Smartfony, jakie każdy z nas ma w kieszeni to dziś najważniejsze sprzęty w naszym posiadaniu. W jednym małym urządzeniu znajdziemy telefon, pocztę, kalendarz, bank, przeglądarkę internetową, gry, media społecznościowe i dziesiątki innych używanych na co dzień aplikacji. A jedną z najwyżej cenionych przez użytkowników funkcji smartfonów jest aparat fotograficzny ze zintegrowaną kamerą.

Żyjemy w czasach, którymi rządzą kolorowe, ruchome obrazy – dlatego bez wahania sięgamy po urządzenia mobilne, aby filmować wszystko wokół, to, co dla nas ważne, albo to co nas bawi. Możliwość fotografowania i nagrywania tego, co nas otacza, stała się w dzisiejszych czasach oczywistością. Pierwsze kroki naszych dzieci, fragmenty koncertów, piękno przyrody, ciekawa sytuacja na ulicy czy szalona zabawa w klubie – tematów do nagrania wideo nie brakuje. Uwieczniamy na filmach również ważne uroczystości rodzinne. Dziś nagranie amatorskiego wideo z urodzin, pierwszej komunii czy ślubu jest w zasięgu każdego z nas. A ze względu na dostępność dobrej jakości sprzętu również usługi profesjonalne stają coraz bardziej przystępne cenowo i rozpowszechnione. Dzięki cyfryzacji nagrań wideo możemy dziś podzielić się filmowymi wspomnieniami z ważnego dla nas momentu z dowolną liczbą osób. Czy to zawodowe, czy amatorskie, filmy rodzinne to pamiątka nie do przecenienia, której wartość sentymentalną docenimy po latach. Filmy, zwłaszcza w wysokiej rozdzielczości, to jednak duże pliki, które trudno jest przesłać w formie załącznika do maila. Dystrybuowanie filmów na fizycznych nośnikach, płytach, czy przenośnych pamięciach, jest kłopotliwe i czasochłonne. Nie chcemy rozsyłać nośników z filmami z wesela czy pierwszej komunii naszego dziecka do całej rodziny i znajomych pocztą. Chcemy udostępnić go od razu, szybko i bezpiecznie. Dzięki usłudze TransferXL mamy taką możliwość na wyciągnięcie ręki, ponieważ TransferXL to system umożliwiający dzielenie się nawet bardzo dużymi plikami z wybraną grupą odbiorców.

TransferXL został stworzony po to, aby ułatwiać nam życie. Dlatego też jego obsługa jest nieskomplikowana. TransferXL korzysta z bezpiecznych rozwiązań chmurowych. Możemy za jego pośrednictwem przesłać każdy rodzaj dokumentu o wielkości określonej rodzajem posiadanego przez nas abonamentu. Wystarczy oznaczyć pliki przeznaczone do wysłania oraz wpisać w odpowiednich polach adresy mailowe nadawcy i odbiorcy, aby móc rozpocząć transfer. Opcjonalnie można za pomocą kilku kliknięć dodać wiadomość dla odbiorcy, zaszyfrować przesyłane dokumenty, czy wybrać region, w którym przechowywane są pliki.

System TransferXL przy całej swej prostocie obsługi zawiera funkcjonalności, które uprzyjemniają korzystanie z niego zarówno nadawcom, jak i odbiorcom plików. Przesyłane zdjęcia i filmy przedstawiane są za pomocą miniatur, co oszczędza pracy przy nadawaniu nowych nazw, a odbiorcom pokazuje jeszcze przed pobraniem zawartość danego pliku. Odbiorca może zadecydować o tym, które pliki pobiera – nie musi ściągać na swój komputer całej zawartości danego transferu. Użytkownicy systemu mają stały wgląd w historię wysłanych i otrzymanych transferów, które przedstawione są pod postacią przejrzystej osi czasu. Każdy transfer może zostać zmodyfikowany przez nadawcę, który ma możliwość dodawania i kasowania wszystkich lub wybranych plików w każdym z transferów. Ciekawą opcją jest połączenie konta w serwisie TransferXL z naszymi kontami w mediach społecznościowych. Możemy dzięki temu udostępnić pliki, na przykład film czy zdjęcia na naszym koncie na Facebooku. Oczywiście musimy liczyć się z tym, że będzie je
mógł pobrać każdy uprawniony do czytania postów na naszym profilu, chyba, że wprowadzimy ograniczenia w naszym profilu na danym portalu społecznościowym.

Użytkownicy TransferXl nie muszą obawiać się o bezpieczeństwo swoich danych. System pozwala na opcjonalne zaszyfrowanie przesyłanych plików. Dostęp do nich zapewni jedynie hasło nadawane automatycznie przez system lub wymyślane przez nadawcę. Dzięki temu wyłącznie adresaci znający to hasło będą mogli otworzyć nasze pliki. TransferXL ma jeszcze jedną zaletę nie do przecenienia przez wszystkich, którzy kiedykolwiek czekali godzinami na upload, czy download dużych paczek danych. TransferXL pozwala na jak najlepsze wykorzystanie możliwości, jakie daje łącze internetowe użytkownika. System przesyła do chmury uprzednio automatycznie skompresowane dane, korzystając z serwerów zlokalizowanych na całym świecie.

Wisienką na torcie jest to, że system w swojej podstawowej wersji dostępny jest dla wszystkich użytkowników, bezpłatnie i bez konieczności logowania. Umożliwia jednorazowe wysyłanie paczki plików wielkości 5 GB, a dzienny limit wielkości transferu to 10 GB. To wystarczające parametry, aby zaspokoić potrzeby zdecydowanej większości użytkowników prywatnych przesyłających dokumenty, zdjęcia lub filmy. Użytkownicy, których potrzeby są większe mogą wykupić jeden z płatnych pakietów abonamentowych, dzięki czemu będą mogli – w zależności od wybranej opcji – jednorazowo przesłać nawet 100 GB danych