Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Trwa Międzynarodowy Studencki Festiwal Folkloru. Zespoły występują online. Zobaczcie, jak impreza wyglądała przed pandemią

Piotr Chrobok
Piotr Chrobok
Trwa Międzynarodowy Studencki Festiwal Folkloru. Zespoły występują online. Zobaczcie, jak impreza wyglądała przed pandemią.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Trwa Międzynarodowy Studencki Festiwal Folkloru. Zespoły występują online. Zobaczcie, jak impreza wyglądała przed pandemią.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE ARC DZ
Rozpoczął się kolejny Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny organizowany przez Uniwersytet Śląski, władze Cieszyna oraz Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice”. Impreza po raz drugi z powodu pandemii musi odbyć się online. Ale nie zawsze tak było. Zobaczcie, jak studenci bawili się w czasach "normalności" MSFF.

UŚ organizuje Międzynarodowy Studencki Festiwal Folkloru. Zespoły występują online. Zobaczcie, jak impreza wyglądała przed pandemią

Muzyka, taniec i śpiew. Końcówka sierpnia od ponad czterdziestu lat na Uniwersytecie Śląskim przebiega niemal tak samo. Uczelnia powoli przygotowuje się na powrót studentów, a jednocześnie odbywa się Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny.

Od 1979 roku rokrocznie w końcówce sierpnia w Cieszynie toczy się święto folkloru, którego głównym organizatorem są śląska uczelnia oraz władze miasta, zaś w rolę gospodarza wciela się Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice”.

Wszystko przebiegało według sprawdzonego scenariusza aż do 2020 roku i wybuchu pandemii koronawirusa, która podobnie jak innych studenckich spraw - nie oszczędziła też festiwalu. W tym roku już po raz drugi MSFF musi ograniczyć się do formy online.

- Choć niezmiernie bardziej wolelibyśmy spotkać się w Cieszynie, by jak przed pandemią celebrować nasze święto folkloru wspólnie, liczymy, że taka forma Festiwalu również dostarczy wspaniałych przeżyć - mówi Jacek Szymik-Kozaczko, rzecznik prasowy Uniwersytetu Śląskiego.

Barwny i wypełniony folklorem przez czterdzieści okrągłych lat festiwal dostarczał studentom wielu wrażeń i przeżyć. Wspaniała atmosfera udzielała się jego uczestnikom, zarówno występującym, jak i tym, którzy jedynie się im przyglądali.

W Uniwersytecie Śląskim wierzą, że i w tym roku będzie podobnie, nawet pomimo koronawirusowych ograniczeń. - Nasz Festiwal był i nadal jest imprezą wyjątkową, dobrze znaną w środowisku folklorystycznym - przyznaje Szymik-Kozaczko.

- Trudno gdzieś indziej doświadczyć tak intensywnej integracji kultur i tradycji z najróżniejszych zakątków świata, która często trwa długo po zakończeniu ostatniego koncertu - reklamuje imprezę rzecznik UŚ, dodając, że władze uczelni mają nadzieję na odtworzenie atmosfery, która towarzyszyła zawsze rzeczywistym spotkaniom z zespołami.

W tym roku w koncertach internetowej formy Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego wystąpią zespoły siedem zespołów zagranicznych. - Z Rumunii, Grecji, Słowenii, Brazylii, Chile, Tajwanu oraz Japonii - wylicza Jacek Szymik-Kozaczko.

Nie zabraknie też polskich przedstawicieli MSFF w postaci Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Katowice” oraz Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. J. Marcinkowej.

Zobaczcie, jak Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny wyglądał za czasów tradycyjnej formy sprzed pandemii!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera