MKTG SR - pasek na kartach artykułów

TU MĘŻCZYŹNI UMIERAJĄ NAJSZYBCIEJ. To 25 miejscowości w Polsce, gdzie panowie nie dożywają 70. Zaskoczeni? SPRAWDŹCIE LISTĘ

Jacek Bombor
Jacek Bombor
TU MĘŻCZYŹNI ŻYJĄ NAJKRÓCEJ. Oto 25 miejscowości w Polsce, gdzie panowie nie dożywają 70. PODAJEMY ŚREDNIĄ OSIĄGANEGO WIEKU. KLIKNIJ W KOLEJNE ZDJĘCIE/PRZESUŃ KURSOR W LEWO
TU MĘŻCZYŹNI ŻYJĄ NAJKRÓCEJ. Oto 25 miejscowości w Polsce, gdzie panowie nie dożywają 70. PODAJEMY ŚREDNIĄ OSIĄGANEGO WIEKU. KLIKNIJ W KOLEJNE ZDJĘCIE/PRZESUŃ KURSOR W LEWO Pixabay
W Polsce kobiety żyją średnio o około 8 lat dłużej od mężczyzn! Zaskoczeni? Cóź, wiele czynników na to wpływa. Według danych GUS, przeciętna długość życia mężczyzny wynosi 71,7 lat, a kobiet – 79,6. W GALERII ZOBACZYSZ 25 MIAST I POWIATÓW W POLSCE, W KTÓRYCH MĘŻCZYŹNI ŻYJĄ NAJKRÓCEJ. Tam nie dożywają nawet 70! PODAJEMY ŚREDNIĄ OSIĄGANEGO WIEKU. KLIKNIJ W GALERIĘ ZDJĘĆ/PRZESUŃ KURSOR W LEWO.

TU MĘŻCZYŹNI ŻYJĄ NAJKRÓCEJ. Oto 25 miejscowości w Polsce, gdzie panowie nie dożywają 70. Zaskoczeni?

W Polsce kobiety żyją średnio o około 8 lat dłużej od mężczyzn!

Zaskoczeni? Cóż, wiele czynników na to wpływa. Według danych GUS, przeciętna długość życia mężczyzny wynosi 71,7 lat, a kobiet – 79,6.

W GALERII ZOBACZYSZ 25 MIAST I POWIATÓW W POLSCE, W KTÓRYCH MĘŻCZYŹNI ŻYJĄ NAJKRÓCEJ. Tam nie dożywają nawet 70!

A jak wygląda takie zestawienie, jeśli chodzi o kobiety w Polsce? Gdzie żyją najkrócej? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule

Pandemia COVID-19 spowodowała w latach 2020-2021 niespotykane w okresie powojennym skrócenie dłu­gości życia ludności Polski. W porównaniu z wartością bezpośrednio przed pandemią tzn. w 2019 r. długość życia w 2021 r. była krótsza o 2,3 lat u mężczyzn (1,9 w wieku 65 lat) i 2,1 lat u kobiet (1,7 w wieku 65 lat).

Dlaczego mężczyźni żyją krócej niż kobiety?

  • Styl życia: Mężczyźni częściej niż kobiety palą tytoń i piją alkohol, co zwiększa ryzyko chorób serca i nowotworów.
  • Brak odpowiedniej opieki zdrowotnej: ,mężczyźni często unikają wizyt u lekarza i badań profilaktycznych, co może prowadzić do późnego wykrywania chorób.
  • Praca zawodowa: mężczyźni często wykonują ciężką pracę fizyczną i są bardziej narażeni na stres zawodowy, co może mieć negatywny wpływ na ich zdrowie.
  • Genetyka: niektóre choroby (np. mocznica, hemofilia, dystrofia mięśniowa), są bardziej powszechne u mężczyzn i mogą skrócić ich życie.
  • Nieodpowiednie nawyki żywieniowe: mężczyźni często jedzą więcej mięsa i tłuszczów, a mniej warzyw i owoców, co może zwiększać ryzyko chorób serca i innych chorób związanych z dietą.

A gdzie w Polsce mężczyźni i kobiety żyją najdłużej? Przeczytaj poniżej!

Średnia długość życia kobiet i mężczyzn w Europie i na świecie różni się w zależności od kraju i regionu

Ogólnie rzecz biorąc, średnia długość życia kobiet jest dłuższa niż średniej długości życia mężczyzn. W Europie, średnia długość życia kobiet wynosi około 83-84 lata, podczas gdy średnia długość życia mężczyzn wynosi około 78-79 lat.
Na świecie, średnia długość życia kobiet wynosi około 72-75 lat, podczas gdy średnia długość życia mężczyzn wynosi około 68-70 lat.
Należy pamiętać, że te dane są tylko średnimi i różnią się w zależności od wielu czynników, takich jak poziom opieki zdrowotnej, styl życia, dostępność żywności i woda pitna, warunki środowiskowe i dostępność edukacji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Koniec kariery wielkiej aktorki. Judi Dench rezygnuje z aktorstwa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera