Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

TOP10 ofert pracy w restauracjach w woj. śląskim. Gdzie można zarobić najwięcej?

OPRAC.:
Martyna Urban
Gastronomia powoli wraca do normalności. Z powodu panującej epidemii koronawirusa, wiele osób w tej branży zostało zwolnionych. Aktualne luzowanie obostrzeń, przyczyniło się do poszukiwania przez pracodawców pracowników sezonowych. Zobacz galerię i przekonaj się, gdzie można zarobić najwięcej >>>
Gastronomia powoli wraca do normalności. Z powodu panującej epidemii koronawirusa, wiele osób w tej branży zostało zwolnionych. Aktualne luzowanie obostrzeń, przyczyniło się do poszukiwania przez pracodawców pracowników sezonowych. Zobacz galerię i przekonaj się, gdzie można zarobić najwięcej >>>Pixaby
Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami. Dzięki poluzowaniu obostrzeń branża gastronomiczna wraca do normalności. W sezonie letnim 2021, po fali zwolnień, gastronomia szczególnie potrzebuje pracowników. Najwięcej, bo aż 5 tysięcy ofert pracy, jest dla kucharzy. Województwo śląskie jest drugie w kolejności, po mazowieckim, z największą liczbą ofert pracy w branży gastronomicznej. Poszukiwani są szefowie kuchni, kucharze, pomocne kuchenne, kelnerzy, barmani. Gdzie szukać pracy, by zarobić najwięcej?

Ofert pracy w restauracjach w woj. śląskim. Gdzie można zarobić najwięcej?

Epidemia COVID-19 przyczyniła się do ograniczenia działalności restauracji, kawiarni, pubów, a także klubów tanecznych. Chwilowe i okresowe luzowanie obostrzeń skutkowało zwolnieniem wielu pracowników. Teraz, gdy branża powraca do życia, zaczyna brakować rąk do pracy w gastronomii.

Wiele osób, w szczególności młodych, którzy podczas wakacji mają przerwę w nauczaniu, szuka pracy sezonowej. Gastronomia jest idealnym rozwiązaniem. Województwa: mazowieckie, śląskie i dolnośląskie posiadają najbogatszą ofertę pracy w branży gastronomia w serwisie olx.pl. Z danych wynika, że w maju 2021 roku najczęściej szukanymi frazami w podkategorii gastronomia – praca były:

  • Kucharz
  • Pomoc kuchenna
  • Kelner/kelnerka
  • Barman

Aktualnie na portalu jest ponad 17 tysięcy ogłoszeń, to o 11 tys. więcej niż w roku ubiegłym. Na pierwszym miejscu lokuje się woj. mazowieckie z ponad tysiącem ofert. W województwie śląskim, które jest na drugiej pozycji, jest dostępnych prawie 600 ofert dla kucharzy i kelnerów. Trzecie miejsce zajmuje woj. dolnośląskie, z porównywalną liczbą ofert, jak w Śląskiem. Sytuacja podobnie przedstawia się w nadmorskich kurortach, gdzie na 1 ogłoszenie przypada 28 aplikacji.

Ile można zarobić w gastronomii w Śląskiem?

Zarobki w gastronomii są uzależnione od stanowiska. Na największą wypłatę mogą liczyć pracownicy na stanowisku szefa kuchni. Tu zarobki sięgają prawie 10 000 zł/ brutto, a średnio to około 5 tys. brutto. Kucharz lub pizzerman w Śląskiem może zarobić aż 7000 zł, natomiast średnia kwota to 4 tys. brutto. 6000 zł/brutto to największa kwota, jaką kelnerzy mogą zarobić w Śląskiem, średnio to 3500 zł. Barmani mogą zarobić 6000 zł / brutto, a średnio to kwota 4 tys. zł.

O czym pracodawcy muszą pamiętać dodając ofertę pracy?

Podczas tworzenia oferty pracy warto pamiętać o opisywaniu konkretnych danych. Jeżeli ogłoszenie nie będzie miało uzupełnionych najważniejszych danych, przyszli pracownicy mogą je odrzucić. Treść oferty powinna być spójna i przejrzysta. Musi zawierać najważniejsze informacje, takie jak:

  • wymiar godzin,
  • rodzaj umowy,
  • opis działalności firmy,
  • zakres obowiązków i wymagania,
  • benefity pozapłacowe,
  • system premiowy,
  • szczegóły dotyczące awansu.

Bardzo ważnym aspektem, o której pracodawcy zapominają podczas umieszczania ogłoszeń o prace, są warunki finansowe.
Dla osób pilnie poszukujących zatrudnienia najważniejsza będzie jednak wysokość wynagrodzenia i to może przynieść największy efekt w procesie rekrutacji. Jak wynika z badań OLX, nawet o 48 proc. Więcej aplikacji napływa od kandydatów na ogłoszenia z podanym wynagrodzeniem – wyjaśnia Paweł Świderski, Head of Jobs w OLX.

Osoby, które obecnie poszukują pracy, powinny wybrać branżę gastronomiczną. Jak wynika z powyższych danych, ten sektor jest najbogatszy w oferty pracy. Ofert przybywa, z dnia na dzień, a tylko będzie ich coraz więcej.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!