Tragiczny wypadek w Częstochowie na ul. św Rocha. Zginął rowerzysta, bo wjechał pod motocykl

OPRAC.:
Bartłomiej Romanek
Bartłomiej Romanek
Do tragicznego wypadku doszło 6 sierpnia 2020 roku na ulicy św. Rocha w Częstochowie
Do tragicznego wypadku doszło 6 sierpnia 2020 roku na ulicy św. Rocha w Częstochowie KMP w Częstochowie
Do tragicznego wypadku doszło 6 sierpnia na ul. św. Rocha w Częstochowie (DK 43). Doszło tam do zderzenia rowerzysty i motocyklisty. Z wstępnych informacji wynika, że sprawcą wypadku był rowerzysta, ale 26-letni motocyklista został zatrzymany, bo miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdu, a wstępne badanie wykazało, że znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu i po użyciu środków odurzających.

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj, na DK-43 w Częstochowie. W wyniku zderzenia z motocyklem śmierć poniósł 75-letni mężczyzna, kierujący rowerem. To już drugi w tym roku wypadek śmiertelny z udziałem rowerzysty na drogach Częstochowy.

Do zdarzenia doszło wczoraj, tj. 6 sierpnia około godziny 13.00 na ul. św. Rocha w Częstochowie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący rowerem nie zachował szczególnych środków ostrożności przy zmianie pasa ruchu i wjechał wprost pod nadjeżdżający motocykl. W wyniku odniesionych obrażeń 75-letni rowerzysta zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Nie przeocz

- Jak się okazało, 26-letni motocyklista kierował pojazdem pomimo orzeczonego zakazu sądowego, a wstępne badanie wykazało, że znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu i po użyciu środków odurzających. Wyniki pobranej do badań krwi mają zweryfikować wstępne ustalenia policji. 26-latek trafił do policyjnego aresztu - mówi Sabina Chyra-Giereś, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Na miejscu pod nadzorem prokuratora policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia z udziałem technika kryminalistyki. Droga była zablokowana w obu kierunkach. Przyczyny tego tragicznego zdarzenia wyjaśniają teraz śledczy i prokurator.

Musisz to wiedzieć

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

Strefa Biznesu: Takie plany mają pracodawcy. Co czeka rynek pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie