Totolotek Puchar Polski: GKS Jastrzębie Termalica 1:0 WYNIK, RELACJA, Gol rezerwowego

W meczu 1/16 Totolotek Puchar Polski piłkarze GKS 1962 Jastrzębie pokonali u siebie Bruk-Bet Termalicę Nieciecza 1:0. Jedynego gola strzelił Kamil Adamek, który 20 minut wcześniej pojawił się na boisku.

Obie drużyny grały otwarty futbol licząc, że w ten sposób otworzą wynik. Większość strzałów jednak mijała światło bramek, a kiedy już piłka zmierzała w tym kierunku na posterunku byli bramkarze. Bliski szczęścia byli Łukasz Nurowski, Dominik Szczęch, Adam Żak, Marek Mróz, czy Patryk Skórecki. Do przerwy kibice na stadionie w Jastrzębiu nie oglądali bramek.

Po zmianie stron Grzegorza Drazika próbowali pokonać Vladislavs Gutkovskis i Florin Purece. Bramkarz gospodarzy obronił strzał Łotewskiego piłkarza, a Rumun nie trafił w bramkę. Gości z Niecieczy mógł wyprowadzić na prowadzenie Roman Gergel, jednak jego strzał z pięciu metrów obronił Drazik.

Kiedy wydawało się, że piłkarze będą musieli jeszcze przez pół godziny grać dogrywkę gola strzelił wprowadzony dwadzieścia minut wcześniej Kamil Adamek. Z rzutu wolnego w poprzeczkę trafił Żak, a Adamek dobił piłkę do pustej bramki. Ten gol zapewnił podopiecznym Jarosława Skrobacza awans do następnej rundy Totolotek Pucharu Polski.

GKS 1962 Jastrzębie - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0 (0:0)
1:0 Kamil Adamek (87)