5/10 Zamknij

Dirk SchillerZaginięcie 3-letniego Dirka Schillera to jedna z najgłośniejszych historii byłego NRD. W 1979 roku, podczas zimy stulecia, rodzina Schillerów

Fundacja Itaka

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze Poprzednie Następne

Dirk Schiller

Zaginięcie 3-letniego Dirka Schillera to jedna z najgłośniejszych historii byłego NRD. W 1979 roku, podczas zimy stulecia, rodzina Schillerów pojechała z dziećmi na wczasy w góry Harzu. Ostatniego dnia urlopu postanowili zwiedzić największą w okolicy jaskinię krasową. Gdy dotarli na miejsce okazało się, że jaskinia była jeszcze nieczynna. Podczas gdy dzieci - Dirk i jego siostra, Silvia - bawiły się na śniegu, rodzice postanowili przepakować samochód. Po chwili zabawy do samochodu wróciła Silvia - była sama. Na pytanie o braciszka odpowiedziała, że przed chwilą za nią szedł. Jak się jednak okazało, mały Dirk przepadł bez śladu.

Hipotezy:

1. Przybyły na miejsce 2 godziny po zdarzeniu agent Stasi, po krótkiej rozmowie z policjantami i strażakami, zadecydował o zakończeniu poszukiwań. Rodzicom powiedział, że chłopiec z pewnością utonął w rzece - która jednak w tym czasie była zamarznięta.

2. Po pewnym czasie rodzice Dirka przypomnieli sobie, że na parkingu pod jaskinią stał obok nich drugi samochód z siedzącą w środku parą. Policja, na wniosek Schillerów, miała nawiązać kontakt z podejrzanymi, jednak - jak stwierdzono - ci nie chcieli rozmawiać z Schillerami. Trop się urywa.

3. Po wielu latach matka Dirka odszukuje przez portal społecznościowy wnuka NRD-owskiego przywódcy Honeckera, niezwykle podobnego do jej syna. Roberto Yanez mieszka w Chile, jest w podobnym wieku do jej zaginionego dziecka. Gdy jednak kontaktuje się z nim drogą internetową, mężczyzna odpowiada, że nie życzy sobie dalszej korespondencji.

Matka Dirka Schillera od 40 lat nie ustaje w poszukiwaniach - bez skutku.

Wróć do artykułu

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy