MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tomasz Piechniczek pozostanie szefem szpitala w Lublińcu do czasu wyłonienia nowego dyrektora

Piotr Ciastek
Piotr Ciastek
Tomasz Piechniczek na razie zostanie na stanowisku dyrektora SP ZOZ Lubliniec.
Tomasz Piechniczek na razie zostanie na stanowisku dyrektora SP ZOZ Lubliniec. arc Powiat Lubliniec
Starostwo Powiatowe w Lublińcu poinformowało pod koniec ubiegłego tygodnia, że niedawno wybrany dyrektor szpitala powiatowego nie obejmie na razie stanowiska. Chodzi o kwestie finasnowe.

Pojawiły się komplikacje w postępowaniu dotyczącym wyboru szefa SP ZOZ Lubliniec. Wyłoniony w konkursie na dyrektora szpitala Dariusz Brzeziński miał zastąpić Tomasza Piechniczka, który z końcem marca zrezygnował z funkcji. Nowy dyrektor miał objąć stanowisko 1 lipca. Tak jedna się nie stało. W krótkim komunikacie, Starostwo Powiatowe w Lublińcu poinformowało, że Zarząd Powiatu w Lublińcu przedłużył umowę o pracę z dotychczas sprawującym tę funkcję dyrektorem Tomaszem Piechniczkiem.

– Po rozstrzygnięciu konkursu i podjęciu stosownych uchwał przez Zarząd Powiatu – zawierających m.in. kwestie związane warunkami zatrudnienia, nie udało nam się dojść do porozumienia z nowym dyrektorem w zakresie wysokości wynagrodzenia i ewentualnych odpraw – poinformował Tadeusz Konina, wicestarosta lubliniecki.

Niestety różnice, które wynikły podczas rozmów z nowym dyrektorem sprawiły, że nie doszło do podpisania umowy. Nowy konkurs na dyrektora ma zostać rozstrzygnięty jeszcze w te wakacje. Do czasu wyłonienia nowego dyrektora placówki, funkcję tę, jak już zapowiedział wcześniej, będzie pełnić Tomasz Piechniczek.

Musisz to wiedzieć

Nowy dyrektor o włos od podpisania umowy

Przypomnijmy, że 21 maja po tym jak dotychczasowy dyrektor Tomasz Piechniczek złożył wypowiedzenie z funkcji dyrektora SP ZOZ Lubliniec, w postępowaniu konkursowym, do którego przystąpiły 4 osoby, został wyłoniony kandydat na nowego dyrektora SP ZOZ w Lublińcu.

Po otwarciu kopert i stwierdzeniu poprawności formalnej złożonych dokumentów, członkowie Komisji zdecydowali o dopuszczeniu do dalszej części konkursu trzech kandydatów. Każdy z kandydatów przedstawił swoją koncepcję pracy na stanowisku dyrektora SP ZOZ w Lublińcu, odpowiadał też na pytania dotyczące obowiązujących przepisów prawa, czy kwestii związanych z finansami szpitala.

W wyniku tajnego głosowania Komisja Konkursowa jednogłośnie wyłoniła kandydata – Dariusza Brzezińskiego - do objęcia tej funkcji.

Zobacz koniecznie

Nie przeocz

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni