Tomasz Głogowski: Projekt Biedronia wyklucza ludzi, którzy...

  Tomasz Głogowski: Projekt Biedronia wyklucza ludzi, którzy uważają, że mogą chodzić do kościoła i tego nie ukrywać

  Zdjęcie autora materiału

  Bartosz Wojsa

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Projekt Biedronia jest oparty na wzorcach PR - mówi Tomasz Głogowski, poseł PO

  Projekt Biedronia jest oparty na wzorcach PR - mówi Tomasz Głogowski, poseł PO

  Robert Biedroń chyba nikogo nie zaskoczył. Jego projekt nie ma zaskakiwać, tylko funkcjonować według utartych, sprawdzonych wzorców PR-owskich - ocenia Tomasz Głogowski, poseł Platformy Obywatelskiej, w rozmowie Gościa Dnia DZ w Radiu Piekary. Rozmawiał z nim Marcin Zasada.
  Projekt Biedronia jest oparty na wzorcach PR - mówi Tomasz Głogowski, poseł PO

  Projekt Biedronia jest oparty na wzorcach PR - mówi Tomasz Głogowski, poseł PO

  Gość Dnia DZ i Radia Piekary

  Tematem dzisiejszej (6 lutego) rozmowy jest między innymi konwencja wyborcza Roberta Biedronia i jego nowej partii Wiosna, a także podobieństwa programowe do założeń Platformy Obywatelskiej. Marcin Zasada, dziennikarz "Dziennika Zachodniego", rozmawia na ten temat z posłem PO, Tomaszem Głogowskim.

  - Jak wypadł debiut Biedronia? - pytał Marcin Zasada.

  - Mało oglądałem, wstałem późno w niedzielę - śmiał się Tomasz Głogowski.

  - Ale chyba niczym was nie zaskoczył? - dopytywał Zasada.

  - Chyba nikogo nie zaskoczył, zresztą to nie jest projekt, który ma zaskakiwać, tylko funkcjonować według utartych, sprawdzonych wzorców PR-owskich. Tym, co mnie zaskoczyło jest fakt, że to jest projekt, który wyklucza: ludzi, którzy jedzą mięso, bo nie można było tego mięsa jeść na konwencji Biedronia, ale też ludzi, którzy uważają, że mogą chodzić do kościoła i tego nie ukrywać, w końcu wyklucza tych, którzy nie są zachwyceni Robertem Biedroniem. To takie pierwsze wrażenia - odpowiadał Głogowski.

  Poseł PO odniósł się też do pierwszego sondażu, według którego partia Wiosna zyskała 14% poparcia. - Jeśli Robert Biedroń w to wierzy, to daleko nie pociągnie. Nie wiem, czy to sondaż zrobiony na Torwarze... - zaczynał Głogowski. - To chyba efekt nowości. Magdalena Ogórek też miała wysokie notowania sondażowe na samym początku, później poleciała w dół. Tak się dzieje chyba w każdej partii opartej wyłącznie na liderze: to samo było w .Nowoczesnej z Ryszardem Petru. Lata temu wszyscy myśleli, że PO nie ma i Nowoczesna nas przejmie, a teraz to Nowoczesnej na scenie politycznej nie widać. PO okrzepła, wpisała się na scenie politycznej na stałe - tłumaczył poseł PO.

  - Nie uważa pan, że pomysł Biedronia to w dużej części wasz program? Borys Budka ostatnio mówił, że popieracie dyskusję na temat wyprowadzenia religii ze szkół - mówił Zasada.

  - Nie słyszałem tej wypowiedzi, ale dyskutować można na każdy temat. PO w ostatnich tygodniach przedstawiła nieco bardziej lewicowe oblicze, ale żeby uzyskać dobry wynik musimy pozostać partią, która tworzy prawicowy obraz. Nie zmienia to faktu, że wiele rzeczy, które partie lewicowe podnoszą, realizowaliśmy: między innymi finansowanie in vitro - mówił Głogowski.

  - Pomysł likwidacji górnictwa do 2035 roku. Jesteście zgodni z Biedroniem? - pytał Zasada.

  - Biedroń chyba nie wie, że mamy węgiel wykorzystywany do ogrzewania, ale też węgiel koksujący, którego jest dużo na przykład w Jastrzębiu-Zdroju i nie powoduje on złych skutków dla środowiska. Pomysł zamknięcia wszystkich kopalń sprowadzi tylko do konieczności większego importu węgla z Rosji. Hasło zupełnie nieprzemyślane, rzucono coś, co może będzie się niektórym środowiskom podobać - oceniał Tomasz Głogowski.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ludzie w jakim świecie wy żyjecie?

  Prus (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Czy ktoś kto chodzi do kościoła się z tym musi kryć? Ludzie sami tworzycie świat , w którym żyjecie. Jeżeli wyznacznikiem będzie brak lub blokada na fejstłuku to powodzenia w poszukiwaniu psychiatry.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Skończy tak jak PETRU

  Walery (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7

  Partia Biedronia , to można powiedzieć KOPIA Ruchu Palikota. Pan Biedroń już był kiedyś w Sejmie razem z "OSOBLIWĄ TRZÓDKĄ" pod nazwą WŁAŚNIE Ruch Palikota. Pamiętam , że jak ta Partia powstawała...rozwiń całość

  Partia Biedronia , to można powiedzieć KOPIA Ruchu Palikota. Pan Biedroń już był kiedyś w Sejmie razem z "OSOBLIWĄ TRZÓDKĄ" pod nazwą WŁAŚNIE Ruch Palikota. Pamiętam , że jak ta Partia powstawała -Ruch Palikota , to wprost nie mógł sie jej nachwalić niezyjący już K. Kutz . Ruch Palikota niewiele zdziałał , po za tym, że przy każdym przedsiębiorcy postawili strażaka i UBeka. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  platfusy

  bluss (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

  jednak wolę Biedronia od bandy złodziejskich platfusów

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Porozmawiaj z Rybką MiniMini na żywo na ekranie!

  Porozmawiaj z Rybką MiniMini na żywo na ekranie!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA