Trzeci dzień 75. Tour de Pologne: Miasteczko rowerowe na...

  Trzeci dzień 75. Tour de Pologne: Miasteczko rowerowe na Stadionie Śląskim WIDEO + ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W poniedziałek, 6 sierpnia, już od godziny 13 bramu Stadionu Śląskiego były otwarte dla gości. Przygotowano tu rowerowe miasteczko, gdzie można było wziąć udział w konkursach, wejść na trybuny stadionu i spotkać się z kolarzami.
  Miasteczko rowerowe przed Stadionem Ślaskim
  1/58

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Olga Krzyżyk

  Wielkie kolarskie święto po 50 latach wraca na Stadion Śląski. To stąd bowiem 6 sierpnia wyruszy peleton podczas trzeciego etapu Tour de Pologne. Trzeci dzień 75. Tour de Pologne UCI World Tour to płaski etap o długości 139 kilometrów ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie do Zabrza. W żółtej koszulce lidera zobaczymy Pascala Ackermanna z grupy Bora-Hansgrohe.

  Zobacz zdjęcia z Chorzowa:

  Zobacz galerię


  Start honorowy odbędzie się o godzinie 15:40. Peleton przejedzie przez bieżnię i wyjedzie tunelem na trasę. Na niej znajdują się trzy Lotne Premie LOTTO: Ruda Śląska (ok. 16:06), Rybnik (ok. 17:42) oraz Knurów (ok. 18:10), a także Górska Premia TAURON w Rybniku (ok. 17:45). Po przyjeździe do Zabrza (ok. 18:26) kolarze pokonają cztery sześciokilometrowe rundy i zafiniszują na ul. Roosevelta przy Arenie Zabrze – stadionie Górnika (ok. 19:10).

  ZOBACZ TEŻ:
  Tour de Pologne 2018: Etap 3 Stadion Śląski Chorzów - Zabrze 139 km TRASA + MAPY + UTRUDNIENIA
  75. Tour de Pologne 2018: TRASA WYŚCIGU Aż cztery etapy odbędą się w województwie śląskim MAPA

  Na starcie oprócz kolarskich emocji czeka wiele dodatkowych atrakcji. Na Stadion Śląski można było wejść już po godzinie 13. Tu znajdowało się miasteczko rowerowe. Kibice mogli wejść na Stadion Śląski, wziąć udział w konkursach lub zrobić sobie zdjęcia przed autokarami poszczególnych drużyn.

  Na mecie też nie zabraknie atrakcji. Będzie także można zwiedzić mobilne muzeum Tour de Pologne, które w ramach Roadshow 90 lat Tour de Pologne zwiedza niemal całą Polskę. Muzeum nie mogło również zabraknąć na metach etapów tegorocznego wyścigu. Wiele cennych eksponatów, rowerów – tych najstarszych i najnowszych, a także pamiątki, puchary, plakaty i multimedialne prezentacje przybliżą wszystkim historię wyścigu, który w tym roku kończy 90 lat.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Na rowerze przez Katowice z Czesławem Langiem


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo