Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tu jest najwyższe bezrobocie w województwie śląskim! W tych 33 miastach i powiatach w Śląskiem trudniej zdobyć pracę. Sprawdź

Barbara Romańczuk
Barbara Romańczuk
W tych 33 miastach i powiatach w Śląskiem bezrobocie jest najwyższe. Zaskoczeni? KLIKNIJ W KOLEJNE PLANSZE
W tych 33 miastach i powiatach w Śląskiem bezrobocie jest najwyższe. Zaskoczeni? KLIKNIJ W KOLEJNE PLANSZE arc.
Najwyższe bezrobocie w województwie śląskim. Jakie miasto ma najwięcej bezrobotnych mieszkańców, a gdzie jest najwyższa stopa bezrobocia? Możecie być zaskoczeni! Czy po pandemii sytuacja w naszym województwie jest lepsza niż w latach poprzednich? Sprawdźcie!

Z końcem listopada 2022 roku w województwie śląskim w urzędach pracy zarejestrowało się 64 734 osoby. 55,2% z nich stanowią kobiety, a 44,8% mężczyźni. Sprawdziliśmy, w których miastach województwa śląskiego jest najwyższa i najniższa stopa bezrobocia oraz ilość zarejestrowanych osób w urzędach. Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w powiatowych urzędach pracy jest niższa, w porównaniu do roku poprzedniego, kiedy sięgała 76 324 osoby! Według stanu na 30 listopada 2022 r. wysokość stopy bezrobocia w naszym województwie wynosi 3,6% i znajduje się na drugim miejscu listy województw o najniższej wartości tego wskaźnika, zaraz za Wielkopolską.

Zobacz gdzie mieszkańcy województwa śląskiego mają problem ze znalezieniem pracy

Najwyższa stopa bezrobocia w Bytomiu

W najtrudniejszej sytuacji są mieszkańcy Bytomia, gdzie wskaźnik bezrobocia wykazał aż 8,1%. W bytomskim urzędzie zarejestrowanych jest 3608 osób. Co ciekawe, tylko niewielka część z nich nie była dotychczas aktywna zawodowo. Zaraz za Bytomiem, na poziomie 7,3 znajduje się powiat kłobucki, a następnie powiat częstochowski, w którym stopa bezrobocia wynosi 6,8%. To właśnie w tych miejscach w rejonie mieszkańcy zmagają się z problemem w znalezieniu pracy.

Największa liczba bezrobotnych

W zależności od wielkości miast, mimo nie najniższych stóp procentowych, w urzędach pracy zarejestrowanych jest znacznie więcej ludzi. Najwięcej osób zarejestrowanych jako bezrobotne zanotowano w:

  • Bytomiu - 3 608 osób
  • Sosnowcu - 3 565 osób
  • Częstochowie - 3 263 osoby.

Na przeciwległym końcu listy rankingowej lokowały się miasta o małej liczbie mieszkańców i tym samym liczbie bezrobotnych: ,

  • Świętochłowice - 534 osoby
  • Żory - 756 osób
  • Siemianowice Śląskie - 883

Nie przeocz

Zobacz także

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera