Turniej o Puchar Gerarda Cieślika wygrali młodzi piłkarze Zagłębia Lubin ZDJĘCIA

III Turniej o Puchar Gerarda Cieślika odbył się w Warszawie, a nie w ChorzowieZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. tomasz zabielski
III Turniej o Puchar Gerarda Cieślika wygrali młodzi piłkarze Zagłębia Lubin. W finale pokonali Escolę Varsovia 1:0. Tegoroczna impreza upamiętniająca postać najwybitniejszego piłkarza Ruchu odbyła się w Warszawie, bo władze Chorzowa nie były nią zainteresowane żadając za wynajem boisk na turniej dla dzieci kilka razy więcej pieniędzy niż warszawski AWF, na którego obiektach rywalizowało ostatecznie 16 drużyn chłopców z rocznika 2008 i młodszych. Zobaczcie zdjęcia w III Turnieju o Puchar Gerarda Cieślika.

Turniej o Puchar Gerarda Cieślika wygrali młodzi piłkarze Zagłębia Lubin zdjęcia

Gerard Cieślik przez całe życie związany był z Chorzowem, ale okazało się, że w tym mieście nie da się w tym roku zorganizować turnieju jego imienia. Dwie edycje Turnieju o Puchar Gerarda Cieślika odbyły się w Chorzowie, ale trzecia musiała zostać rozegrana w Warszawie, bo MORiS Chorzów zażyczył sobie za wynajem boisk na turniej dziecięcy 25 tys. zł, gdy tymczasem AWF Warszawa zgodził się udostępnić je na imprezę rozgrywaną pod patronatem ministerstwa sportu za kilkakrotnie mniejszą kwotę.

W Warszawie w piątek i sobotę rywalizowało w sumie 230 dzieciaków. Pierwszego dnia odbyła się rywalizacja w czterech grupach, a drugiego rozgrywano ćwierćfinały, półfinały i finały systemem pucharowym. III Turniej o Puchar Gerarda Cieślika wygrali młodzi piłkarze Zagłębia Lubin, którzy w finale pokonali Escolę Varsovia 1:0. Trzecie miejsce zajęła Jagiellonia Białystok.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z TURNIEJU O PUCHAR GERARDA CIEŚLIKA

W imprezie brały udział dwie drużyny z naszego regionu - Ruch Chorzów i Zagłębie Sosnowiec. Obydwie zajęły w swoich grupach trzecie miejsca i w sobotę grały w finałach B. Sosnowiczanie okazali się w nich najlepsi zwyciężając w finale z Białymi Orłami 3:1. Niebiescy odpadli natomiast w ćwierćfinale ulegając w rzutach karnych Lechii Tomaszów 0:2, bo ich mecz zakończył się remisem 2:2.

Najlepszym piłkarzem III Turnieju o Puchar Gerarda Cieślika został wybrany Stanisław Kubiak, a najlepszym bramkarzem Jan Poleszczuk (obaj Escola Varsovia). Królem strzelców został natomiast Karol Ośka z Zagłębia Lubin. Nagrody zwycięzcą wręczali Jacek Bednarz, były piłkarz Ruchu, Legii i Pogoni oraz reprezentacji Polski oraz Ryszard Sadlok, pomysłodawca imprezy.