TOP 20 inwestycji 2014 w województwie śląskim. Zobaczcie...

  TOP 20 inwestycji 2014 w województwie śląskim. Zobaczcie nasze propozycje!

  Maria Olecha-Lisiecka, KS, PAS, LOTA

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Pod koniec roku pierwsi kierowcy przejechali węzłem DTŚ i autostrady A1, który jest częścią średnicówki w Gliwicach. To prawdziwa rewolucja drogowa.
  1/21
  przejdź do galerii

  Pod koniec roku pierwsi kierowcy przejechali węzłem DTŚ i autostrady A1, który jest częścią średnicówki w Gliwicach. To prawdziwa rewolucja drogowa. Wcześniej, w połowie roku otwarta została DTŚ w Zabrzu od ronda na de Gaulle'a do rogatek Gliwic. ©Krzysztof Krzemiński/ARC DTŚ SA

  Nowe drogi, muzea, baseny, placówki kulturalne, dworzec autobusowy... Mijający rok był pełen ważnych i przełomowych inwestycji. Wybraliśmy 20, które naszym zdaniem są najważniejsze. Oto Top 20 inwestycji 2014 w województwie śląskim.
  Nie było łatwo wybrać 20 najważniejszych inwestycji województwa śląskiego, które oddano w tym roku. Powstało ich znacznie więcej. Jednak postawiliśmy na te, które są ważne dla całego regionu, a czasem i kraju.

  TOP 20 inwestycji 2014 w województwie śląskim:

  1. Węzeł DTŚ z autostradą A1, czyli drogowa rewolucja. Oto średnicówka, zwana kręgosłupem aglomeracji śląskiej połaczyłą się z A1, dzięki czemu kierowcy z Rybnika i okolic zyskali alternatywną trasę do Katowic. Warto podkreślić, że w połowie tego roku oddano także drugi odcinek DTŚ (blisko 3 km) w Zabrzu. W sumie w tym roku przybyło nam blisko 6 km średnicówki. Teraz DTŚ-ka z Katowic do Gliwic ma 26 km.

  2. Nowa siedziba NOSPR - perełka architektoniczna Katowic: piekny gmach i imponująca sala koncertowa. Wizyta obowiązkowa! NOSPR wraz z nowym Muzeum Śląskim i Międzynarodowym Centrum Kultury tworzy tzw. strefę kultury na terenie po byłej kopalni Katowice.

  3. Most na autostradzie A1 w Mszanie - po wielomiesięcznych problemach, podróżach z objazdami, wreszcie ostatni nieczynny fragment autostrady A1 między Gliwicami a granicą czeską jest przejezdny.

  4. Rynek w Katowicach. Uśmiechacie się? A jednak - w końcu jest!

  5. DK 94 w Dąbrówie Górniczej - to trasa, którą kierwocy wybierają jako alternatywę dla płatnej autostrady A4 jadąc ze Śląska i Zagłębia do Krakowa. To 10,8 km wyremontowanej drogi.

  6. Przeprowadzka Muzeum Śląskiego. Choć nowa siedziba Muzeum Śląskiego wyrosła na terenie po dawnej kopalni Katowice dwa lata temu, gmach wciąż nie jest otwarty dla zwiedzających. Trwa przeprowadzka. Muzealnicy muszą zinwentaryzować ok. 60 tys. obiektów, które przewozić będzie aż 90 ciężarówek!

  7. Węzeł DK1 w Częstochowie. Drogowych inwestycji w tym roku oddano sporo, ale ta jest najważniejsza nie tylko dla Częstochowy, ale i Śląska oraz Zagłębia. Węzeł DK1 na skrzyżowaniu z aleją Jana Pawła II to przecież część trasy do Warszawy.
  1 3 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A gdzie Dworzec w Poraju?

  Marcus (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  A gdzie w tej klasyfikacji piękny Dworzec PKP w Poraju?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kopiec zniewolenia...

  Uta Loslauer (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Ja stawiam na kopiec zniewolenia w Piekarach.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nospr

  J (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  NOSPR lub DTS reszta to drobiazgi.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Cuda , cuda ogłaszają !

  Pastuszek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  Okres kolędowy czas zacząć . Happy New Year !

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo