Dzień Babci 2019 obchodzimy w poniedziałek 21 stycznia. Kupiliście już prezent na Dzień Babci? Dla tych, którzy jeszcze nie kupili upominku swoim ukochanym babciom, podpowiadamy, co może sprawić babci największą radość. W galerii zdjęć znajdziecie ciekawe prezenty, z których każda babcia na pewno się ucieszy.

Dzień Babci juz dziś! Tak, ten szczególny dzień przypada właśnie 21 stycznia. Kupiliście już prezent? Jeśli nie, w powyższej galerii zdjęć podpowiadamy, z jakich prezentów każda babcia na pewno się ucieszy.

Zobaczcie w galerii nasze propozycje TOP 10 prezentów na Dzień Babci:
Zobacz galerię

Warto pamiętać, że w tego typu świętach ważna jest przede wszystkim wartość sentymentalna prezentu. Liczy się przecież gest, a nie to, jak drogi był prezent.

Dzień Babci jest co roku w Polsce obchodzony, ale czy zastanawialiście się, skąd w ogóle wziął się pomysł, by stworzyć takie święto? Pomysł jego utworzenia w Polsce pojawił się w 1964 roku, w tygodniku „Kobieta i Życie”. Już rok później święto to zaczął popularyzować „Express Poznański”, a jego głównym pomysłodawcą był Kazimierz Flieger.

W roku 1966 również „Express Wieczorny” ogłosił dzień 21 stycznia „dniem babci”. Później powstała również tradycja obchodzenia Dnia Dziadka.

W Polsce święto obchodzone jest 21 stycznia, podobnie jak w Bułgarii i Brazylii, ale np. w Hiszpanii święto to przypada na 26 lipca.

WSZYSTKIM BABCIOM SKŁADAMY NAJLEPSZE ŻYCZENIA!

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

TYDZIEŃ Magazyn reporterów DZ

Finał akcji DZ "Wybierz sobie Mikołaja"