Top 10 najfajniejszych zawodów. Praca marzeń [ZDJĘCIA]

  Top 10 najfajniejszych zawodów. Praca marzeń [ZDJĘCIA]

  Anna Bartosiewicz

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Przysłowie mówi, że „potrzeba jest matką wynalazków”. Trudno więc się dziwić, że przybywa nietypowych zawodów. Niania pandy, przytulacz czy upychacz ludzi w metrze to tylko niektóre propozycje zawodów dla leniwych. Sprawdź, czy potrafisz odnaleźć się w takich zawodach.
  Osoby, które stronią od ludzi, lubią zwierzęta lub chcą bawić się na koszt innych, mogą szukać pracy marzeń. Coraz częściej pracodawcy płacą za pozornie absurdalne zajęcia.  Upychacz ludzi w metrze - zawód dla zabieganych


  W nowoczesnych miastach, które posiadają rozbudowaną sieć metra, codziennie podziemia przemierzają tłumy. Mimo że kolej kursuje regularnie, czasem trudno jest o wolne miejsce. W Japonii można nawet spotkać zawodowych upychaczy, którzy dbają o to, aby tłumy zmieściły się w wagonach metra.

  Przytulacz - zawód na chłodne dni


  W Stanach Zjednoczonych dużą popularnością cieszą się profesjonalne salony przytulania. Pojedyncza sesja z przytulaczem może trwać nawet parę godzin. To ciekawa propozycja dla osób samotnych, którym brakuje ciepła i bliskości. Podobne usługi są świadczone również w Warszawie.

  Sprawdź aktualne oferty pracy

  Osoba dojąca węże - zawód dla odważnych


  W zoologii istnieje specjalny dział zajmujący się badaniem gadów i płazów – herpetologia. W jego ramach można wyodrębnić herpetologów, którzy pracują z jadowitymi wężami. Jednym z bardziej nietypowych zawodów jest właśnie osoba dojąca węże. Zbiera ona jad węża, z którego można pozyskać antidotum na ukąszenie. Praca w takim zawodzie nie należy do bezpiecznych, ale człowiek, który podejmie się wyzwania, może zarobić nawet 30 000 dol. rocznie.

  Sprzedawca wody z lodowca - zawód dla sprytnych


  Nietypowy biznes prowadzi były analityk z Wall Street. Postanowił on zainwestować w butelkowaną wodę z lodowca. Stworzył markę Svalbardi, pod którą kryje się produkt sprowadzany z gór lodowych usytuowanych 1000 km od Północnego Koła Biegunowego. Butelka Svalbardi o pojemności 750 ml kosztuje 260 złotych. Z kolei pół litra wody z lodowca marki Berg na Amazonie to wydatek rzędu ok. 100 złotych.

  Tester karmy dla psów - zawód dla mniej wymagających


  Kolejna nietypowa fucha przeznaczona jest dla osób, które nie mają obiekcji, żeby zajrzeć do psiej miski. Profesjonalni degustatorzy psich dań przechodzą specjalistyczne szkolenia, podczas których uczą się rozpoznawać smaki preferowane przez psy. Pracując w tym zawodzie sprawdza się, czy wszystkie składniki psiego jedzenia zostały odpowiednio zbalansowane. W Stanach Zjednoczonych na kosztowaniu psich specjałów można zarobić od 30 000 do 75 000 dol. rocznie.

  Sekser (sprawdza płeć kurcząt) - zawód dla samotników


  Nietypowe zajęcie stanowi sprawdzanie płci młodych kurcząt. Osobę, która segreguje pisklęta według płci, nazywa się sekserem. Praca wymaga dużej wiedzy i praktyki. Profesjonalny sekser ogląda 800 – 1200 kurcząt dziennie. Na jednego ptaka przypada średnio 5 sekund, a i niezawodność osób pracujących w zawodzie seksera sięga 97 – 98 procent.

  Zobacz aktualne oferty pracy

  Coolhunter - zawód dla łowców trendów


  Osoby, które lubią konsumpcyjny tryb życia, mogą odnaleźć się w roli coolhuntera. Do jego zadań należy badanie reakcji konsumentów na dany produkt. Coolhunterów chętnie wynajmują producenci żywności, napojów, alkoholu czy papierosów. Praca coolhuntera może stanowić uzupełnienie dla badań statystycznych. Zawód wykonuje się w ukryciu – coolhunter, podobnie jak tajemniczy klient, ma za zadanie wmieszać się w tłum.

  Przerzuwacz gumy do żucia - zawód dla zblazowanych


  Lekkoduchy stroniące od nadmiaru obowiązków odnajdą się w roli testera gumy do żucia. Na tym stanowisku trzeba porównywać różnice w smaku, zapachu, konsystencji i możliwości robienia balonów. Wbrew pozorom, przydają się tutaj dobrze rozwinięte kubki smakowe, ponieważ gumy potrafią różnić się między sobą niewielkimi detalami. Chociaż zajęcie nie wydaje się trudne, może wywoływać efekty uboczne w postaci problemów z trawieniem i szczęką. Praca pomaga za to profesjonalnym gumologom opracowywać nowe produkty.

  Tester łóżek - zawód dla śpiochów


  Nawet ludzie, którzy nie przepadają za wysiłkiem, mogą znaleźć dla siebie pracę marzeń. Lubianym przez śpiochów zawodem jest tester łóżek. Niestety oferty z tej kategorii zdarzają się niezwykle rzadko. Zazwyczaj testerów zatrudniają producenci tak luksusowych łóżek, jak Savoir Beds. Firma produkująca łóżka tej marki wynajęła testera, który miał sprawdzić produkt przed dostarczeniem go do londyńskiego Hotelu Savoy.

  Niania pandy - zawód dla miłośników zwierząt


  Bardzo wdzięczne zajęcie oferuje Centrum Konserwatorsko-Badawcze Pandy Wielkiej w Chinach. Ośrodek stara się zapobiec wyginięciu gatunku. Jego pracownicy opiekują się wdzięcznymi niedźwiadkami jak własnymi dziećmi – spędzają z nimi czas i nie stronią od czułości. Aby podjąć się zawodu, trzeba mieć wiedzę na temat zwierząt i dużo cierpliwości.

  Poruwnaj aktualne oferty pracy

  Szukając pracy w nietypowym zawodzie warto zastanowić się, czy to przygoda dobra na miesiąc, czy też praca z powołania. Może się okazać, że miłośnik pand pokocha niedźwiedzie bardziej od członków własnej rodziny.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  SŁOWNIK!!!

  dk (gość)

  Zgłoś

  o przeRZuwaczu nie wspomnę..

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Poruwnaj???

  Minimalista (gość)

  Zgłoś

  N/t

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Porównaj, nie poruwnaj..

  Biały personel z Koszarowej (gość)

  Zgłoś / 1

  ..Pani redaktor. Pozdrowienia. =)

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo