Tragedia w Gliwicach: Dziadek zasztyletował wnuka, który...

    Tragedia w Gliwicach: Dziadek zasztyletował wnuka, który bronił babci. Wyskoczył przez okno [WIDEO]

    Paweł Pawlik

    Dziennik Zachodni

    Aktualizacja:

    Dziennik Zachodni

    Tragedia w Gliwicach: Bronisław U. 62-letni mężczyzna zaatakował swoją żonę. Poranił ją nożem, po czym zasztyletował 14-letniego wnuka, który stanął
    1/11

    Przejdź do
    galerii zdjęć

    ©Paweł Pawlik

    Tragedia w Gliwicach: Dziadek rzuca się z nożem na babcię. 14-letni wnuk staje w jej obronie i zostaje zasztyletowany. Widzi to drugi wnuk i wybiega do sąsiadów, aby sprowadzić pomoc. Niestety. Brata nie uda się uratować, a dziadek wyskakuje przez okno. Ginie. Dlaczego doszło do tak niewyobrażalnej tragedii? To już kolejna śmierć w tej rodzinie.
    Tragedia w Gliwicach:

    Wczoraj około 19.30, po powrocie do domu, Bronisław U. 62-letni mężczyzna zaatakował swoją żonę. Poranił ją nożem, po czym zasztyletował 14-letniego wnuka, który stanął w obronie babci. 61-letnia kobieta z ranami brzucha trafiła do szpitala.

    Do zdarzenia doszło w Gliwicach Sośnicy w jednym z czteropiętrowych budynków przy ulicy Wiślanej. O zajściu sąsiadów powiadomił 9-letni brat ofiary, który pobiegł po ratunek. Na pomoc, niestety, było już za późno. Sam sprawca popełnił samobójstwo, wyskakując z okna balkonowego na 4. piętrze.



    Zdaniem sąsiadów i kolegów po fachu (62-letni mężczyzna był emerytowanym górnikiem) uważają, że nic nie zapowiadało takiej tragedii. Dziadkowie już od kilku lat wychowywali dwóch chłopców 14 - latka i 9 - latka. Mieli duże, czteropokojowe mieszkanie. Pieniędzy nie brakowało.


    1 »

    Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

    Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

    Komentarze (27)

    Dodajesz komentarz jako: Gość

    Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

    Liczba znaków do wpisania:

    zaloguj się

    Autor komentarza nie dodał zdjęcia
    Silne uPOlitycznienie i nePOtyzm to standard w administracji,

    Polska klasa polityczna odzwierciedla prawdziwy charakter większości Polaków 777 BYDŁO AFIE SSaNACJI (gość)

    Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

    Silne uPOlitycznienie i nePOtyzm to standard w administracji,

    Zgadzasz się z opinią. +1 / 0
    Autor komentarza nie dodał zdjęcia

    777 (gość) • 19.09.14, 00:03:25

    ...

    Już oceniłeś tę opinię. +2 /...rozwiń całość

    Silne uPOlitycznienie i nePOtyzm to standard w administracji,

    Zgadzasz się z opinią. +1 / 0
    Autor komentarza nie dodał zdjęcia

    777 (gość) • 19.09.14, 00:03:25

    ...

    Już oceniłeś tę opinię. +2 / 0
    Autor komentarza nie dodał zdjęcia

    abc (gość) • 15.09.14, 13:32:01

    Posłowie nie biorą się z powietrza. Polska klasa polityczna odzwierciedla prawdziwy charakter większości Polaków a więc absolutny brak wspólnego działania i celu. Huty nadal są, ale nie nasze. Pytanie, czy młodzi ludzie chcą dziś tam pracować? Jeżeli chcemy coś zaproponować młodym ludziom to musimy budować własny przemysł i inwestować w nowoczesne technologie tak jak robili to Koreańczycy lub Japończycy. Oni pracują na siebie a przemysł jest silnie związany z polityką oraz państwowością. Przeciwnie, niż nam to wmawiał Balcerowicz. Gdyby Seul pozwolił dobrać się UE do swojej gospodarki to dziś zamiast Hyundai Kia, Samsung, LG i Daewoo zapylaliby w magazynach Amazona lub na polu ryżowym skazani na łaskę lub niełaskę tak jak my mamy teraz.

    odpowiedzi (0)
    skomentuj
    Rozliczy dzialania rządów pana Tuska

    Już oceniłeś tę opinię. +1 / 0
    Autor komentarza nie dodał zdjęcia

    anna (gość) • 15.09.14, 10:38:33

    Co rzad Tuska dal młodym nic zamiast mieszkań dla mlodych kredyty na 30 lat, zamiast stalej pracy umowy smieciowe które to cwaniaki wyrosly jak grzyby po deszczu mlodzi nie maja zadnych praw,do odpoczynku ,do ubezpieczenia broń boze do chorobt ,rzad nie robił ztym nic ,stara spiewka granice otwarte wyjezdzajcie z Polski to rzad jest odpowiedzialny za ten balagan w Polsce sklepy pustoszeja bo nie ma pieniędzy na zakupy ,pensje dla robotnika smieciowe dla urzedników tysiace ,to sredniowiecze wyzysk czlowieka całą gębą,nawet księża stali śię chciwi nie ma nic za darmo, mam nadzieje ze przyjda ludzie madrzy i uczciwi czas na zmaiany ludzi,pani Kopacz to stary rzad ,musi powstac partia rządzących którzy nie będa trzymac z niki ani z kościolem ani zadne kumpelstwa,POLSKA JEST KRAJEM WSZYSTKICH POLAKÓW A BIEDA I NĘDZA RODZI SIE Z CHCIWOŚCI RZADZACYCH JAK I SAME WOJNY. =NOWY ZYSSK PO trupach PLebsu.777.zwiń


    Autor komentarza nie dodał zdjęcia
    SLONZOKI SOM ŚLONSKIE I NIYMIECKIE I POLSKIE

    777 A JYNZYK JES ŚLONSKI JAK I POLCKA GO UZNO ZA ŚLONSKI NIY WARSZAFSKI .TOLERANCJA. (gość)

    Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

    feszter (gość) • 06.03.15, 19:48:09

    Parta regionalna- tak, bo do ludzie są przyzwyczajeni wpierw głosować na partie, a potem na konkretne osoby,chociaż powinno być odwrotnie. Utworzenie i...rozwiń całość

    feszter (gość) • 06.03.15, 19:48:09

    Parta regionalna- tak, bo do ludzie są przyzwyczajeni wpierw głosować na partie, a potem na konkretne osoby,chociaż powinno być odwrotnie. Utworzenie i przynależność do takiej partii nie musi wykluczać przynależności do RAŚ, SONŚ, Ślōnskij Ferajny, ZLNŚ i NWSD, Z.G i innych organizacji ślaskich, które jako legalne ruchy społeczne mogą funkcjonować obok siebie bez zmiany ich truktur i programu.Dla Ślōnzŏkōw i innych mieszkańców G.Ślōnska jest problem, czy parta ta będzie miała taki sam lub przybliżony program, takie same dążenia odnośnie przywrócenia lub ustanowienia autonomii G.Śl, uznania Ślōnzŏkōw za odrębny naród i uznanie ślōnskij gŏdki za jęz.regionalny, bo na bazie w/w organizacji ta partia ma szanse mieć istotny wpływ na rozwój regionu Drugim plus-partia taka zjednoczy wreszcie w/w organizacje podzielone często z osobistych powodów ambicjonalnych, a nie z powodu różnicy programów. bo dla Ślōnzŏka z przekonania autonomia, narodowość śląska, śląski jęz. regionalny, są święte i nie podlegają dyskusji i negocjacjom. Mieszkańcy dzisiejszego G.Śl. nie są jednorodna grupą narodowościową.Dziś mieszkańców G.Śl. można z grubsza podzielić na Ślōnzŏkōw ocji "ślaskiej"." polskiej", "niemieckiej". i czeskiej", zdeklarowani Polacy, Niemcy, Czesi i inne mniejszości lecz wszystkich łączy polskie obywatelstwo, lecz mają różny stosunek do w/w "śląskich" wartości i do tego każdy ma prawo.Ale z drugiej strony trudno sobie wyobrazić Ślązaka obojętnie jakiej opcji narodowościowej, który nie chce uznania Ślōnzŏkōw (na zasadzie dobrowolności) za odrębny naród , nie chce być autonomicznym gospodarzem w swoim domu i nie chce ochrony prawnej swojego języka ojczystego.Na pewno wśród Polaków i innych narodowości też znajdą się tacy, którzy Ślązaków popierają a w związku z tym faktycznie mieszkańcy G.Śląska dzielą się na na zwolenników i przeciwników autonomii, odrębnej narodowości i uznania jęz. śląskiego za jęz. regionalny/. Przeciwnicy śląskich idei maja mentalność okupanta i nacjonalisty i ich można jeszcze usprawiedliwić. Ale, i niestety wśród nich nie brakuje też " Ślązaków- zdrajców"którzy wyparli się ślśskości" dla nich liczą się osobiste korzyści a nie dobro i rozwój regionu. Tak podzielone sa rodziny, pracownicy w fabrykach, sąsiedzi,i społeczność na FB, wierni i kler katolicki.Czy nowa partia ten podział zmieni?Jako sympatyk RAŚ i gorący zwolennik śląskich idei zachęcam wszystkich do dyskusji nad programem przyszłej partii. p. Gorzelikowi i Ślōnzŏkōm- autonomistōm życzę dobrego wyboru metod, bo cele mam nadzieje pozostaną nie zmienione. . 777.zwiń

