Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Trzech medyków WSS nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju odznaczonych przez władze województwa. Otrzymali medale za zasługi

Piotr Chrobok
Piotr Chrobok
Przyznane przez władze województwa odznaczenia są docenieniem walki z koronawirusem.
Przyznane przez władze województwa odznaczenia są docenieniem walki z koronawirusem. slaskie.pl
Dyrektor, ordynator oddziału intensywnej terapii oraz pielęgniarka zarządzająca oddziałem nefrologiczno-wewnętrznym WSS nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju zostali odznaczeni przez władze województwa. Medycy odebrali medale za zasługi z rąk Jakuba Chełstowskiego, marszałka województwa. Są one wyrazem podziękowania za ciężką pracę w trakcie pandemii.

Trzech medyków WSS nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju odznaczonych przez władze województwa. Otrzymali medale za zasługi

Wysiłki i starania pracowników szpitala WSS nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju włożone w walkę z koronawirusem docenione. Trzej medycy jastrzębskiej placówki odebrali z rąk władz województwa śląskiego złote i srebrne odznaki, które zdecydowała się przyznać im Kapituła Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Śląskiego.

Kapituła uhonorowała: Roberta Rychela, dyrektora WSS nr 2, Marzenę Żelaźnicką-Wilk, lekarkę zarządzającą oddziałem nefrologiczno-wewnętrznym oraz Małgorzatę Butanowicz pielęgniarkę oddziałowa oddziału anestezjologii i intensywnej terapii.

- Trudne czasy kreują bohaterów. Dziękuję za waszą pracę, troskę o pacjentów i wielkie zaangażowanie. Jesteśmy wdzięczni za Państwa trud i odwagę, za nadzieję, którą wlaliście w serca pacjentów - powiedział nagrodzonym medykom Jakub Chełstowski, marszałek województwa.

Medycy jastrzębskiego szpitala cieszą się z docenienia ich ciężkiej pracy. Przyznają jednak, że skuteczna walka z COVID-19 nie byłaby możliwa, gdyby nie zaangażowanie całego personelu.

- Osobiście nie czuję się tak, jakbym zrobiła coś więcej od moich koleżanek i kolegów z oddziału - mówi Małgorzata Butanowicz, ordynator oddziału intensywnej terapii WSS nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

Jak dodaje jej sukces jest sukcesem całego zespołu. - Na intensywną terapię zawsze trafiają pacjenci w najcięższym stanie, cały zespół ciężko pracował, żeby im pomóc. Dzięki temu wspólnie przetrwaliśmy jesienno-zimową falę koronawirusa - wyjaśnia Butanowicz.

Robert Rychel, dyrektor szpitala w Jastrzębiu, także zwraca uwagę, że uhonorowanie poszczególnych osób nie byłoby możliwe przy odpowiednim wsparciu wszystkich, którzy się w nią zaangażowali.

Nie przeocz

- W trudnych czasach walki z pandemią, cały personel, na każdym szczeblu, włączył się w pomoc osobom potrzebującym. Odbieram to odznaczenie w imieniu całej załogi naszego szpitala - zauważył Rychel, który dodał, że wyrazy szacunku i uznania dla wysiłku i zaangażowania należą się wszystkim zatrudnionym w jastrzębskiej placówce.

Władze województwa śląskiego uhonorowały w sumie 90 medyków z 24 placówek w całym regionie. - Dziękuję Państwu za walkę z pandemią. Dla każdego z nas to był trudny czas, mieszanka strachu, nadziei i niepewności. Potrafiliście się znaleźć w tej sytuacji. Wierzę, że te doświadczenia zaprocentują w przyszłości - zaznaczył Jan Kawulok, przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego.

Szpital w Jastrzębiu był jednym z tych, które walkę z pandemią odczuły najbardziej. Placówka przez pewien czas działała wyłącznie w trybie jednoimiennym i skupiała się tylko na leczeniu pacjentów chorych na COVID-19.

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera