Mieszkańcy Bykowiny czekają też na uruchomienie tężni solankowej w strefie aktywności przy ul. Górnośląskiej. Przypomnijmy, że została ona wybrana do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego na 2019 rok. Trudna sytuacja na rynku zamówień publicznych sprawiła jednak, że obiekt został wybudowany dopiero jesienią ubiegłego roku, a z jego uruchomieniem trzeba było zaczekać na odpowiednie warunki pogodowe. Instalacja ma zostać napełniona solanką z końcem kwietnia.
Remont alei w rejonie ul. Sztolniowej między ulicami Kopalnianą i Korfantego
Czeka nas także remont alei w rejonie ul. Sztolniowej między ulicami Kopalnianą i Korfantego gotowy jest projekt budowlano – wykonawczy, powołano też już komisję przetargową.
- Ta wiadomość to z pewnością miód na serce dla wielu osób – powiedział wiceprezydent Krzysztof Mejer, nawiązując do faktu, że temat ten poruszany był często podczas wcześniejszych spotkań. Koszt prac szacowany jest na 2,5 mln zł.
Przygotowania do realizacji bykowińskich projektów z tegorocznego budżetu obywatelskiego, czyli rewitalizacji skweru w rejonie ul. Katowickiej i Siekiela oraz modernizacji ciągu pieszego pomiędzy ul. Górnośląską, Grzegorzka i Zgrzebnioka, idą dotąd zgodnie z planem.
- W obu przypadkach mamy już opracowane projekty i pracujemy nad ogłoszeniem postępowań w celu wyłonienia wykonawców - poinformował wiceprezydent Michał Pierończyk.
Nie przeocz
- Wojsko sprzedaje auta, łodzie, sprzęt do nurkowania, AGD, biurowy i warsztatowy
- Tanie domy od komornika czekają na nowych właścicieli! Zobacz oferty z woj. śląskiego
- Tak mieszkają śląscy milionerzy! Zobacz najdroższe domy na sprzedaż w woj. śląskim
- Magda Gessler zrobiła rewolucję w sosnowieckiej restauracji. Jak teraz wygląda?
Ostrzał dzików w Rudzie Śląskiej
Wielu mieszkańców, podczas ostatniego spotkania z władzami miasta skarżyło się także na dziki, które stwarzają zagrożenie, szczególnie podczas wychodzenia z psem na spacer.
- Uruchomiliśmy odstrzał dzików, proszę o zgłoszenia do Centrum Zarządzania Kryzysowego, będziemy kierować myśliwego za wskazaniami mieszkańców – powiedział wiceprezydent Mejer. Padło też pytanie, czy miasto kontroluje, ilu właścicieli psów uiszcza opłatę za ich posiadanie. - Każda nasza interwencja związana z psami kończy się weryfikacją w Wydziale Podatków i Opłat Lokalnych, czy należności są regulowane – zapewnił Marek Partuś, komendant Straży Miejskiej.
Poruszona została również kwestia bezpieczeństwa na ul. Szpaków, gdzie na prośbę mieszkańców powstał próg zwalniający, ale nie wymalowano na nim pasów dla pieszych. - Trzeba pamiętać, że wyznaczenie przejścia wiązałoby się z wyłączeniem z parkowania miejsc na odcinku 10 metrów w obie strony – odpowiedziała Renata Krusz, zastępca naczelnika Wydziału Dróg i Mostów UM.
Zgłoszone zostało również zalewanie ul. Kopalnianej podczas opadów deszczu. W tym miejscu nie ma kanalizacji, a na jej budowę brakuje obecnie środków finansowych, dlatego miasto analizuje inne możliwości rozwiązania problemu.
Spotkania z mieszkańcami to już 20. edycja dzielnicowych zebrań. Kolejne, przeznaczone dla mieszkańców Bielszowic, odbędzie się we wtorek, 26 kwietnia o godz. 17:00 w Domu Kultury przy ul. Kokota 170.
Musisz to wiedzieć
- Takie są najlepsze zioła na cholesterol. Obniż poziom cholesterolu domowymi sposobami
- Takie mają być emerytury w lipcu po zmianach podatkowych. Mamy nowe wyliczenia!
- Sosnowiec: Na stadionie zaczyna kiełkować trawa, a kibice pytają już o mecz otwarcia
- Pół roku temu ruszyła budowa nowego stadionu GKS Katowice. Jak wygląda to miejsce?

Szymon Hołownia ma duże ego, większe ma tylko Lech Wałęsa
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?