MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Trzaskowska: Bierzemy 500 plus na dzieci. Ten program to dobry pomysł. Wydajemy te pieniądze na dodatkowe zajęcia dla dzieci

Katarzyna Pachelska
Katarzyna Pachelska
Małgorzata Trzaskowska jest żoną kandydata Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich 2020 Rafała Trzaskowskiego. W kampanii wyborczej często występują wspólnie. Tu na wiecu wyborczym w Łodzi.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Małgorzata Trzaskowska jest żoną kandydata Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich 2020 Rafała Trzaskowskiego. W kampanii wyborczej często występują wspólnie. Tu na wiecu wyborczym w Łodzi.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Krzysztof Szymczak
Małgorzata Trzaskowska, żona kandydata Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich 2020 Rafała Trzaskowskiego, w wywiadzie dla "Dziennika Zachodniego" mówi o tym, czy chce być polską Michelle Obamą, czy jej rodzina korzysta z pieniędzy z programu 500+, czy obietnica dodatku 200 zł dla matek na emeryturze była jej pomysłem oraz czy zatrudniła już stylistkę.

Wywiad "Dziennika Zachodniego" z Małgorzatą Trzaskowską

Dziennik Zachodni: W czasie kampanii wyborczej spotyka się pani z kobietami. Czy chce pani być rzeczniczką kobiet?
Małgorzata Trzaskowska: Tak, chciałabym w miarę moich możliwości reprezentować potrzeby różnych kobiet. Te kilka dni kampanii i spotkania z setkami kobiet utwierdziły mnie w tej decyzji. Wszystkie problemy, bez względu na wielkość miejscowości lub miasta, w którym mieszkają kobiety, są bardzo podobne. Edukacja, dostęp do opieki zdrowotnej, wsparcie aktywnych kobiet, a z drugiej strony - konsekwentne rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa i przeciwdziałania przemocy. Kobiety zresztą świetnie sobie z tego zdają sprawę, mają same dobre pomysły i podobną ocenę sytuacji. Mają niemal gotowe rozwiązania. Trzeba tylko ich wysłuchać.

Małgorzata i Rafał Trzaskowscy w czasie kampanii wyborczej .Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Żona Rafała Trzaskowskiego jest ze Śląska. Kim jest Małgorza...

DZ: Czy chce pani być polską Michelle Obamą?
MT: Chcę być polską Małgorzatą Trzaskowską. Bardzo cenię i podziwiam Michelle Obamę, jak zresztą inne Pierwsze Damy, także w Polsce, ale myślę, że mogę po prostu realizować mój plan. Być aktywną i reprezentować kobiety.

Co dają pani spotkania z kobietami? Czy dowiaduje się pani od nich czegoś, czego pani nie wiedziała albo nie zdawała sobie pani z tego sprawy?
MT: Pierwsze wrażenie po kilku dniach spotkań było takie, że kobiety w każdej części Polski mają podobne problemy. Drugie - jak bardzo są świadome i wiedzą, jakich oczekują rozwiązań.

Musisz to wiedzieć

Bądź na bieżąco i obserwuj

DZ: Czy to był pani pomysł, by wpisać do obietnic wyborczych dodatek 200 zł do emerytury dla matek? Dlaczego akurat wszystkie matki powinny dostać taki dodatek?
MT: Rozmawialiśmy razem z mężem wiele razy o potrzebach kobiet. Razem doszliśmy do wniosku, że taki dodatek do emerytury za trud wychowania jest sprawiedliwy. Jeżeli zgadzamy się, że praca kobiety włożona w wychowanie dziecka jest potrzebna, wymagająca, trudna i powinna być traktowana na równi z karierą zawodową, to jasne jest, że musi być doceniona. Dziś kobiety dostają mniejsza emeryturę niż mężczyźni, i to nie jest w porządku.

DZ: Czy pani zdaniem program 500+ jest dobrym pomysłem? Czy powinien być kontynuowany?
MT: Uważam, że to jest dobry pomysł. Wychowanie dzieci, oprócz tego, że jest cudownym doświadczeniem, jest też po prostu kosztowne. Ten program bezwzględnie powinien być kontynuowany, to zresztą twarda obietnica mojego męża.

Czy pani rodzina korzysta z 500+ na dzieci?
MT: Korzystamy.

Na co przeznaczacie pieniądze z 500 plus?
MT: Na dodatkowe lekcje języków obcych, czasami na wakacje.

Zobacz koniecznie

DZ: Czy pani zdaniem obniżony wiek emerytalny powinien być utrzymany?
MT: Tak. Niższy wiek emerytalny powinien zostać utrzymany, a sam system powinien zachęcać do dłuższej pracy. I każdy sam powinien decydować, czy chce pracować dłużej.

DZ: Czy zatrudniła pani już stylistkę?
MT: Mam swój własny styl, który lubię, ale rzeczywiście w kampanii, np. przy sesjach zdjęciowych, pomagają profesjonaliści.

DZ: Jaki ma pani styl ubierania się? W czym najlepiej się pani czuje?
MT: Najbardziej mi odpowiada luźny, niezobowiązujący styl. Ubieram się wygodnie, bo zawsze jestem w ruchu, jeżdżę komunikacją miejską, rowerem lub na hulajnodze, więc tak się czuję najbardziej komfortowo.

Czy jako Pierwsza Dama zmieni pani styl ubierania się?
MT: Nie myślę o tym. Powiem tak, zaangażowałam się, żeby zmieniać politykę, a nie żeby ona zmieniła mnie.

Nie przeocz

Bądź na bieżąco i obserwuj

od 12 lat
Wideo

Psycholog odpowiada: Czy wakacyjny romans to dobra rzecz?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni