Termalica Nieciecza - GKS Jastrzębie 2:2 [RELACJA]

Marzena Bugała-Azarko
Zespół GKS Jastrzębie dwukrotnie odrabiał straty w Niecieczy i wrócił do domu z jednym punktem oraz poczuciem niedosytu, bo goście byli blisko wywalczenia całej puli.

GKS Jastrzębie przedłużył swoją serię meczów bez porażki do czterech. Tym razem zespół Jarosława Skrobacza nie dał się pokonać w Niecieczy Termalice, chociaż ta dwukrotnie obejmowała prowadzenie.

Stawką spotkania w Niecieczy mogła być dla jastrzębian nawet pozycja wiceliderów tabeli. Ostatecznie po swoim meczu awansowali na trzecią lokatę.

Termalica objęła prowadzenie po rzucie karnym podyktowanym za zagranie ręką przez Dawida Gojnego. Goście po czterech minutach odpowiedzieli golem strzelonym z rzutu wolnego przez Farida Alego.

W drugiej połowie historia znów się powtórzyła. Najpierw niecieczanie zdobyli bramkę, gdy piłkę z dystansu posłał do siatki Martin Miković, ale niespełna dziesięć minut poźniej był remis, a bohaterem gości był Jakub Wróbel, który w swojej karierze grał także w Termalice.

Jastrzębianie byli bliżsi zwycięstwa. W 73 minucie Kamil Szymura główką trafił w słupek, a w 88 minucie gospodarzy uratował bramkarz po błyskawicznej kontrze GKS-u.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - GKS 1962 Jastrzębie 2:2 (1:1)
1:0
Roman Gergel (23-karny), 1:1 Farid Ali (27), 2:1 Martin Mikovič (54), 2:2 Jakub Wróbel (64)
Termalica:** Dybowski - Grzybek, Putiwcew, Szarek, Mikovič - Kalisz (78. Wasielewski), Bezpalec, Wlazło (70. Kiełb), Purece (61. Kamiński), Gergel - Gutkovskis.
GKS: Pawełek - Kulawiak, Bojdys, Szymura, Gojny - Ali (68. Liszka), Norkowski, Tront, Mróz, Jadach (82. Szczęch) -Wróbel (86. Żak).
Żółte kartki: Wlazło, Gergel - Szymura, Szczęch.
Sędziował: Kornel Paszkiewicz (Wrocław).