    Autor komentarza nie dodał zdjęcia
    DZIADEK Z WERMAHTU

    Stanisław (gość)

    Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

    http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/3773033,unikatowa-wystawa-dziadek-z-wehrmachtu-w-muzeum-slaska-opolskiego,id,t.html


    Autor komentarza nie dodał zdjęcia
    SStaniSSlav TY GNIDO polcko

    777 (gość)

    Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

    z 0NERU =TRZA PAMIYNTAĆ INO TO CO DZIELI pajacu POLACKI.NA SSyfie AF ZBUDUJESZ POLACKI ŁAJNOOt.
    Gorole! Wybór należy do Was! Chcecie poznać dalszą Prawdę o sobie?! 777.PROWOKACJE TYCH CO W SYFIE...rozwiń całość

    z 0NERU =TRZA PAMIYNTAĆ INO TO CO DZIELI pajacu POLACKI.NA SSyfie AF ZBUDUJESZ POLACKI ŁAJNOOt.
    Gorole! Wybór należy do Was! Chcecie poznać dalszą Prawdę o sobie?! 777.PROWOKACJE TYCH CO W SYFIE WIDZOM SFUUJ ZYSSK.ROZOOBIORY BLISKO KOKO A KRAY SPRZE DANY POLCKIE kutASY.zwiń

    Autor komentarza nie dodał zdjęcia
    hehe Dziadek z Wermahtu ?

    Stanisław (gość)

    Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

    Ostatni czytałem i takie skojarzenie......
    http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/3773033,unikatowa-wystawa-dziadek-z-wehrmachtu-w-muzeum-slaska-opolskiego,id,t.html

    Autor komentarza nie dodał zdjęcia
    Typowy leming czyli CDn WARhoł LANDU W ZWADZIE I SYFIE AFA MO zooDOWULCONE sśLYPIE

    SYTY I GŁODNY =BOGaty i BIY DNY ELYTY LIEMINgoSStanu AF POLACKIE jelita z KOryta.0nr cccp.777. (gość)

    Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1


    Typowy leming

    +10 / -2
    Autor komentarza nie dodał zdjęcia

    Satofini (gość) • 06.03.15, 15:02:15

    Dlaczegoś biedny, boś g*****. Dlaczegoś g*****, boś biedny. Żeby coś napisać o górnictwie,...rozwiń całość


    Typowy leming

    +10 / -2
    Autor komentarza nie dodał zdjęcia

    Satofini (gość) • 06.03.15, 15:02:15

    Dlaczegoś biedny, boś g*****. Dlaczegoś g*****, boś biedny. Żeby coś napisać o górnictwie, trzeba przepracować 25 lat pod ziemią. To tak, jakbyś spędził 8 lat non stop w piekle.zwiń

    Autor komentarza nie dodał zdjęcia
    dziwni ludzie

    fagur (gość)

    Zgłoś naruszenie treści / 4 / 15

    Pracuję że slazakami. Przyznam że to trochę dziwni ludzie


    Autor komentarza nie dodał zdjęcia
    a ja ze polakami

    odp. do fagura (gość)

    Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

    to są dopiero dziwni ludzie> nigdy bym nie przypuszczał


    Autor komentarza nie dodał zdjęcia
    to są dopiero dziwni ludzie> nigdy bym nie przypuszczał

    PO POLACKU SLONZOK polcki TO W POLSKIM ZOO AFobserve HIYN ELITY kopidól I MENel AFI (gość)

    Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

    CZYLI ELITA Z KOryta SWOJYMI ODCHODAMI CUDZE SUMIYNIE CZYŚĆI Z AFI ZOOWOIŚĆI NIYNAWIŚĆI I ZASSdro 0śćI.POLskie JELITA SOM TAKIE BIOŁE I NISKALANE JAK JELITA polscki ŚWINI0bserve.=
    Co Polaków...rozwiń całość

    CZYLI ELITA Z KOryta SWOJYMI ODCHODAMI CUDZE SUMIYNIE CZYŚĆI Z AFI ZOOWOIŚĆI NIYNAWIŚĆI I ZASSdro 0śćI.POLskie JELITA SOM TAKIE BIOŁE I NISKALANE JAK JELITA polscki ŚWINI0bserve.=
    Co Polaków najbardziej boli?To taka nasza polska "murzyńskość".Uoberkoze rmelowicecajtung (gość) • 27.02.15, 21:30:40

    Co Polaków najbardziej boli?To taka nasza polska "murzyńskość".

    Zgadzasz się z opinią. +3 / 0
    Autor komentarza nie dodał zdjęcia

    MORZNA NIY WYBIYRAĆ ABO WYBRAĆ WARIATA MIKKI LIBER OSSZOŁOMA 777 (gość) • 30.08.14, 02:39:45

    Co Polaków najbardziej boli?

    Mścisław 05.11.13, 00:29

    że jesteście zmywakowym pośmiewiskiem świata, bohaterami dowcipów o głupkach od Odry przez Ren aż po Mozę, po Tamizę, ba, po Chicago, choć pewien zdziadziały pajac z Wadowic wam obiecywał, iż odrodzicie Europę. Ciężko wam przyznać, że jesteście zakompleksionym psychicznie chorym narodem (Szymborska) z zadupia Europy (Lem), który tworzy bezwartościowe społeczeństwo (C.L. Norwid) rządzone przez haniebne elity polityczne (Churchill), bo jesteście narodem... idiotów (Piłsudski). Jedyne co potraficie to się bezmyślnie modlić, oburzać i pyszczyć, a i to tylko anonimowo, bo już po ulicach popierdalacie pod murem z spuszczonymi pokornie łbami... no chyba że jesteście po polsku nachlani - wtedy się czołgacie. Nie chcecie słyszeć prawdy o sobie ale ja wam zaprezentuję słowami Piotra Tymochowicza; "I powiedzmy sobie szczerze. Chujowe jest to społeczeństwo. Polacy mają w d**** wszystko. Ludzie w całej masie są dość debilowaci. I jeżeli chcemy oddziaływać na masy, musimy dokładnie znać psychikę debila".
    odpowiedzi (1)
    skomentuj
    pięknie ujęte.

    Zgadzasz się z opinią. +1 / 0
    Autor komentarza nie dodał zdjęcia

    po polsku. (gość) • 30.08.14, 06:16:01

    przez Polaka.

    hehe 777. PROWATORY POLCKIGO BURTELU BOSSkigo. MYNTNO WODA BEZ PRAWA I SStały SSyf AFI.zwiń

    Autor komentarza nie dodał zdjęcia
    spracowani

    observe (gość)

    Zgłoś naruszenie treści / 8 / 9

    łażą te pijaki na emeryturze po Sośnicy,kiedyś były ławki,to siedzieli i chlali tanie wina,od samego rana,to są niby ci spracowani,schorowani górnicy.

    Autor komentarza nie dodał zdjęcia
    slask to patologia

    kosmopolec (gość)

    Zgłoś naruszenie treści / 1 / 18

    Teraz babcia dostanie rete po dziadku


    Autor komentarza nie dodał zdjęcia
    taki UJ Polacki SIeje FEEr MYNT

    777 CZYLI KOPALNIE TRZA ROSDUPIĆ A LUDZI ZGŁUPIĆ POdziellić (gość)

    Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

    POdzielić i UPERDOLIĆ PO polakOOFssku ZASADA POlityki 3@swiata podlichAF.777.


    Autor komentarza nie dodał zdjęcia
    DZIADEK Z WERMAHTU

    Stanisław (gość)

    Zgłoś naruszenie treści / 1 / 4

    http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/3773033,unikatowa-wystawa-dziadek-z-wehrmachtu-w-muzeum-slaska-opolskiego,id,t.html


    Autor komentarza nie dodał zdjęcia
    Gorole! Wybór należy do Was! Chcecie poznać dalszą Prawdę o sobie?! 777.

    Gorole! Wybór należy do Was! Chcecie poznać dalszą Prawdę o sobie?! 777. (gość)

    Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2


    ja mam tragedię af zwadliwych

    +4 / -3
    Autor komentarza nie dodał zdjęcia

    777 po korzcie zdjyncia polactwa w armi ca rat u (gość) • 05.03.15, 00:41:54

    abo w armi pruski a bo niymiecki lub...rozwiń całość


    ja mam tragedię af zwadliwych

    +4 / -3
    Autor komentarza nie dodał zdjęcia

    777 po korzcie zdjyncia polactwa w armi ca rat u (gość) • 05.03.15, 00:41:54

    abo w armi pruski a bo niymiecki lub austryjacki a bo afich ratów psuf wojny nacałym swiecie afie smiecie za kasa zabijajiom bo na kraj ino ssRAJom afa bez ssumiynio przisstos uje sie do wszy skiego.777.POLCCKIE NAJYMNIKI W JUGOSLAVI I TAM KAJ KASSA.
    A dziadek w "granatowej", a potem Batalionach Chlopskich czy KBW - to powód do dumy prawdziwego Polaka!
    Szkoda, ze w UB/SB nie było mundurów. Bo byłby to nastepny powód do polskiej dumy!
    Slonzoki, dejcie na nich pozor, bo gorole ani miyndzy sobom niy poradzom, zrom sie jak psy Już oceniłeś tę opinię.+10 / -2 Autor komentarza nie dodał zdjęcia
    Tyta (gość) • 23.02.14, 19:49:50

    sam taki mly wyciong z polckij bojki,
    co mi roz czasu moj dobry Freund
    Pavel ze Ostravy poslol

    Hej Slonzoki popatrzcie se kto nos pouczo!
    Polok, po naszemu zwany Gorolem - król wadzenia się i bajzlu!
    A tera fakty z historiji Gorolstwa!
    W 966 roku Gorolstwo przełazi na chrześcijaństwo.
    W 984 roku po śmierci Otto II książe Gorolstwa Mieszko I napada na tereny Saksonii i Brandenburgii.
    W 986 roku Mieszko I dostaje w tyłek od wdowy po Otto II – Theophanu i w w roku 987 uznaje zwierznictwo cesarskie.
    W 1002 roku następuje konflit między cesarstwem i Gorolem Bolkiem Chrobrym, bo Bolek chce Łużyce i część Saksonii.
    W 1003 roku Bolek samozwańczo obejmuje władzę w Czechach
    W 1007 roku Bolek stara się zdobyć Magdeburg.
    W 1015 roku wybroł się Bolek do Kijowa z ogniem i mieczem.
    W 1025 roku zostaje ponoć koronwany na króla Polski i umiero!
    Po śmierci Bolka Chrobrego królem zostaje Mieszko II Lambert, ale po siedmiu latach mo tego dość i zrzeko sie tej pierońskiej korony.
    Gorole się wadzą przez 55 lat, by w końcu w 1076 ukoronować Bolka Smiałego na trzeciego króla Polski.
    Ale ino na trzy roki, bo Gorolstwo lubi się wadzić. W 1079 roku Bolek Smiały już nie jest królem!
    Teraz Gorolstwo wadzi sie 111 lat! W 1290 roku wybiero swojego czwortego króla – Przemysława I, ale inno na rok! Bo w roku 1291 wybiero Wacława II króla Czech na swojego króla.
    Wacek z Czech wprowadza spokój do Polski na 15 lat.
    Po śmierci Wacława II Gorole zaś się wadzą, ale po 15 latach udaje im się wybrać nowego króla – Władysława Łokietka. Ten rządzi 13 lat, a jego następcą jest przez następne 37 lat Kazik Wielki co się Slonska zrzekł.
    Następnym królem Polski jest Ludwik z Węgier – pół Gorol po matce, pół Węgier, który rządzi Gorolstwem 12 lat. Po jego śmierci Gorole wadzą się zaś, ale po dwóch latach wybierają Jadzia Andegawńska na królowa, która poślubio Litwina Władka II Jagiełło, który od 1386 rządzi Gorolstwem.

    Teraz zaczoł się złoty czas Gorolstwa, bo Gorole byli rządzeni przez obcych!
    Następne pokolenia władców Gorolstwa to synowie Litwinki –Zośki Holoszańskiej, dziołchy z rodziny Habsburgów – Elki Rakuszanki lub Włoszki – Bona Sforza, oraz ojców Litwinów.
    Przez dwa roki rządził Gorolstwem – Francuz Heniek Walezy
    Ostatnio z Jagiellonów – Anka łożeniono z Węgrem Stefkiem Batorym i oni rzondzili Gorolstwem.
    Po ich śmierci Gorolstwem rządzili Szwedzi z rodu Wazów.
    Po śmierci ostatniego obcego władcy, do władzy w 1669 roku dorwały się w końcu Gorole!