Transmisja NA ŻYWO: Śląsk - Górnik Zabrze (ZDJĘCIA)

JG
O 14.30 Śląsk rozpoczyna ligowe rozgrywki. Pierwszym rywalem na Oporowskiej będzie Górnik Zabrze.

Tomasz Zahorski

Już za kilka minut piłkarze Śląska zainaugurują nowy sezon na własnym stadionie. W sumie jednak będzie to już trzeci mecz wrocławskiego zespołu na Oporowskiej po letniej przerwie. Podopieczni Oresta Lenczyka mają już za sobą pojedynki z Dndee United i Lkomotivem Sofia w eliminacjach do Ligi Europejskiej. Czy te mecze odboją się na postawie Śląska w dzisiejszym pojedynku z Górnikiem? Wisła Kraków po meczu w eliminacjach do Ligi Mistrzów bardzo słabo zaprezentowała się w Łodzi w meczu z Widzewem. Czekamy, co zrobi Śląsk. Mecz już za kilka minut.
Okropna jesienna pogoda. A przecież to niby lato. Piłkarze wychodzą na murawę.
Zaczyna Górnik.
Już pierwsze podania pokazują, że jest bardzo ślisko. Nic tylko strzelać z dystansu.
5 min Ależ było groźnie pod bramką Śląska. Po uderzeniu z dystansu Kelemen wypuścił piłkę z rąk, ale w porę naprawł swój błąd. Poczatek dla gości. Warto zwrócić uwagę, że rolę skrzydłowego pełni dzisiaj Tadeusz Socha. Waldemara Soboty nie ma nawet na ławce rezerwowych.
8 min To byłaby bramka kolejki. Cristian Diaz zauważył, że bramkarz Górnika wyszedł z bramki i próbował go zaskoczyć uderzeniem z połowy boiska. Strzał był minimalnie niecelny.
15 min Dlaczego Diaz nie strzelał? Wyśmienita okazja dla Śląska, ale Diaz zamiast strzelać próbował jeszcze kiwać. Przypomina to trochę mecz z Lokomotivem.
16 min Piękny strzał Dudka i piękna parada Skorupskiego. Śląsk naciera. Rzut rożny i Diaz minimalnie niecelnie.
21 min Cały stadion robi Szkocję! Nawet Przemysław Kaźmierczak.
25 min Ostry faul Olkowskiego na Pawelcu. Sędzia nie wyjmuje jednak kartki.
26 min Dwa rzuty wolne pod rząd dla Śląska i dwa razy rozegrane podobnie - dośrodkowanie na Waisluka, który ma zgrywać głową. Na razie wychodzi to średnio.
28 min Socha na skrzydle przy założeniach, że Śląsk ma atakować, to chyba nie jest najlepszy pomysł. Nie ta szybkość.
30 min Rzut wolny dla Śląska po którym tym razem strzelał głową Celeban i ponownie niecelnie. To już nie jest śmieszne. Licząc mecz z Lokomotivem Śląsk miał z 10 dobrych okazji do zdobycia gola, ale brakuje celności.
32 min Teraz atakuje Górnik i wywalczył rzut rożny. Magiera dośrodkowuje i ....GOOOLLLLLLL! Górnik prowadzi. Gola zdobył .... ktoś w ogromnym zamieszaniu.
Autorem gola Adam Banaś.
Jak się samemu nie strzela, to strzelają rywale.
35 min Po raz kolejny Socha został wyprzedzony i Górnik ma rzut rożny.
Po meczu z Lokomotivem Sebastian Mila mówił o syndromie europejskich pucharów. Śląsk gra dzisiaj wyraźnie słabiej niż w spotkaniach z Dundee United, czy Lokomotivem.
A Górnik... zaczyna grać na czas. Czyli znak charakterystyczny dla polskiej ligi.
40 min Na boisku kopanina, czyli nowy sezon, ale obaz ten sam, co rok temu, dwa lata temu...
43 min Ładny strzał z rzutu wolnego Wasiluka. A przecież miał strzelać Mila - tak mysleli zawodnicy Górnika.
No dobra, czas to kończyć, bo się robi bardzo nudno.
Koniec pierwszej połowy.
Jeżeli ktoś miał nadzieję, że nowy sezon przyniesie nową jakoś, został pozbawiony złudzeń. NASZA STARA DOBRA EKSTRAKLASA!
Zaraz początek drugiej części spotkania. Może będzie ciekawiej.
Zmiana w Śląsku. Za Sochę na boisku pojawia się Voskamp. A mówiliśmy, że Socha nie nadaje się na skrzydłowego, kiedy to Śląsk ma atakować.
Zaczęła się druga część meczu.
49 min Ładny strzał Dudka, ale Skorupski broni. Rzut rożny dla Śląska i Voskamp trafia w poprzeczkę.
Piłkarze Śląska chyba biegają szybciej niż w pierwszej połowie. A może to złudzenie?
Zawodnicy Górnika nie przebierają w środkach, aby powstrzymać zawodników Śląska, ale sędzia chyba zapomniał kartek. Oj, zdarza się.
55 min Zmiana w Górniku - za Milika wchodzi Gołębiewski. To ten, który po ostrym i chamskim ataku nogą na bramkarza Legii Warszawa powiedział, że nie było w tym nic złego i że Mucha powinien się przyzwyczajać, bo przecież idzie do ligi angielskiej.
58 min Mogło być 0:2, ale Kelemen instynktownie broni.
59 min Śląsk miał szansę na kontrę, ale najpierw Dudek mierzył boisko, a później Diaz sobie kopnął nad bramką.
Szansę ponownie miał Górnik, ale Olkowski podał do ... nikogo. A może jednak kogoś tam widział?
Zmiana w Śląsku - za Gancarczyka wchodzi Cetnarski.
Mamy więc trzech środkowych ofensywnych pomocników na boisku. Co też ten trener Lenczyk wymyślił.
Cetnarski ma grać bardziej na prawej stronie, Mila na lewej, a Dudek w środku. A gdzie prawdziwy skrzydłowi?
64 min Rzut wolny dla Górnika i Magiera sprawdził jak daleko może kopnąć. Nawet daleko.
65 min Było groźnie pod bramką Śląska a strzelał... Wasiluk. Rzut rożny dla Górnika i ...kontra Śląska, ale zabrakło precyzji.
66 min Bardzo ładana akcja, ale Cetnarski w ostatnicj chili został zablokowany.
68 min Kolejna strata Mili. Kapitan Śląska gra dzisiaj bardzo słabo.
69 min A jednak sędzia ma ratki. Żółtym kartonikiem upomnany Banaś za faul na Voskampie, który go ograł jak uczniaka. Śląsk miał rzut wolny, ale Mila dośrodkował na parking hotelowy. No, może przesadzamy, ale piłkaposzybowała w tamtym kierunku.
71 min Pięka akcja Śląska i ... Dudek nie trafia z 15 metrów. Jeżeli Śląsk nie potrafi wykorzystać takich okazji, co nie ma co myślec chociaż o remisie.
72 min Szansa dla Śląsk, ale Voskamp trafia w bramkarza.
Na boisko wejdzie Rok Elsner. A więc skrzydłowi Śląska odpoczywają na czwartkowy mecz.
Schodzi Sztylka.
74 min A teraz uwaga - Mila miał jednego zawodnika w murze i ... trafił właśnie w niego. Draatycznie słaby występ kapitana Śląska.
76 min Kolejna kapitalna okazja Śląska. Aż szkoda pisać.. dalej 0:1.
77 min Obrońcy Górnika wybijają piłkę zmierzającą do siatki. Olbrzymia przewaga Śląska. Ale może Śląsk nie chce dzisiaj strzelić gola, bo oszczedza trafienia na mecz w Sofii?
79 min GOOOOOOOLLLLLLLL!!!!! DIAZ!!!!!! Nieprawdopodobna sytuacja. Voskamp uderzył głową piłkaodbiła się od jednego słubka, drugiegi i nie chciała wpaść do siatki. Dopadł do niej Diaz i z bliska wpakował do bramki.
Zmiana w Górniku - za Gierczaka wchodzi Przybylski.
81 min Kolejna okazja Śląska, ale Voskampowi odskakuje pechowo piłka. Górnik nie istnieje na boisku.
Kartka dla Gołębiowskiego za brutalny faul. To ten od Muchy. Ten chłopak w ogóle nie szanuje rywali. Co on robi w ekstraklasie?
Górnik zamknięty na własnej połowie.
88 min Było bardzo groźnie pod bramką zabrzan, ale piłka szybuje nad poprzeczką. Goście już wyczekują na końcowy gwizdek.
90 min Chyba jakies czary są rzuone na bramkę, na którą atakuje Śląsk. Najpierw strzelał Voskamp, ale Skorupski jakimś cudem odbił piłkę, a dobitka Celebana wylądowała w bocznej siatce.
Jeszcze trzy minuty. Tyle doliczył sędzia.
Teraz goźna kontra Górnika. Chyba jednak będzie remis.