Totolotek Puchar Polski: Polonia Środa Wlkp. - Górnik Zabrze 0:6 ZDJĘCIA Kanonada zabrzan

Polonia Środa Wielkopolska przegrała z Górnikiem Zabrze 0:6
Polonia Środa Wielkopolska przegrała z Górnikiem Zabrze 0:6 Waldemar Wylegalski
W mecz I rundy Totolotek Pucharu Polski Polonia Środa Wielkopolska przegrała z Górnikiem Zabrze 0:6. Zabrzanie urządzili sobie na boisku obchodzącego w tym roku jubileusz 100-lecia powstania klubu ostre strzelanie aplikując trzecioligowcom aż pół tuzina goli. Zobaczcie zdjęcia z meczu Polonia Środa Wielkopolska - Górnik Zabrze.

Przed meczem kapitan Górnika Szymon Matuszek wręczył prezesowi gospodarzy pamiątkową paterę z okazji jubileuszu 100-lecia Polonii. Zabrzanie byli najbardziej utytułowanym klubem, który zjawił się w Środzie Wielkopolskiej. Goście nie mieli jednak dla jubilata żadnej litości i pewnie awansowali do II rundy Totolotek Pucharu Polski.

Festiwal strzelecki w meczu Polonii z Górnikiem już w 2 minucie rozpoczął Przemysław Wiśniewski wykorzystując dośrodkowanie Alasana Manneha. Po dziewięciu minutach było już 0:2, gdy swą szybkość wykorzystał Ishmael Baidoo. Ghanijczyk wpadł w pole karne i wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Ozdobą I połowy było jednak trafienie Michała Koja. Obrońca Górnika popisał się kapitalnym strzałem zza pola, po którym piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki.

Druga połowa również należała do Górnika wspieranego w Środzie Wielkopolskiej przez grupę swoich kibiców. Po przerwie dwa gole zabrzanie strzelili z rzutów karnych. Najpierw jedenastkę podyktowaną za zagranie ręką przez jednego z gospodarzy wykorzystał Łukasz Wolsztyński, a później z wapna trafił wprowadzony po zmianie stron na boisko Kamil Zapolnik. Mecz z Polonią na długo zapamięta Piotr Krwaczyk. Zastępujący w ataku zabrzan Igora Angulo 24-letni napastnik strzelił w Środzie Wielkopolskiej swoją pierwszą bramkę dla Górnika.