Jacek Czaplewski
Jesienią i wiosną górą Piast Gliwice. W rewanżowych derbach pokonał Górnika Zabrze 2:0. Oto co obaj trenerzy powiedzieli na pomeczowej konferencji.

Waldemar Fornalik, trener Piasta: - Mecze derbowe nie są łatwe, co pokazał początek. Górnik przez 20 minut grał lepiej. Później wszystko wróciło do normy. Najważniejsze, że wygraliśmy po wielu fazach dobrej gry. Drużyna po odpadnięciu z Pucharu Polski znowu jest w dobrym miejscu. Dziś widzieliśmy, jak ważne jest to kiedy strzela się bramki w meczu. Tego nam zabrakło w Gdyni. Dziś byliśmy skuteczni, choć gdyby Michał Żyro strzelił karnego to byłoby 3:0. Nasze nastroje są bardzo dobre.

Marcin Brosz, trener Górnika: - Pierwsze fragmenty meczu były tym, co chcieliśmy grać. Stwarzaliśmy sytuacje. Do momentu utraty bramki nasza gra była właściwie taka, jaką chcieliśmy, jaką zaplanowaliśmy. Szkoda niewykorzystanych okazji. W drugiej połowie zamierzaliśmy dłużej się utrzymać przy piłce - stąd wejście zawodników bardziej doświadczonych, ogranych, lepiej operujących. Dążyliśmy do gola, ale nie udało nam się tego osiągnąć. Musimy być bardziej zdeterminowani, a nie tylko dojeżdżać z piłką do szesnastego metra. Trzeba oddawać strzały, wykańczać akcje, mieć więcej stałych fragmentów, co nas cechowało na początku sezonu.

Ciężary beniaminków, fatalni Nafciarze. Antyjedenastka 24. k...