Trwa zwycięska passa siatkarzy z Jastrzębia, ich kolejną ofiarą był AZS

Grający na pozycji libero Damian Wojtaszek ma powody do radości. Jastrzębski Węgiel w lidze wygrywa mecz za meczem Jakub Jaźwiecki
W ostatnim meczu rundy zasadniczej PlusLigi siatkarze Jastrzębskiego Węgla pokonali AZS Częstochowę 3:1 i zapewnili sobie trzecie miejsce.

Ostatnia kolejka PlusLigi została rozłożona na pięć dni. Wczoraj rozpoczęły ją drużyny Jastrzębskiego Węgla i AZS Częstochowa, a zakończą dwa spotkania dopiero w środę.

Faworytem meczu w Jastrzębiu byli gospodarze. Zespół Lorenzo Bernardiego prezentuje ostatnio wysoką formę. W lidze do wczoraj wygrał osiem spotkań z rzędu. Passy tej nie przerwali także akademicy z Częstochowy.

Rozpoczęło się jednak dość sensacyjnie. Nie mający nic do stracenia częstochowianie, którzy z marzeniami o miejscu w czołowej ósemce pożegnali się kilka tygodni wcześniej, grali szybko, a przede wszystkim skutecznie. I choć w końcówce seta gospodarze doprowadzili do remisu 24:24, ostatnie słowo znów należało do siatkarzy AZS.

Jastrzębianie, aby odnieść zwycięstwo, musieli wziąć się do roboty na serio. Goście jednak nie zamierzali im ułatwiać zadania. W drugim secie prowadzili 8:4 i dopiero wtedy ekipa JW podkręciła tempo. Sygn
ał do boju dał wcześniej niewidoczny Michał Kubiak. Czę-stochowianom w końcu zabrakło argumentów, aby im się przeciwstawić.
- Musieliśmy dać z siebie naprawdę dużo, żeby wygrać - podsumował mecz Michał Łasko. - Ale dobrą passę utrzymaliśmy i chcemy ją kontynuować w play offie - dodał kapitan Jastrzębskiego Węgla.

22. kolejkaPlusLigi: #Jastrzębski Węgiel - AZS Częstochowa 3:1 (25:27, 25:20, 25:19, 25:20) #Jastrzębski Węgiel Masny, Kubiak, Marechal, Łasko, Van de Voorde, Bontje, Wojtaszek (libero) oraz Malinowski, Czarnowski, Filippow#AZS Częstochowa Buczek, Vesely, Kaźmierczak, Hebda, Murek, Bednorz, Piechocki (libero) oraz Kozłowski, Kaczyński, Bik

Pozostałe mecze Politechnika Warszawska - BBTS Bielsko-Biała (pon. 18), Resovia - Czarni Radom (sob. 14.45), ZAKSA Kędzierzyn - AZS Olsztyn (niedz. ), Transfer Bydgoszcz - Trafel Gdańsk, Skra Bełchatów - Effector Kielce (oba w środę).