MKTG SR - pasek na kartach artykułów

TOUR DE POLOGNE 2017: ETAPY TDP 2017, TRASA, MAPA, GODZINY. SIEDEM ETAPÓW TOUR DE POLOGNE

Karol Swierkot
Karol Swierkot
TOUR DE POLOGNE
TOUR DE POLOGNE Lucyna Nenow / Polska Press
TOUR DE POLOGNE 2017: 29 lipca, w sobotę, w Krakowie wystartuje po raz 74 Tour de Pologne. TDP będzie się składał aż z siedmiu etapów, podczas których kolarze przejadą ponad 1 tys km. Tour de Pologne w tym roku rozpocznie się na Rynku Głównym w Krakowie i zakończy 4 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej. Największa część Tour de Pologne 2017 poprowadzi drogami woj. śląskiego. Aż 5 etapów zostanie rozegranych na trasach wytyczonych m.in. właśnie przez miasta Śląska, Zagłębia, Podbeskidzia i Jury Krakowsko-Częstochowskiej. MAMY DLA WAS DOKŁADNY PLAN TDP 2017: SIEDEM ETAPÓW, TRASA, MAPA, GODZINY PRZEJAZDÓW

TOUR DE POLOGNE 2017: ETAPY TDP 2017, TRASA, MAPA, GODZINY. SIEDEM ETAPÓW TOUR DE POLOGNE

Tour de Pologne 2017: ETAPY
74. Tour de Pologne wystartuje już 29 lipca 2017 r. z Rynku Głównego w Krakowie i podzielony będzie na 7 etapów. Aż 5 z nich będzie prowadzić przez woj. śląskie.

Na etapy składają się odcinki proste, bardzo szybkie, oraz kręte, górskie, gdzie trzeba wykazać się techniką i wytrzymałością. W wyścigu wezmą udział kolarze z całej Europy. Zobaczcie jak będą wyglądać poszczególne etapy Tour de Pologne 2017.

I etap TDP 217 Kraków - Kraków rozpocznie się i zakończy w Krakowie. Kolarze przejadą w sumie 130 km. Trasa pierwszego etapu poprowadzi m.in. obok sanktuarium maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, a pierwsze punkty do klasyfikacji górskiej TDP 2017 kolarze zdobędą w Bachowicach i Kaszowie. Przed finiszem peleton pokona trzy rundy czterokilometrowe pomiędzy stadionami Wisły i Cracovii.

II etap TDP 2017 Tarnowskie Góry - Katowice wystartuje 30 lipca z rynku w Tarnowskich Górach, peleton przejedzie przez Piekary Śląskie, Chorzów, Siemianowice Śląskie i wjedzie do Katowic. Cały etap ma dystans 142 km. W Katowicach peleton przejedzie ulicami Katowic. Trasa trzech rund o długości 17,5 kilometra wiedzie m.in. przez Dolinę Trzech Stawów, Al. Korfantego i ul. Henryka Mikołaja Góreckiego. Finisz etapu znajduje się koło Spodka.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tour de Pologne 2017 w innych miastach
Tour de Pologne 2017 w Katowicach: TRASA, GODZINY PRZEJAZDÓW, TDP 2017, UTRUDNIENIA
TOUR DE POLOGNE 2017 ZABRZE: TRASA, GODZINY PRZEJAZDÓW + UTRUDNIENIA
Tour de Pologne 2017 Bytom: TRASA, UTRUDNIENIA, GDZIE KIBICOWAĆ
Tour de Pologne 2017 Jaworzno: TRASA, GODZINY, UTRUDNIENIA, GDZIE KIBICOWAĆ

MAPA PRZEJAZDU TDP 2017 PRZEZ KATOWICE

III etap TDP 2017: Jaworzno - Szczyrk.Dystans: 162 km. Start 31 lipca z rynku w Jaworznie. Pogranicze Małopolski i Śląska to jedyny płaski odcinek etapu. Następnie kolarze przejadą przez Grójec w kierunku Kęt dalej do Bielska-Białej, Wisły i Szczyrku gdzie dojadą do mety pod hotelem „Orle Gniazdo”.

ZOBACZ TAKŻE:
Tour de Pologne 2017 przejedzie przez Katowice 30 lipca. Tym razem TdP nie sparaliżuje miasta

IV etap TDP 2017: Zawiercie - Zabrze.Tutaj peleton będzie miał 1 sierpnia do pokonania 238 km. Kolarze zaczną na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej w Zawierciu i przejadą m.in. przez Olkusz, Trzebinię, Chełm Śląski, Imielin, Bieruń, Tychy, Orzesze, Rybnik, Knurów i Gliwice. Finisz tego długiego etapu zaplanowano pod stadionem Górnika Zabrze w Zabrzu.

V etap TDP 2017: Olimp Nagawczyna - Rzeszów 130 km, to najkrótszy etap Tour de Pologne 2017. Kolarze wystartują 2 sierpnia sprzed siedziby Olimp Laboratories w Nagawczynie. 130 kilometrów jazdy malowniczymi terenami Podkarpacia będzie wiodło między innymi przez gminę Lubenia, gdzie kolarze powalczą na dwóch górskich premiach. Kolejne punkty górale będą mogli zdobyć w Łanach gdzie zameldują się dwukrotnie. Ostatnie kilometry to walka na ulicach Rzeszowa. Na Alei Łukasza Cieplińskiego najpierw rozpędzi się przed lotnym finiszem, żeby na najwyższych obrotach wpaść na metę.

VI etap TDP 2017: Wieliczka - Zakopane Peleton 3 sierpnia wjedzie w wysokie góry, po drodze mijając między innymi rodzinne domy brązowego medalisty olimpijskiego w kolarstwie – Rafała Majki i dwukrotnej mistrzyni olimpijskiej w narciarstwie klasycznym – Justyny Kowalczyk. Przed metą na kolarzy czeka runda wokół Zakopanego. 64 kilometry z pięcioma górskimi premiami I kategorii w Bustryku, na Butorowym Wierchu w Kościelisku i na przełęczy Głodówka. Ostateczny finisz przed Wielką Krokwią.

VII etap TDP 2017: Bukovina Resort - Bukowina Tatrzańska Przed kolarzami dwie rundy, z których każda będzie miała 66 kilometrów długości. Ostateczne rozstrzygnięcia nie mogą się obyć bez górskich premii I kategorii, których będzie sześć. Premie usytuowane zostały w Łapszance, Sierockiem i na kultowej już Ścianie Bukovina. Ostatnia premia poświęcona została pamięci Joachima Halupczoka i będzie punktowana podwójnie. Jedyny lotny finisz tego dnia, na drugiej pętli, będą gościły Szaflary. Po tym jak w ubiegłym roku etap wokół Bukowiny został anulowany z powodu ulewnego deszczu, wszyscy mają nadzieję, że aura w tym roku będzie znacznie bardziej łaskawa dla kolarzy.

ETAPY TOUR DE POLOGNE 2017: Zobacz na mapkach jak będzie przebiegał Tour de Pologne 2017 na poszczególnych etapach

TOUR DE POLOGNE

TOUR DE POLOGNE 2017: ETAPY TDP 2017, TRASA, MAPA, GODZINY. ...

TOUR DE POLOGNE 2017: CZASY PRZEJAZDÓW TDP + MIASTA

Zobacz o której godzinie peleton TDP 2017 przejedzie przez twoje miasto. W Galerii znajdziecie dokładne czasy przejazdów przez poszczególne gminy.

TDP 2017: Czasy przejazdów etapów 1. - 7. Tour de Pologne

TOUR DE POLOGNE 2017: WYSOKOŚCIÓWKA

Tak wygląda różnica wzniesień na poszczególnych etapach Tour de Pologne 2017 Zobaczcie z czym na trasie będą musieli zmierzyć się kolarze.

TDP 2017: WYSOKOŚCIÓWKA

Tour de Pologne 2017 ETAPY, TRASA, GDZIE KIBICOWAĆ

Uber helikopter w Katowicach remedium na korki INSTRUKCJA

Czesław Lang zaprasza na Tour de Pologne 2017

Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!