Tomasz Rożek poprowadzi Sondę TVP SYLWETKA Zmierzy się z...

  Tomasz Rożek poprowadzi Sondę TVP SYLWETKA Zmierzy się z legendą programu Kurka i Kamińskiego

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Tomasz Rożek w programie "Dzień dobry TVN"
  1/4
  przejdź do galerii

  Tomasz Rożek w programie "Dzień dobry TVN" ©TVN

  Kim jest Tomasz Rożek? Śląski naukowiec i dziennikarz będzie nowym prowadzącym program Sonda TVP. Sonda 2 to nawiązanie do legendarnego programu Andrzeja Kurka i Zdzisława Kamińskiego. Wcześniej chcąc nie chcąc został jednym z autorów egzaminu dojrzałości z języka polskiego na poziomie podstawowym Matura 2013. I stał sie sławny. Fragment jego książki, a konkretnie "Świat w 44 zerach" analizowali maturzyści.
  PRZECZYTAJ, CO O MATURZE 2013 MYŚLI TOMASZ ROŻEK

  Tomasz Rożek ma 39 lat, a jest uważany za jednego z najlepszych dziennikarzy naukowych w Polsce. Teraz zadebiutował w roli autora, którego teksty są analizowane przez maturzystów, u boku takich nazwisk jak: Baczyński, Żeromski, Orzeszkowa.

  Kim jest Rożek. Tomasz Rożek?


  Widzowie telewizji TVN znają go z programu "Dzień dobry TVN", w którym od dwóch lat przybliża sekrety nauki. Zwykle jego felietony naukowe (oraz jego w rozmowie na żywo z prowadzącymi) można obejrzeć w sobotę około godz. 9.00, choć zdarza się, że występuje w niedzielę.  Teraz stanie sie jeszcze bardziej ppularny jako prowadzący nową Sonde w TVP. Jak zapowiadają autorzy nowej „Sondy”, dzięki bogatym archiwom TVP widzowie będą mieli okazję odbyć niezwykłą w podróż w przeszłość i ponownie zobaczyć legendarnych prowadzących rozmawiających o wizji świata za 35 lat. Na tym jednak nie koniec. Dawne wyobrażenia Kurka i Kamińskiego zostaną skonfrontowane ze współczesnością, by na koniec wysłać wiadomość kolejnej generacji twórców i naukowców, ludziom, którzy za kolejne 35 lat postanowią zrealizować np. „Sondę 3”.

  TOMASZ ROŻEK jako ekspert znany jest telewidzom


  Tomasz Rożek urodził się w 1976 r. w Katowicach. Mieszka pod Gliwicami, w Gierałtowicach. Ukończył III Liceum Ogólnokształcące w Zabrzu. Przyznaje sam, że nie był wzorowym uczniem ani nie miał w szkole najlepszych ocen. Zajmowały go inne niż nauka aktywności, m.in. szkolny kabaret. Chciał zostać lekarzem, ale słabo (na tróję) zdał pisemną maturę z biologii i nie dostał się na medycynę.
  « 2

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A razem z nim Karol Wójcicki z CN Kopernik

  Webman (gość)

  Sondę powinien prowadzić Karol Wójcicki z CN Kopernik, który z wielką pasją potrafi opowiadać o wszelkich zagadnieniach nauki.
  Prowadzących było dwóch, więc oby Karola również wybrali

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  bravo!

  Marek (gość)

  Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Powodzenia!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Patrząc

  sonda (gość)

  Patrząc na niego - zero charyzmy. K&K są nie do zastąpienia.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Godny następca twórców Sondy

  gość (gość)

  Super popularyzator nauki, bardzo dobry wybór.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Poza niezwykłym parciem na szkło - kiepsko...

  studentka (gość)

  .... na studiach było cieniutko... potrafił jako jeden z nielicznych nie zdać egzaminu ... bo tak zmęczył prowadzącego zajęcia ... niekoniecznie dociekliwością naukową ... no cóż odległe czasy .....rozwiń całość

  .... na studiach było cieniutko... potrafił jako jeden z nielicznych nie zdać egzaminu ... bo tak zmęczył prowadzącego zajęcia ... niekoniecznie dociekliwością naukową ... no cóż odległe czasy .. mimo wszystko powodzenia... zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo