Tragiczny wypadek na Węgrzech: rodzina ofiar z Piekar dojechała do szpitala. Urząd Miasta pomoże sprowadzić ciała do Polski

Patryk OsadnikZaktualizowano 
Wypadek rodziny z Piekar Śląskich na Węgrzech police.hu
Ojciec oraz dziecko zginęli w wypadku drogowym na Węgrzech, matka w śpiączce walczyła o życie. Niestety także zmarła. Urząd Miasta Piekary Śląskie pomógł rodzinie ofiar dojechać do szpitala, gdzie w ostatnich dniach przebywała kobieta. Teraz pomoże sprowadzić ciała ofiar do Polski.

Tragiczny wypadek na Węgrzech: rodzina ofiar dojechała do szpitala

W czwartek, 8 sierpnia doszło do ogromnej tragedii na Węgrzech. Samochód, którym podróżowała rodzina z Piekar Śląskich zderzył się z ciężarówką na drodze numer 37. W wyniku wypadku na miejscu zginął 30-letni ojciec oraz 2-miesięczne niemowlę.

Zderzenie przeżyła jedynie matka dziecka, która w stanie krytycznym trafiła do szpitala na Węgrzech w Miszkolcu. Do 12 sierpnia utrzymywana była w stanie śpiączki farmakologicznej.

Smutne wiadomości dotarły do nas ze szpitala w Miszkolcu na Węgrzech. Kobieta poszkodowana 8 sierpnia w wypadku samochodowym na drodze numer 37 zmarła. Ta informacja do bliskich ofiar wypadku dotarła w poniedziałek, 13 sierpnia. Potwierdziło ją dla Dziennika Zachodniego źródło zbliżone do Urzędu Miasta w Piekarach Śląskich, skąd pochodziła rodzina.

Pomocy rodzinie ofiar wypadku udzielił Urząd Miasta Piekary Śląskie. W piątek udała się ona urzędowym samochodem do szpitala, w którym znajduje się poszkodowana kobieta.

- Po raz pierwszy przeżywamy taką tragedię. Jesteśmy w stałym kontakcie z konsulatem na Węgrzech i będziemy pomagać rodzinie w załatwieniu wszystkich formalności związanych z transportem - wyjaśnia Krzysztof Turzański, wiceprezydent Piekar Śląskich.

Chodzi tutaj nie tylko o transport rodziny na Węgry i z powrotem, ale również transport ofiar wypadku do Polski, co wiąże się z wieloma skomplikowanymi procedurami.

Czytaj także

Rodzinie i urzędnikom udało się także nawiązać kontakt z polskim księdzem, który swoją posługę pełni na Węgrzech. Ten zapewnił rodzinie ofiar nocleg. Pełni także rolę tłumacza.

Zobaczcie koniecznie

polecane: Świat idzie w elektromobilność i nie ma od tego odwrotu.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 17

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

B
Brachu
2019-08-14T08:29:37 02:00, Ja:

Tez mi teagedia, codziennie ludzie giną, robicie ze śmierci coś niezwykłego. Każdy kiedyś umrze!

2019-08-14T10:09:49 02:00, Gość:

Zamilcz

2019-08-14T23:05:58 02:00, Sabinka:

To spierdalaj już na 2gi świat. Też nie będzie cie szkoda..wielkie mi halo jak już se dziś umrzesz !

2019-08-15T22:37:04 02:00, Gość:

Kurwa huju bo cię zajebie skończ te ploty niech se debile giną.

Won do piekła kur** wściekła! Baranie jeden jakie ploty co ty dupisz? Wiesz co to jest plota złamasie za 2zlote ??

G
Gość
2019-08-14T08:29:37 02:00, Ja:

Tez mi teagedia, codziennie ludzie giną, robicie ze śmierci coś niezwykłego. Każdy kiedyś umrze!

2019-08-14T10:09:49 02:00, Gość:

Zamilcz

2019-08-14T23:05:58 02:00, Sabinka:

To spierdalaj już na 2gi świat. Też nie będzie cie szkoda..wielkie mi halo jak już se dziś umrzesz !

Kurwa huju bo cię zajebie skończ te ploty niech se debile giną.

G
Gość
2019-08-14T19:43:30 02:00, Gość:

Ojej jaka wielka tragedia polaczki jechali szybko i sie zabili proste gdyby było wolniej nie doszło by do tragedii kierowca tira jechał prawidłowo i to on teraz bedzie miał koszmary przez debili co pędzą aby szybciej nie ma kogo żałować i teraz ubolewać nad rozlanym mlekiem dajcie spokuj i zajmijcie się swoim życiem nie pierwsi nie ostatni się zabili codziennie w samej polsce dochodzi do ponad 100 tragicznych wypadków!!!!!

2019-08-14T23:04:15 02:00, Ja:

Co ty pierd*** ty nieuku!!!! A won do szkoły na j.polski baranie jeden!!!! Ciebie nie będzie szkoda jak się rozwalisz!!!! Kogo tu kur** żałować będzie??? Polaczku zasrany nic niewarty!!!!

Masz rację jestem z tobą

G
Gość

Ludzie są sobie sami winni. Powodzenia

G
Gość
2019-08-15T06:46:38 02:00, Gość:

Dziennikarzu _ jak doszło do tragedii? Kierowca , którego auta jest podejrzany o spowodowanie wypadku? A pisanie 3 razy w jednym artykule tego samego o ofiarach to nie jest dziennikarstwo.

Dokładnie!

G
Gość

Z takim małym dzieckiem w taką daleką podróż, ludzie więcej rozwagi i myślenia w życiu każdego z was się przyda.

G
Gość

Dziennikarzu _ jak doszło do tragedii? Kierowca , którego auta jest podejrzany o spowodowanie wypadku? A pisanie 3 razy w jednym artykule tego samego o ofiarach to nie jest dziennikarstwo.

S
Sabinka
2019-08-14T08:29:37 02:00, Ja:

Tez mi teagedia, codziennie ludzie giną, robicie ze śmierci coś niezwykłego. Każdy kiedyś umrze!

2019-08-14T10:09:49 02:00, Gość:

Zamilcz

To spierdalaj już na 2gi świat. Też nie będzie cie szkoda..wielkie mi halo jak już se dziś umrzesz !

J
Ja
2019-08-14T19:43:30 02:00, Gość:

Ojej jaka wielka tragedia polaczki jechali szybko i sie zabili proste gdyby było wolniej nie doszło by do tragedii kierowca tira jechał prawidłowo i to on teraz bedzie miał koszmary przez debili co pędzą aby szybciej nie ma kogo żałować i teraz ubolewać nad rozlanym mlekiem dajcie spokuj i zajmijcie się swoim życiem nie pierwsi nie ostatni się zabili codziennie w samej polsce dochodzi do ponad 100 tragicznych wypadków!!!!!

Co ty pierd*** ty nieuku!!!! A won do szkoły na j.polski baranie jeden!!!! Ciebie nie będzie szkoda jak się rozwalisz!!!! Kogo tu kur** żałować będzie??? Polaczku zasrany nic niewarty!!!!

G
Gość

Ojej jaka wielka tragedia polaczki jechali szybko i sie zabili proste gdyby było wolniej nie doszło by do tragedii kierowca tira jechał prawidłowo i to on teraz bedzie miał koszmary przez debili co pędzą aby szybciej nie ma kogo żałować i teraz ubolewać nad rozlanym mlekiem dajcie spokuj i zajmijcie się swoim życiem nie pierwsi nie ostatni się zabili codziennie w samej polsce dochodzi do ponad 100 tragicznych wypadków!!!!!

G
Gość
2019-08-14T08:29:37 02:00, Ja:

Tez mi teagedia, codziennie ludzie giną, robicie ze śmierci coś niezwykłego. Każdy kiedyś umrze!

Zamilcz

J
Ja

Tez mi teagedia, codziennie ludzie giną, robicie ze śmierci coś niezwykłego. Każdy kiedyś umrze!

G
Gość

Gdybym była na miejscu tej kobiety wiedziała co się stało z nimi i miała choć trochę swiadomosci prosilabym chyba żeby mnie nie ratowali. Nie wiem czy mogłabym żyć ze świadomością że moja rodzina - ludzie których kochałam najbardziej - zginęła a tylko ja przezylam. Kiedy ona się obudzi to nie chce nawet sobie wyobrażać co zrobi jak się dowie.

G
Gość

Ciekawe, kiedy urzednicy za bezzwrotną pomoc wystawią rachunek.

K
Kultura jazdy
2019-08-13T08:14:10 02:00, Ginter:

Straszna tragedia :(((

Ciekaw jestem co przyczyną - zmęczenie/zaśnięcie i zjechanie pod zestaw czy wina kierowcy zestawu? Na zdjęciach ciągnik po prawej stronie, czyli wygląda na to, że nasi zjechali na lewą stronę.

Kierowcy nie biorący względu na innych, stosujący prawo silniejszego,Kierowca decyduje o szybkości. i kierunku. Dopiero przekroczenie praw fizyki albo nieuwaga kierowcy powodują wypadek ; )

Dodaj ogłoszenie