku Aleksandra i warunki dobre jak na cenę, którą zapłaciłam. We Władku w tamtym roku miałam gorsze i to za wyższa cenę zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo