Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Top 10 ofert pracy w Niemczech bez znajomości języka! Sprawdź, gdzie szukają pracowników

Barbara Romańczuk
Barbara Romańczuk
Gdzie znajdziecie pracę w Niemczech bez znajomości języka? Sprawdźcie w galerii.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Gdzie znajdziecie pracę w Niemczech bez znajomości języka? Sprawdźcie w galerii.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot. Mariusz Kapała
Osoby o polskim pochodzeniu są jedną z najliczniejszych grup imigrantów w Niemczech. Do wyjazdu za granicę bardzo często skłaniają się osoby, które poszukują wyższych zarobków. W jakich profesjach można szybko znaleźć pracę bez znajomości języka niemieckiego? Sprawdź naszą galerię!

W poszukiwaniu dobrej pracy wielu Polaków wyjeżdża za granicę. Przyczyny mogą być różne: podniesienie standardów życia, wyższe zarobki ustosunkowane do umiejętności, czy szybsza spłata zaciągniętego kredytu. Taki wyjazd jest również doskonałą okazją by poznać język obcy, podnieść swoje kwalifikacje, a jednocześnie poznać kulturę panującej w danym kraju. Jednym z najczęściej wybieranych przez Polaków kierunkiem są Niemcy. Okazuje się, że znalezienie pracy w tym kraju jest możliwe również bez doskonałej znajomości języka niemieckiego.

Sprawdź oferty pracy w Niemczech

Rozmiar i kierunek czasowej emigracji z Polski

Jak podaje Główny Urząd Statystyczny najwięcej Polaków przebywało czasowo w: Niemczech, Wielkiej Brytanii, Holandii, Irlandii, Norwegii i we Włoszech. Podobnie jak w poprzednich latach, głównym powodem wyjazdów za granicę była chęć podjęcia tam pracy. Wskazują na to wyniki polskich badań statystycznych prowadzonych w gospodarstwach domowych.
Szacuje się, że pod koniec 2020 roku, w Niemczech przybywało ok. 706 tysięcy Polaków.
Co ciekawe wśród osób, których wyjazd za granicę został zgłoszony w jednostkach ewidencji ludności gmin najliczniejszą grupą w 2020 r. była grupa w wieku 30-39 lat. Natomiast 10 lat wcześniej były to osoby w wieku 20-29 lat. Można więc założyć, że wiele osób, które wyjechały za granicę już w pierwszych latach po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej, pozostała za granicą do chwili obecnej.

Nie przeocz

Cele wyjazdu

Jak wcześniej wspominaliśmy, o emigracji najczęściej decyduje sytuacja ekonomiczna i chęć wyższych zarobków. Jednak z upływem lat, nie są to jedyne czynniki, które biorą pod uwagę chętni na emigracje. Coraz częściej na wyjazd decydują się osoby, które po prostu chcą się podjąć nowego wyzwania jak nauka języka, poznanie nowych kultur, poszerzenie swoich doświadczeń zarówno zawodowych jak i życiowych. Stajemy się coraz to bardziej otwarci i chętnie decydujemy się na coś w rodzaju nowej przygody, która być może otworzy przed nami drzwi do wielu możliwości.

Wpływ pandemii na chęć wyjazdów Polaków za granicę

ARC Rynek i Opinia na zlecenie Gi Group Polska przeprowadziła badanie dotyczące migracji zarobkowej Polaków. Z wyników badań możemy wyczytać, że chęć wyjazdów utrzymuje się na wysokim poziomie. Obecnie wynosi on 16 proc. aktywnych zawodowo. Odsetek osób, które nie biorą pod uwagę wyjazdu z Polski wynosi 81,3 proc., a niezdecydowanych jest 2,7 proc. Badanie wykazało również, zauważalną zmianę w deklarowanej długości pobytu za granicą. Zdecydowani na emigracje znacznie częściej rozważają również długie, co najmniej półroczne wyjazdy, a nie krótkie.

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera