TVN sprzedany z długami. Kupił Scripps Network Interactive....

  TVN sprzedany z długami. Kupił Scripps Network Interactive. Pieczyński za Durczoka szefem Faktów TVN

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Telewizja TVN sprzedana. Od dziś TVN należy w większości do amerykańskiej sieci telewizyjnej Scripps Network Interactive.
  1/5
  przejdź do galerii

  Telewizja TVN sprzedana. Od dziś TVN należy w większości do amerykańskiej sieci telewizyjnej Scripps Network Interactive. ©CNI/TVN

  Telewizja TVN sprzedana. Od dziś TVN należy w większości do amerykańskiej sieci telewizyjnej Scripps Network Interactive. SCN kupił TVN wraz z długami. To producent i właściciel takich stacji telewizyjnych jak Travel Channel. Ta informacja zbiega się w czasie z ogłoszeniem nazwiska nowego redaktora naczelnego Faktów TVN. To Adam Pieczyński, mąż Justyny Pochanke. Dyrektorzy TVN i Scripps Networks Interactive komentują transakcję.
  Telewizja TVN sprzedana amerykańskiej spółce Scripps Networks Interactive.

  Scripps Networks opublikował 16 marca informację o podpisaniu umowy nabycia 52.7% akcji wiodącej, multiplatformowej polskiej spółki mediowej TVN.

  Spółka uzgodniła kupno akcji TVN S.A. od ITI oraz Grupy Canal+ S.A. w ramach transakcji gotówkowej za kwotę 584 milionów Euro. Scripps Networks przejmie jednocześnie dług spółki o wartości 840 mln euro.
  Umowa jest przedmiotem procesu zatwierdzenia przez regulatora. Następnie, zgodnie z polskim prawem sankcjonującym przejęcia spółek, Scripps Networks złoży obowiązkową ofertę zwiększenia udziałów w TVN.

  W Polsce nie jest szerszej znana, ale na świecie CNI jest cenionym producentem programów kulinarnych i podróżniczych. Ma takie kanały telewizyjne jak HGTV, Food Network, Travel Channel, DIY Network, Cooking Channel, Fine Living i Asian Food Channel.

  Dyrektorzy o transakcji sprzedaży TVN:
  TVN otrzymało najlepszego możliwego akcjonariusza. Dla nas to rozpoczęcie nowego rozdziału, bardzo się cieszę, że będziemy współpracowali - Markus Tellenbach, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny TVN SA komentował umowę sprzedaży większościowego pakietu udziałów w spółce. Nabywcą jest Southbank Media Ltd., brytyjska spółka należąca do amerykańskiej firmy Scripps Networks Interactive.
  - Bardzo cieszymy się z tej transakcji i z tego, że mamy okazję wejść na polski rynek - mówił z kolei Joe NeCastro, Chief Development Officer Scripps Networks Interactive.  Ta informacja zbiegła się w czasie z ogłoszeniem nowego redaktora naczelnego Faktów TVN, który zastąpił Kamila Durczoka, który rozstał się ze stacją TVN po podejrzeniach o molestowanie i mobbing. Nowym szefem TVN został Adam Pieczyński.

  Serwis Wirtualnemedia.pl twierdzi, że nominację Pieczyńskiego na szefa "Faktów" zatwierdzić już miał zarząd TVN, dowiedzieli się o niej też pracownicy redakcji.

  Pieczyński jest członkiem zarządu TVN ds. programów informacyjnych, w których skład wchodzą "Fakty". Redaktorem naczelnym serwisu był przed przyjściem do redakcji Kamila Durczoka, czyli w latach 2003-2006.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo