Trzecie urodziny Domu Aniołów Stróżów w Chorzowie-Batorym...

  Trzecie urodziny Domu Aniołów Stróżów w Chorzowie-Batorym ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Trzecie urodziny Domu Aniołów Stróżów w Chorzowie-Batorym
  1/6
  przejdź do galerii

  Trzecie urodziny Domu Aniołów Stróżów w Chorzowie-Batorym ©Mat. organizatora

  To już trzy lata jak stowarzyszenie Dom Aniołów Stróżów, w partnerstwie z MDK Batory, działa w Chorzowie Batorym. W tym miejscu prowadzi Klub Rozwoju dla dzieci i młodzieży oraz pracę uliczną. W poniedziałek, 18 czerwca, w Domu Kultury przy ul. Stefana Batorego 6 odbyło się wspólne świętowanie.
  - Od 2015 roku w programie ulicznym, a także w pracach klubu wzięło udział 256 uczestników. W przypadku zajęć ulicznych pomoc kierujemy do dzieciaków od 5-tego roku życia, natomiast Anielski Klub Rozwoju ma pod swoją opieką dzieciaki w wieku od 6 do 11 lat - mówi Agnieszka Hanusiak, liderka Anielskiego Klubu Rozwoju.

  "Dom Aniołów Stróżów” od 25 lat działa na rzecz dzieci, młodzieży i rodzin wykluczonych społecznie z po górniczych i po hutniczych dzielnic biedy.
  Na Śląsku i w Zagłębiu prowadzi nieodpłatnie 8 świetlic terapeutycznych, klubów malucha oraz klubów rozwoju dzieci i młodzieży, programy uliczne i poradnię rodzinną. Codziennie opiekuje się ok. 130 dziećmi w wieku 2,5 do 18 lat, a w programach ulicznych dociera z ofertą nieodpłatnych zajęć i opieki do ok. 600 dzieci rocznie. Poradnia rodzinna wspomaga ok. 80 rodzin.

  W styczniu 2015 r. Dom Aniołów Stróżów rozszerzył swoje działania poza granice Katowic. Stowarzyszenie podpisało umowę na realizację pilotażowego programu pod nazwą "Program Psychoprofilaktyczny dla dzieci i młodzieży dotkniętych i zagrożonych patologią społeczną i uzależnieniami". Zgodnie z podstawowym kierunkiem działania Miejskiego Domu Kultury program nastawiony został na adaptację wykluczonych z kultury.

  Zobacz galerię

  Natomiast w sierpniu 2016 roku ruszył projekt "Uskrzydlamy - Partnerstwo ku przyszłości", obejmujący reintegrację społeczną, zawodową i edukacyjną osób zamieszkujących w szczególności m.in. w Chorzowie Batorym. Podejmowane działania realizowane są w partnerstwie wielosektorowym przez Dom Aniołów Stróżów, który jest liderem projektu, a także MDK Batory oraz firmę Borekekt - Agata Borowczyk, jako jego partnerzy.

  W ramach projektu utworzono asystę indywidualną, w ramach której stworzono "programy rozwoju" (tzw. ścieżki reintegracyjne). Dodatkowo prowadzone są: poradnictwo psychospołeczne, aktywizacja indywidualna, pomoc w obszarze potrzeb socjalnych, warsztaty i działania z zakresu kształtowania postaw proaktywnych, warsztaty uspołeczniające , rozwój edukacyjno - zawodowy i aktywizacja zawodowa.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  PROGRAM TYDZIEŃ: Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Kalendarz niedziel handlowych 2018: Sprawdź najbliższy weekend

  Kalendarz niedziel handlowych 2018: Sprawdź najbliższy weekend

  Horoskop miesięczny PAŻDZIERNIK 2018 wróżki z Katowic dla każdego znaku Zodiaku

  Horoskop miesięczny PAŻDZIERNIK 2018 wróżki z Katowic dla każdego znaku Zodiaku

  Te imiona noszą geniusze. Daj dziecku szansę WYKAZ IMION

  Te imiona noszą geniusze. Daj dziecku szansę WYKAZ IMION