TOP 15 miejsc w woj. śląskim, z których możemy być dumni. Te...

  TOP 15 miejsc w woj. śląskim, z których możemy być dumni. Te budynki przeszły największą przemianę

  Zdjęcie autora materiału

  Maria Olecha-Lisiecka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  ZOBACZ METAMORFOZY NA KOLEJNYCH ZDJĘCIACH >>>W Gliwicach stadion XX-lecia zamienił się w Halę Gliwice. To spektakularna metamorfoza.
  1/32
  przejdź do galerii

  ZOBACZ METAMORFOZY NA KOLEJNYCH ZDJĘCIACH >>>

  W Gliwicach stadion XX-lecia zamienił się w Halę Gliwice. To spektakularna metamorfoza. Zobaczcie kolejne zdjęcia

  Chyba każde miasto ma swoje powody do wstydu. Miejsca, których mieszkańcy się wstydzą, o których od dawna mówi się, że wymagają remontu, pieniędzy, modernizacji itp. Albo budynki popadające w ruinę, zapomniane przez wszystkich poza garstką pasjonatów historii i architektury. Przez lata symbolem obciachu na Śląsku był dworzec w Rudzie Śląskiej-Chebziu. Zniszczony, zapomniany trafił nawet na stałe do śląskich dowcipów. A dziś? Dworzec w Chebziu jest symbolem spektakularnej przemiany i dowodem na to, że dobrze zaplanowana modernizacja daje fantastyczne efekty. Odnowiona rudzka stacja zachwyca każdego! Takich miejsc i obiektów jest w województwie śląskim znacznie więcej. Oto TOP 15 miejsc i budynków, z których możemy być dumni, bo przeszły naprawdę spektakularną przemianę.
  Chyba już wszyscy w Polsce kojarzą Strefę Kultury w Katowicach, która wyrosła w miejscu dawnej kopalni Katowice. Strefę Kultury tworzą nowe Muzeum Śląskie, przepiękny gmach Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz Międzynarodowe Centrum Kultury z trawą na dachu. To przykład rewitalizacji, która jest symbolem przemiany Katowic. I zachwyca każdego, zwłaszcza na zdjęciach z lotu ptaka wykonanych nocą.

  ZOBACZCIE ZDJĘCIA

  Zobacz galerię

  Miejsca, które przeszły przemianę w woj. śląskim
  Ale jeśli dobrze poszukamy, to odnajdziemy więcej obiektów i miejsc, które w ostatnich latach przeszły przemianę. I choć dawniej mieszkańcy się ich wstydzili, to dzisiaj z dumą o nich mówią i chętnie pokazują je przyjeżdżającej na Śląsk rodzinie czy znajomym z innych części Polski, a nawet Europy i świata.

  Oto TOP 15 miejsc i budynków, z których możemy być dumni, bo przeszły naprawdę spektakularną przemianę. Wiele z nich jeszcze kilka lat temu było ruiną. Dziś są przykładami modelowej rewitalizacji, udanych inwestycji i mądrze przeprowadzonych remontów.

  To nasz subiektywny wybór dworców, pałaców, muzeów czy terenów po kopalniach, które dzisiaj prezentują się imponująco! Wybraliśmy 15 budynków w:
  • Katowicach
  • Gliwicach
  • Zabrzu
  • Chorzowie
  • Świętochłowicach
  • Rybniku
  • Sosnowcu


  Wszystkie przemianę przeszły, ale niekoniecznie pamiętamy, jak wyglądały jeszcze rok, dwa czy pięć lat temu.

  Macie propozycje, co jeszcze powinno się znaleźć w naszym zestawieniu obiektów, które były symbolem obciachu i wstydu, a dzisiaj są piękne i zachwycają? Piszcie w komentarzu!  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Czy Katowice nadaja się do mieszkania? Panel dyskusyjny DZ  TYDZIEŃ Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Coś nie tak w Zabrzu

  Mieszaniec (gość)

  Zgłoś / 1

  Faktycznie w Zabrzu jest super odrestaurowana Łaźnia Łańcuszkowa, na starym zdjeciu jest cechownia która jest po drugiej stronie ulicy i w tym roku ruszyła rewitalizacja

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Porozmawiaj z Rybką MiniMini na żywo na ekranie!

  Porozmawiaj z Rybką MiniMini na żywo na ekranie!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA