MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tour de Pologne w Zabrzu coraz bliżej. Na kierowców znów czekają utrudnienia

Łukasz Olszewski
Łukasz Olszewski
Tour de Pologne w Zabrzu coraz bliżej. Na kierowców znów czekają utrudnieniaZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Tour de Pologne w Zabrzu coraz bliżej. Na kierowców znów czekają utrudnieniaZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE arc. Arkadiusz Nauka
Tegoroczny wyścig Tour de Pologne odwiedzi w tym roku także Zabrze. Drugi etap wyścigu rozpocznie się w Opolu, a skończy się w okolicach stadionu przy ul. Roosevelta. Jak co roku, oznacza to także utrudnienia dla kierowców. Zobaczcie, które ulice zostaną zamknięte na czas wyścigu.

Tour de Pologne w Zabrzu coraz bliżej

Uczestnicy wyścigu dotrą do Zabrza podczas drugiego etapu Tour de Pologne, 6 sierpnia, który rozpocznie się w Opolu.

Na kierowców poruszających się nie tylko po ulicach Zabrza, ale również Drogowej Trasie Średnicowej czekać będzie z tego powodu kilka zmian, które potrwają przez cały dzień, aż do zakończenia zmagań.

Od godziny 5:00 do godziny ok. 23:00 całkowicie wyłączone z ruchu pojazdów będą niżej wymienione ulice:

  • ul. Roosevelta od ronda przy granicy z miastem Gliwice do skrzyżowania z ul. Piłsudskiego oraz dalej od ul. Piłsudskiego do ul. Gen. de Gaulle'a;
  • węzeł łączący ul. Roosevelta z trasą DTŚ będzie całkowicie zamknięty;
  • ul. Gen de Gaulle'a od ul. Roosevelta do ronda Sybiraków;
  • na skrzyżowaniu ul. Gen. de Gaulle'a z ul. Reymonta zostanie wyznaczona śluza dla pojazdów (przejazd poprzeczny przez ul. Gen. de Gaulle'a). Poprzeczny ruch pojazdów będzie odbywał się wyłącznie za zgodą funkcjonariuszy kierujących ruchem.
  • odcięte od wjazdu będą również drogi krzyżujące się z ulicami: Roosevelta i Gen. de Gaulle'a, tj.: Dożynkowa, Łukasińskiego, Wallisa, Puchałki, Botaniczna, Piłsudskiego, Damrota, św. Józefa, Łokietka, Bracka, Archanioła, Orkana, B. Śmiałego, Sobieskiego, wjazd na parking przy Politechnice Śląskiej (od Roosevelta), Szczepaniakowej, Reymonta, A. Krzywoń, dojazdy do budynków mających połączenia drogowe z ul. Gen de Gaulle'a (na odcinku od ul. Reymonta do ul. Ślęczka), Ślęczka, Przemysłowa;
  • ul. Damrota na odcinku od skrzyżowania z ul. Roosevelta do skrzyżowania z ul. Różańskiego zostanie zamknięta dla ruchu oraz zabronione będzie parkowanie pojazdów (na jezdni i na chodniku). W związku z powyższym parkowanie dla pojazdów zostanie dopuszczone na ul. Damrota, tj. na odcinku od ul. Różańskiego do skrzyżowania z ul. Chłopską;
  • w ciągu ul. Gen. De Gaulle'a oraz ul. Roosevelta zostaną wyznaczone śluzy dla ruchu pieszego. Przekraczanie jezdni tych ulic będzie możliwe wyłącznie po wyznaczonych w tym celu śluzach.
  • na całej trasie wyścigu zabroniony będzie postój pojazdów zarówno na jezdni, jak i na chodniku.

Nie przeocz

Zmiany czekają także na kierowców, którzy w dniu wyścigu podróżować będą Drogową Trasą Średnicową. W niektórych miejscach wprowadzone zostaną objazdy.

- W dniu odbywania się wyścigu możliwy będzie przejazd Drogową Trasą Średnicową w kierunku Katowic, jednak kierowcy nie będą mieli możliwości zjazdu i wjazdu na teren miasta przez węzeł Roosevelta. Ruch drogą DTŚ w kierunku Gliwic na odcinku od węzła Rymera do węzła Roosevelta będzie przejezdna w obszarze miasta Zabrze wyłącznie do godziny 13:30. Po tym czasie objazd w kierunku Gliwic poprowadzony będzie ulicami: Rymera – Wolności i dalej w kierunku ulicy Brysza. Ruch w kierunku Gliwic zostanie przywrócony dopiero po zakończeniu wyścigu – poinformowała zabrzańska Policja.

Dojazd do os. Dzierżona z kolei możliwy będzie również dla jadących ul. Winklera od strony ul. Makoszowskiej, poprzez udrożnienie przejazdu w miejscu istniejących barier betonowych, podobnie jak przed rokiem.

Ponadto utrzymany zostanie ruch w obydwu kierunkach na ul. Gen de Gaulle'a od ul. Goethego do ul. Roosevelta oraz w obydwu kierunkach na ul. Roosevelta od Gen. de Gaulle'a do ul. 3 Maja.

Wszystkie skrzyżowania, które znajdować się będą na trasie wyścigu, objęte zostaną patrolami służb mundurowych.

Musisz to wiedzieć

Zobacz koniecznie

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni