TOP 20: Najlepsze żarty Zakładu Pogrzebowego A.S. Bytom z...

  TOP 20: Najlepsze żarty Zakładu Pogrzebowego A.S. Bytom z Twittera. Czarny humor level master

  KAP

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Top 20. Najlepsze żarty Zakładu Pogrzebowego A.S. Bytom
  Zakład Pogrzebowy A.S. reklamuje się jako „biuro podróży”, obwieszczając, że „Zakład Pogrzebowy Antoni Smykowski oferuje Państwu kompleksowe usługi funeralne,
  1/23

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©ARC

  Profil Zakładu Pogrzebowego A.S. na Twitterze ma już ponad 13 tysięcy obserwujących, mimo że istnieje zaledwie od lutego 2018 r. 13 tys. to całkiem spora suma, zważywszy na to, że Twitter w Polsce jest popularny wśród polityków i dziennikarzy. Administrator tego profilu serwuje co rusz nową dawkę czarnego humoru. Śmieje się ze śmierci, pogrzebów i chorób. My przeprowadziliśmy małe śledztwo. Nie trzeba było za głęboko kopać, żeby stwierdzić, że taki zakład pogrzebowy w Bytomiu nie istnieje (w realu).
  Czarny humor Zakładu Pogrzebowego A.S. Bytom
  Zobacz zdjęcia poniżej

  Zobacz galerię


  Choć na Facebooku Zakład Pogrzebowy A.S. reklamuje się jako „biuro podróży”, obwieszczając, że „Zakład Pogrzebowy Antoni Smykowski oferuje Państwu kompleksowe usługi funeralne, w tym organizację pogrzebów, pochówki w Bytomiu i całej Polsce, transport krajowy, przenoszenie grobów, pochówek tradycyjny oraz kremację” i zaprasza do kontaktu, to dzwoniąc na podany numer usłyszymy „przepraszamy, nie ma...” (tu komunikat się urywa, w domyśle - nie ma takiego numeru”).


  CZYTAJ KONIECZNIE
  ZAKŁAD POGRZEBOWY Z BYTOMIA OWIANY TAJEMNICĄ


  Zakład podaje na Facebooku również swoją lokalizację w Bytomiu, przy ul. Staffa 1, w dzielnicy Rozbark. Tymczasem, dzięki Google Maps można przekonać się na własne oczy, że pod tym numerem, w otoczeniu familoków, znajduje się stary dom z chlewikiem i krzywym płotem, na którym zawieszono tabliczkę, że biuro zarządu cmentarza mieści się przy ul. Matejki. Bo ktoś, kto założył fake’owy (czyli nieprawdziwy) profil Zakładu Pogrzebowego A.S., dobrze zna topografię Bytomia i wie, że zaraz za krzywym płotem jest nekropolia, i to jedna z ładniejszych w tym śląskim mieście - prawie 100-letni cmentarz parafialny Jerusalem przy kościele św. Jacka.

  W zarządzie cmentarza miły damski głos telefonicznie oznajmia nam, że w życiu nie słyszał o takim zakładzie pogrzebowym. - Antoni Smykowski? Nic mi takie nazwisko nie mówi. Do nas żaden klient z takiego zakładu nie trafił - dodaje pani z biura cmentarza.

  Z Zakładem Pogrzebowym A.S. można się skontaktować za pośrednictwem wiadomości na Facebooku. Bardzo uprzejmie odpowiedział, że sprawdzi, dlaczego telefon nie działa i udzieli odpowiedzi na jakiekolwiek pytania za pośrednictwem maila. Nie odpowiedzieli na żadne. Pewnie dlatego, że „klienci ciągle odchodzą, a pracy nie ubywa”.

  Tak żartuje Zaklad Pogrzebowy A.S. Bytom na Twitterze:
  Zobacz galerię

  Oburzenia żartami o śmierci (choć słyszy o sprawie bytomskiego „zakładu” pierwszy raz) nie kryje jeden z kierowników Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego, który za żadne skarby nie chce, aby go cytować, i broń Boże publikować jego nazwisko w gazecie. Za to radzi, by jak najszybciej podać Zakład Pogrzebowy A.S. Bytom do sądu albo na policję. Za obrazę moralności. Żarty z tak poważnego tematu jak śmierć uważa nie tylko za głęboko niestosowne, ale i niemoralne. Bo w tym zawodzie trzeba być śmiertelnie poważnym, a nie zaśmiewać się do rozpuku nad smartfonem.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień
  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A jo

  Jorguś z Michałkowic (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  chca być pochowany na siedzonco i zarozki wele bramy na cmyntorzu. Kej bydzie koniec świata to zdonża z tamtond pitnonć nim mie reszta ty bandy zadepto.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  100 chwil na 100-lecie niepodległości. Multimedialny dokument historyczny

  100 chwil na 100-lecie niepodległości. Multimedialny dokument historyczny

  Horoskop miesięczny na listopad 2018 wróżki z Katowic

  Horoskop miesięczny na listopad 2018 wróżki z Katowic

  Najpopularniejsze imiona dzieci 2018 w woj. śląskim

  Najpopularniejsze imiona dzieci 2018 w woj. śląskim