Tour de Ski: Heidi Weng wygrała w Val di Fiemme. Justyna Kowalczyk zajęła 23. miejsce

Heidi Weng wygrała w biegu na 10 km stylem klasycznym Tour de Ski
Heidi Weng wygrała w Val di Fiemme bieg na 10 km stylem klasycznym będący 7 etapem Tour de Ski. Drugie miejsce zajęła Norweżka Ingvild Flugstag Oestberg, która umocniła się na czele klasyfikacji TdS. Wielka faworytka Therese Johaug zajęła trzecie miejsce, ale nadal jest liderką Pucharu Świata. Justyna Kowalczyk ukończyła rywalizację na 23 pozycji.

Bieg na 10 km stylem klasycznym w Tour de Ski od początku toczył się pod dyktando Norweżek. Długo kroku dotrzymywała im Finka Krista Parmakoski, ale i ona odpadła na ostatniej rundzie. Niespodziewanie zabójczego tempa w samej końcówce nie wytrzymała także Johaug.

Bezpośrednią walkę na finiszu stoczyły Weng i Oestberg. Minimalnie lepsza okazała się Weng, ale Oestberg też miała powody do radości po przed ostatnim etapem Tour de Ski, niedzielną morderczą wspinaczką pod Alpe Cermis, powiększyła przewagę nad Johaug do 38,7 sek. Trzecia na trasę ostatniego etapu wyruszy Weng 2.26,7 min po Oestberg.

Justyna Kowalczyk zaczęła spokojnie biegnąc na przełomie drugiej i trzeciej dziesiątki. W połowie dystansu Polka była nawet 14, ale później nieco osłabła. Wyraźnie też miała nie najlepiej posmarowane narty. Ostatecznie zawodniczka AZS AWF Katowice zajęła 23 miejsce ze stratą 2.03,5 min do zwyciężczyni. W klasyfikacji Tour de Ski Polka jest na 21 pozycji i na ostatni 9-km etap wyruszy 11.09,2 po liderce.