Totolotek Puchar Polski: GKS Jastrzębie - Termalica Nieciecza 1:0 ZDJĘCIA RELACJA Skromne zwycięstwo zapewniło awans do 1/16 finału

Piotr ChrobokZaktualizowano
Zwycięstwo z Termalicą dało GKS-owi przepustkę do kolejnej rundy Pucharu Polski. Piotr Chrobok
Totolotek Puchar Polski: GKS Jastrzębie - Termalica Nieciecza 1:0. GKS Jastrzębie gra dalej w Pucharze Polski. W meczu 1/32 finału PP pokonali gości z Niecieczy. Zwycięstwo i awans golem w 87. minucie dał jastrzebianom niezawodny Kamil Adamek.

Piłkarze GKS-u Jastrzębie pokonali pierwszą przeszkodę w drodze po Puchar Polski. Podopieczni Jarosława Skrobacza na własnym obiekcie okazali się lepsi od Bruk-Bet Termalicy Nieciecza, pokonując „Słoników” 1:0 i awansowali do 1/16 finału rozgrywek.

Obaj trenerzy podeszli do pucharowego spotkania bardzo poważnie i mimo nadchodzących meczów ligowych w weekend wystawili jedenastki zbliżone do najsilniejszych. Mecz od początku mógł się podobać. Zarówno GKS jak i Termalica grały ciekawy futbol, dobrze i szybko operując piłką. Nie przekładało się to natomiast na bezpośrednie sytuacje bramkowe. Po jednej z akcji w 20. minucie odgwizdania jedenastki za rzekome zagranie ręką domagali się gospodarze, ale gwizdek arbitra milczał. W 44. minucie po złym rozegraniu bramkarza gości doskonałym strzałem z okolic 16. metra popisał się Patryk Skórecki. Piłka po jego uderzeniu przeleciała jednak tuż nad poprzeczką.

W drugiej połowie tempo gry spadło. Zawodnicy, którzy rozegrali przed kilkoma dniami mecz ligowy z pewnością zaczęli odczuwać trudy obu spotkań. Nieco ponad dziesięć minut po wznowieniu gry dobrą okazję zmarnował Adam Żak, który po dośrodkowaniu Dominika Kulawiaka przestrzelił nad bramką. W 69. minucie z kontrą wyszli goście, "Słonikom" udało się nawet zdobyć gola, ale w górę powędrowała chorągiewka arbitra bocznego. W końcówce meczu do głosu doszli gospodarze. Dwie wyśmienite sytuacje stworzył sobie Kamil Adamek i o ile najpierw w nieprawdopodobnych okolicznościach piłkę sprzed linii bramkowej wyłuskał defensor gości o tyle przy drugiej okazji Adamek nie pomylił się, dobijając futbolówkę do pustej bramki po strzale Żaka w poprzeczkę i dał awans GKS-owi.

Kolejne pucharowe starcie zaplanowano na końcówkę października. Terminy wyznaczone przez PZPN to 29, 30 oraz 31 dzień tego miesiąca. O tym czy jastrzębianie ponownie zaprezentują się przed własną publicznością zadecyduje losowanie.

GKS Jastrzębie – Termalica Nieciecza 1:0 (0:0)

Bramka: Kamil Adamek 87'

Żółte kartki: Skórecki, Liszka, Jaroszek, Mróz – de Amo, Bezpalec, Grzybek