Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Trwa nabór do 6. Śląskiego Festiwalu Nauki w Katowicach, który odbędzie się w grudniu 2022 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym

Monika Jaracz-Świerczyńska
Monika Jaracz-Świerczyńska
W tym roku odbędzie się już 6. Śląski Festiwal Nauki.
W tym roku odbędzie się już 6. Śląski Festiwal Nauki. Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
Trwa nabór do 6. Śląskiego Festiwalu Nauki w Katowicach, który odbędzie się w grudniu 2022 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Wydarzenie będzie jednym z najważniejszych elementów przygotowań Katowic do pełnienia funkcji Europejskiego Miasta Nauki 2024.

6. Śląski Festiwal Nauki w Katowicach

W grudniu 2022 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się kolejna, szósta edycja Śląskiego Festiwalu Nauki, na którym zaprezentują się przedstawiciele różnych dziedzin naukowych – wystawcy, prelegenci i wykładowcy. Swoje miejsce odnajdą tam naukowcy, doktoranci, studenci, koła naukowe, ale również osoby, zajmujące się nauką amatorsko – zafascynowane nowymi odkryciami oraz żądne naukowych doświadczeń. Podczas wydarzenia nie zabraknie atrakcji, w które wpisują się co roku stanowiska pokazowe, wykłady, warsztaty, a także różnorodne wydarzenia sceniczne.

Tegoroczna przestrzeń festiwalowa zostanie podzielona na sześć obszarów, które będą poświęcone: przyrodzie, technice, naukom humanistyczno-społecznym, naukom ścisłym, medycynie i zdrowiu oraz sztuce. Oprócz tego, główna strefa specjalna skoncentruje uwagę na węglu – surowcu, na którym w przeszłości zbudowano potęgę Górnego Śląska. Na potrzeby 6. Śląskiego Festiwalu Nauki zagospodarowana zostanie również sąsiadująca z budynkiem Międzynarodowego Centrum Kongresowego hala widowiskowo-sportowa Spodek, a także będzie przygotowany moduł plenerowy.

Nie przeocz

Trwa nabór aktywności

Do zgłaszania udziału w 6. Śląskim Festiwalu Nauki zachęcają organizatorzy wydarzenia: Uniwersytet Śląski w Katowicach (lider i pomysłodawca przedsięwzięcia), Miasto Katowice (miasto gospodarz wydarzenia), Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia i Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego (współgospodarze), a także współorganizatorzy: Politechnika Śląska, Śląski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. J. Długosza w Częstochowie, Politechnika Częstochowska, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Akademia Wychowania Fizycznego im. J. Kukuczki w Katowicach, Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach.

Nabór do szóstej edycji Śląskiego Festiwalu Nauki potrwa do 28 lutego 2022 roku. Chęć udziału w wydarzeniu należy zgłaszać za pośrednictwem systemu zgłoszeniowego, poprzez wypełnienie formularza. Informacji związanych z rejestracją aktywności oraz wsparcia w tym zakresie udziela koordynator naboru – Aneta Szmyt (tel. 32 257 7074, e-mail: [email protected]).

Katowice Europejskim Miastem Nauki 2024

Pierwsza edycja Śląskiego Festiwalu Nauki odbyła się w 2016 roku. Jego misją od samego początku jest pobudzanie społecznego zainteresowania nauką poprzez inspirowanie ciekawości poznawczej u ludzi w każdym wieku. Budowanie zaangażowania uczestników festiwalu w poznawanie nauki odbywa się dzięki ich aktywnemu udziałowi w pokazach, eksperymentach, prezentacjach, wykładach i rozmowach. Szósta edycja Śląskiego Festiwalu Nauki w Katowicach będzie jednym z najważniejszych elementów przygotowań stolicy województwa śląskiego do pełnienia funkcji Europejskiego Miasta Nauki 2024.

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

2024 Omówienie próbnej matury z matematyki z Pi-stacją

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera